BilimİnternetMobil

WhatsApp’ta Bildirim Sorunu ve Çözümü

WhatsApp uygulamasında son dönemlerde sıkça görülmekte olan hatalardan biri olan bildirim alamama hatasının başlıca nedeni kullanmış olduğunuz internette oluşan hatalardan dolayı kaynaklanmaktadır. Bunun haricinde bilip bilmeden yapmış olduğunuz WhatsApp ayarlarından da kaynaklanan bildirim almama sorunun çözümlerini aşağıdaki yöntemleri kullanarak kolaylıkla çözebilirsiniz. WhatsApp bildirim gelmeme sorununu çözebilmek için, ilk olarak telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olunuz. Eğer ki telefonunuzdan sorunsuzca internete girebiliyorsanız WhatsApp uygulamasını açıp Ayarlar kısmında yer alan Bildirimler seçeneğindeki ayarların aktif olduğundan emin olun.

WhatsApp Bildirim Ayarları

  1. Cihazınızda bulunan Ayarlar kısmında yer alan Uygulamalar kısmından WhatsApp uygulamasını bulunuz. “Bildirimleri göster” seçeneğini seçili olup olmadığına dikkat ediniz.
  2. Bildirim alamadığınız kişileri veya grup konuşmalarını sessize almadığınızdan emin olun.
  3. İnternete bağlı olup olmadığınızı kontrol edin.
  4. WhatsApp uygulamasını açıp Ayarlar > Bildirimler kısmındaki ayarların aktif olduğundan emin olun.
  5. Mutlaka son sürüm WhatsApp uygulamasını kullandığınızdan emin olun, WhatsApp uygulamasını güncellemek için Google Play, App Store gibi mağazalardan güncellemenin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu