BilimİnternetMobil

WhatsApp Son Güncelleme Nasıl Kaldırılır?

WhatsApp geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme getirerek eski düzenine göre çok farklı bir tasarıma geçiş yaptı. Hemen hemen herkesin bir iletişim aracı olarak kullandığı WhatsApp, bu değişimden sonra çoğunlukla beğenilmedi ve kullanıcılarda Whatsapp eskiye çevirme isteğini ortaya çıkardı. Instagram’a son gelen güncellemeyle benzerlik göstermektedir. WhatsApp’ın sahibi, Instagram ve Facebook uygulamalarının da kurucusu/ sahibi olan Mark Zuckerberg’tir. Yaptığı bu güncelleme ile bu sıralar aldığı yorumlar arasında olumsuz yorumlar ağırlıkta.

WhatsApp Güncellemesinde Neler Değişti?

Whatsapp uygulamasında bilindik bir özellik tamamen kalkmış durumda. Whatsapp durumum gözükmüyor cümlesini bu aralar sık sık duymuş olabilirsiniz. Kalkan özellik ise tam olarak durum özelliğidir. Artık eskisi gibi kişiler listesi de görünmemektedir. Uygulamanın giriş kısmında yer alan arama çubuğundan listenizdeki kişileri aratarak buluyorsunuz. Hepsini bir arada görebileceğiniz bir alan ise yok. Kişiler listesi olmadığı gibi durumlarınızı gösterebileceğiniz bir yer de bulunmamakta. O yüzden durum özelliği artık yok. Bunun yerine durum kısmında Snapchat uygulamasına benzer bir özellik yer almaktadır. Buraya 24 saat boyunca durumunuzda duran fotoğraf ve yazılar koyabiliyorsunuz. Rehberinizdeki kişiler bunları görebiliyor ve gören kişileri de bakanlar kısmından görebiliyorsunuz. Bu noktada şu an için çoğu kimsede Whatsapp durumu eski haline getirme isteği mevcut. Bunu değiştirmek ise en çok merak edilen sorulardan biri.

WhatsApp Son Güncellemesi Nasıl Kaldırılır?

Bahsettiğimiz bu güncelleme son zamanlarda akıllara Whatsapp son güncelleme nasıl kaldırılır sorusunu getirmiştir. Bunun için maalesef şu an net bir çözüm bulunmamaktadır. Sadece gelen tepkilere göre belki yeni bir düzenlemeyi kapsayan güncelleme gelebilir. Bunun dışında yüklenen güncelleme geri alma konusunda oldukça sıkıntılı olmaktadır. Bunun için son dönemlerde internette dolaşan bir çözüm bulunmaktadır fakat doğruluğu henüz kesinleşmemiştir. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Ardından uygulamalar ya da uygulama yönetici şeklinde geçen kısmı tıklamalısınız. Sonrasında ise Whatsapp’ı bularak “veri sil” seçeneğini tercih etmelisiniz. Ardından Whatsapp güncellemesinin kalkıp eski haline döndüğü belirtilmektedir. Dilerseniz sizler de bu yöntemi deneyebilir ya da bir sonraki Whatsapp güncellemesini bekleyebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu