BilimTanıtım Yazıları

Yeni Nesil Güneş Paneli Sistemlerine Yakından Bakış

Çevre bilincinin artması ve insanların yenilenebilir kaynaklara yönelmesi ile güneş panellerine olan ilgi her geçen gün çoğalıyor. Güneş enerjisi, sağladığı enerji miktarı ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok insanın ilk tercihi arasında yer alıyor. Güneş panellerinden alınan verimi arttırmak için yeni nesil sistemler üretiliyor.

Bu sayede daha küçük panellerden elde edilen enerji daha yüksek miktarlı oluyor. Piyasanın en gelişmiş güneş panelleri ile ev tipi rüzgar türbini çeşitleri dahil olmak üzere yenilenebilir enerjiye dair tüm sistemler ekonomiksolar.com web sitesinde ilgililerini bekliyor. Kurulum masrafından başka hiçbir şekilde ücret ödemeyeceğiniz güneş panelleri, kısa sürede maliyetlerini amorti eder. Eski tip paneller yerine ödediğiniz fiyatın karşılığını kısa sürede almanızı sağlayan ve daha az yer kaplayan paneller için Ekonomik Solar, doğru adres.

Yeni Nesil Güneş Paneli Tipleri

Maksimum fayda sağlayan ve fiyat / performans oranı ile kullanıcıları memnun eden yaygın olarak kullanılan güneş paneli sistemleri aşağıda yer aldığı gibidir.

1. Monokristal Güneş Paneli

Monokristal güneş paneli, tek atomlu özelliklere sahip silikon malzemelerden üretilir. Yapı itibari ile paneller homojendir. Koyu renge sahip monokristal güneş panelleri, pürüzsüzdür. Bu tip panellerin tercih edilmelerindeki en önemli sebep, yüksek verimliliğe sahip olmalarıdır. Diğerleriyle kıyaslandığında kullanıcıların memnun olmalarını sağlayan bu yüksek verimlilik ortalama olarak %22 ila %23 seviyelerindedir. Monokristal güneş panelinin boyutları, polikristal olanlara göre daha küçüktür.

Bu sayede daha az alana sahip olanlar tarafından kullanılabilir. Üretim firesi yüksek olan panellerin ücreti fazladır. Ancak daha uzun ömürlü olmaları, uzun vadede paranın amorti edilmesini sağlar. Monokristal güneş panellerinin piyasada çok çeşitli olması nedeniyle satın almadan önce araştırmak önemlidir. Ekonomik Solar, yüksek kaliteli ve gelişmiş özelliklerdeki monokristal güneş panellerine sahiptir.

2. Polikristal Güneş Paneli

Polikristal güneş paneli, en uygun fiyatlı panel türlerinden biridir. Panellerin büyük bir bölümünde polikristal kullanımı yaygındır. Renkleri diğer güneş panellerine göre daha açık renklidir. Polikristal güneş panelinden alınabilen verimlilik miktarı ortalama olarak %16 ila %18 arasında değişir. Dünya genelinde de bu tip güneş panelleri en çok kullanılan modellerdendir. Panellerin maliyetleri, satış hacmindeki artışla orantılı bir şekilde azalır. Boyutları nispeten geniş olan güneş panellerini çoğunlukla yer sıkıntısı olmayan kullanıcılar tercih eder.

3. Yarı Esnek Güneş Paneli

Esnek yapısı ile bu tip güneş panelleri, standart güneş panellerinin yerleştirilemedikleri alanlara monte edilebilirler. Düz bir çatıya sahip değilseniz, eğimli ortamlara dahi uyum sağlayan yarı esnek güneş paneli, fotovoltaik pillere sahiptir. Güneş panellerinin üzerine kırılmalarını engelleyen ince film teknolojisi bulunur. Bu sayede paneller eğilse bile aktif olarak kullanılmaya devam edilebilir. Gelişen teknolojiye ayak uyduran yarı esnek güneş panellerini yüksek kalite ile Ekonomik Solar’da bulabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu