BilimİnternetMobil

WhatsApp’ta Mesajların Gelmeme/Geç Gelme Sorunu ve Çözümü

WhatsApp’tan mesajlar sizlere geç ulaşıyor hatta kimi zaman hiç gelmiyorsa bu sorunun çözümünü çok basit. Son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanarak bu sorunları çözebilirsiniz, bunun için WhatsApp uygulamasına yeni bir güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edin ve ardından WhatsApp uygulamasına yeni bir güncelleme geldiyse uygulamayı güncellemeyi unutmayın. Bunun haricinde WhatsApp uygulamasında mesajların geç gelme sorununun başlıca nedeni kullanmış olduğunuz cihazın internet gücünün yetersiz olmasıdır. Kullandığınız cihazın interneti düşük ise WhatsApp üzerinden gelen mesajlar sizlere geç ulaşabilir ve gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafa geç iletilebilir. Bu sorunu çözebilmek için şebeke ayarlarınızı mutlaka kontrol ediniz eğer ki kullandığınız cihazda herhangi bir kısıtlama yaptıysanız veya cihazınızda veri tasarrufu modu varsa bu seçenek aktifse bu seçenekleri düzenleyerek WhatsApp uygulamasının yüksek performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz. WhatsApp’ta mesajların geç gelme sorununun çözümünü şu şekilde özetleyebiliriz;

  1. WhatsApp uygulamasını güncelleyiniz, eğer ki farklı bir WhatsApp sürüm kullanıyorsanız (WhatsApp Plus, GBWhatsApp) sürümlerinde yapmış olduğunuz ayarları sıfırlayınız.
  2. WhatsApp Mesajlarınızın geç gelme sorununun nereden kaynaklandığını tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız mobil veriyi kapatıp Wifi’ye bağlanın eğer ki cihazınız Wifi’ye bağlıyken sorunsuzca mesajlar geliyor veya karşı tarafa iletiliyorsa kullanmış olduğunuz şebekeden kaynaklanan sorunlardan dolayı WhatsApp mesajlarınız geç geliyor olabilir. Yine aynı şekilde Wifi bağlantısını kapatıp mobil veri bağlantısını aktif ederek test edebilirsiniz.
  3. WhatsApp uygulamasını sıfırlayıp tekrardan yeniden kurmayı deneyin.
  4. Web WhatsApp seçeneğine bir başka kişinin bağlı olup olmadığını kontrol edin, Web WhatsApp’ta oturumunuz açıksa bu oturumunuzu sonlandırın.
    1. Cihazdan Web WhatsApp oturum sonlandırmak için, WhatsApp uygulamasını açıp Web WhatsApp seçeneğine dokunun burada “Tüm bilgisayardan çık” seçeneğine dokunarak bütün bilgisayarda açılan oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu