BilimİnternetMobil

WhatsApp konuşmalarını Android’den iPhone’a aktarma

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘ı mutlaka kullanıyorsunuzdur. Android işletim sistemli bir telefon kullanıyor ve yeni olarak iPhone aldıysanız WhatsApp konuşmalarınızı aktarmanın yolunu anlatacağız.

Android işletim sistemli cihazlarda WhatsApp’ın Google Drive ile yedekleme seçeneği mevcuttur. Google Drive ile tüm konuşmalarınız, resimleriniz ve videolarınız Google drive bulut sisteminde saklanıyor. Cihazınızı herhangi bir format işlemi yaptığınızda Google drive’da yedeklenen içerikler tekrardan telefonunuza yüklenecektir. Yedekleme işlemi genel olarak; günlük, haftalık ve aylık şekilde yapılmaktadır. iPhone’da ise durum biraz daha farklı. iPhone’da WhatsApp yedeklemesi Google Drive ile yapılamıyor. iPhone kullanıcısı iseniz iCloud ile konuşmalarınızı yedekleyebilirsiniz. Android’den iPhone a veri aktarma konusunda şu anlık maalesef bir seçenek mevcut değil.

Çözüm : Android telefonunuzun hata ayıklama modunu açarak iCloud yedek ve iPhone’umu bul seçeneklerini kapatmanızdır. Bundan sonra yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Android telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra uygulamayı çalıştırın. Karşınıza WhatsApp’ın sürüm düşürülmesi gerektiği uyarısı gelecektir. WhatsApp sohbet yedeklerinizi “Ayarlar” => “Sohbet Ayarları” => “Yedekle” seçeneğini seçin ve “Tamam” diyerek onaylayın. İndirme işleminizin tamamlanmasını bekleyiniz…

Android telefonunuzda yedekleme uyarısı gelecektir. “Verilerimi Yedekle” seçeneğini tıklayarak “WhatsApp konuşmalarını aktarma” işleminizi tamamlayacaksınız.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu