BilimİnternetMobil

WhatsApp’tan Gelen Resimler İndirilmeme Sorunu ve Çözümü

WhatsApp uygulamasıyla dosya almak veya dosya göndermek diğer uygulamalara göre daha hızlı ve daha kolay. WhatsApp üzerinden sizlere gelen resimleri indirmek istiyorsanız ve bu durum karşısında resimleri indirememe hatasıyla karşılaşıyorsanız hataların başlıca nedeni olan telefonunuzda yeteri kadar alanın olmamasıdır. WhatsApp üzerinden indireceğiniz fotoğraflar, telefonunuzda yeteri kadar alan olmadığından dolayı telefonunuza inmeyebilir ve bunun haricinde kullanmış olduğunuz cihazın internet bağlantısında sorunlar olabilir, bunun için kullandığınız cihazın sorunsuzca internete bağlı olduğundan emin olun. Yine WhatsApp’tan gelen resimleri indirmemesine neden olan sorunlardan biri de kullanmış olduğunuz cihazın tarihi ve saati geri olmasından kaynaklanmaktadır.

WhatsApp Resimleri İndirememe Sorunun Çözümü

  1. Telefonunuzda yeteri kadar depolama alanının olduğundan emin olun, eğer ki telefonunuzda yeteri kadar hafıza alanı yoksa gereksiz dosyaları siliniz. Ve ayrıca telefonlarınıza indireceğiniz Clean Master adlı uygulama ile telefonunuzda gereksiz, kullanmadığınız bütün dosyaları silebilirsiniz.
  2. Telefonunuzun tarihi yanlış olabilir, telefonunuzdaki saati değiştirmek için telefon Ayarlarına giderek buradan Saat & Tarih seçeneğini kullanarak telefonunuzun saatini düzeltebilir ve doğru olmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Telefonunuzun sorunsuzca internete girdiğinden emin olun, eğer ki telefonunuzda yaşanan bir internet bağlantısı varsa bu sorunu düzelterek WhatsApp üzerinden gelen fotoğrafları telefonlarınıza indirebilirsiniz.
  4. Eğer ki sizlere gelen fotoğraflarda uygunsuz bir içerik mevcut ise bu içerikler genellikle WhatsApp tarafından silinir.
  5. Son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanmayı unutmayın, eski sürümlere sahip olan WhatsApp uygulamasını kullanıyorsanız mevcut kullandığınız uygulamayı güncelleyiniz.
  6. Eğer ki telefonunuza ek bir şekilde SD Kart takılı ise hafıza kartının sorunsuzca çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

WhatsApp Uygulamasını Nasıl Güncelleyebilirim?

  1. Android olan telefonlarınızda son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanmak istiyorsanız bu işlemi APK dosyasını indirerek yapabilirsiniz. Android WhatsApp Messenger adresine giderek buradan indireceğiniz whatsapp.apk dosyasıyla sorunsuzca kullandığınız WhatsApp uygulamasını güncelleyebilirsiniz.
  2. Bunun haricinde WhatsApp uygulamasını Google Play, App Store veya Windows Phone mağazalarından kullandığınız WhatsApp uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu