Donanım

Xiaomi Mi Notebook Air Artık Çok Daha Güçlü!

Xiaomi telefon, tablet ve bir çok teknolojik cihazından sonra 2016 yılının Ağustos ayında Mi Notebook Air ile dizüstü pazarına giriş yapan Xiaomi, Apple’ın Macbook Air serisine rakip olacak.

Teknoloji pazarında önemli rol oynayan Xiaomi diğer firmalara göre bu özelliklerde ki cihazları daha ucuza mal edip satışa sunmakta. Böylece Samsung ve Apple gibi  firmalar etkilenmese de diğer firmaların fiyatlarını belli bir düzeyde olmasını sağlıyor.

Tasarım açısından daha öncesinde sızan görseller nedeniyle Apple’ın Macbook Air modeline benzeyeceği ön görülmüştü. Ancak sonrasında ekran boyutunu 12.5 inç boyutuna ve işlemci değişikliği ile %12 performans artışı yaşadı, Mi Notebook toplamda 13.3 inç ve 12.5 inç ekran boyutlarında iki modeli olacak.

13.3″ ekran boyutu  ve 8. jenerasyon Intel i5 ve i7 işlemcileri ile gücüne güç katmış. Daha öncesinde kullandığı NVIDIA GeForce 940MX ekran kartı yerine NVIDIA GeForce MX150 2GB ile oyuncular içinde iyi bir alternatif oluşturmuş. Kullanıcılara yaklaşık 10-11 saat kullanım süresi sunabilmekte. 2 Ağustos tarihinde Çin pazarına 843$ değerinde satışa çıkacak daha sonra ise Avrupa pazarına giriş yapacağı bekleniyor.

Xiaomi Mi Notebook Air Detayları

Mi Notebook Air 13.3"
Intel® Core™ i5 Processor / Dedicated graphics card
8GB DDR4 RAM / 256GB PCIe SSD, expandable SSD slot
1080p FHD screen / runs Windows 10 Home
Mi Notebook Air 12.5
Intel® Core™ M Processor
4GB RAM / 128GB SATA SSD, expandable SSD slot
1080p FHD screen / runs Windows 10 Home

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu