BilimİnternetMobil

WhatsApp’tan Gif Nasıl Gönderilir?

WhatsApp uygulaması geliştirmelerini sürdürmeye devam ediyor, 2016 senesinde bütün dünya üzerinden bedava olarak hizmet vermeye başlayan WhatsApp’a gelen GİF gönderme özelliği ile sizlerde artık Facebook Messenger’da olduğu gibi sizlerde WhatsApp üzerinden hareketli resimler gönderebileceksiniz. Eğer ki sizlerde WhatsApp üzerinden hareketli resimler göndermek istiyorsanız, Android olan telefonlarınıza Google Play üzerinden ek uygulama olarak indireceğiniz GIPHY. All the GIFS uygulamasıyla bu uygulamada bulunan GİF’leri WhatsApp üzerinden video olarak gönderebilir ve arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Keyifli dakikalar geçirmek için sizlerde Facebook Messenger’da kullanılan GİF seçeneğini WhatsApp’ta da kullanabilirsiniz, telefonlarınıza 6MB boyutunda olan GIPHY. All the GIFS uygulamasını indirmeniz durumunda kolaylıkla işlemlerinizi halledebilir ve WhatsApp üzerinden GİF gönderebilirsiniz.

WhatsApp’tan Gif Nasıl Gönderilir?

  1. İlk olarak telefonlarınıza indireceğiniz GIPHY uygulamasını Google Play üzerinden bulunuz ve ardından KUR işaretine dokunarak bu uygulamayı telefonlarınıza indirip kurunuz.
  2. GIPHY uygulaması üzerinden hoşunuza giden, sizi anlatan komik, heyecanlı veya hüzünlü gifleri bulunuz. Gifi açtıktan sonra diğer uygulamalar seçeneğine dokunun.
  3. Açılacak olan seçenekler arasında burada bulunan WhatsApp uygulamasına dokunun ve daha sonrasında otomatik olarak açılan WhatsApp uygulaması üzerinden hareketli resmi video olarak WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızdan paylaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Artık telefonumuzdan GIF formatlı resimleri gönderebiliriz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu