BilimİnternetMobil

WhatsApp’ta Artık Kişileri Etiketleyebileceğiz

WhatsApp’ta yapılan her güncelleme ile kullanıcıların işine yarayacak yeni bir özellik daha geliyor. Bu seferki yeni WhatsApp özelliği “kişilerin birbirini etiketleyebilmesi”.

Kuşkusuz WhatsApp; dünyada mobil cihazlar arasında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. WhatsApp’ın bu kadar yoğun şekilde kullanılmasından dolayı kendimizi bir çok kez grup konuşmalarının içinde bulabiliyoruz. WhatsApp grup konuşmaları bizler için olmazsa olmazlardan biri olsa da bir çok zaman konuşmaları takip edemiyoruz.

Kalabalık bir WhatsApp grup konuşmasında bazen sadece bir kişiye yazma ihtiyacı hissediyoruz. Kişiye özel mesaj atabiliriz fakat WhatsApp grup konuşmasındaki diğer kişilerin görmesini istemiyorsak WhatsApp etiketleme özelliği tam bize göre. WhatsApp’ın yeni çıkan güncellemesi ile kişileri “@” işareti ile etiketleyebiliyor direkt olarak kişiye yazabiliyoruz.

Yeni sürümün kullanıcılara getirdiği bir diğer özellik ise; “Grup davetinin link ile yapılması“. WhatsApp’ta bir grup konuşmasında grup yöneticisi, konuşmacıların hepsini tek tek el ile eklemek durumundaydı. WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte bu meşakatli iş daha da kolaylaştı. WhatsApp grup davetiyesi artık web bağlantısı şeklinde kişilere gönderilebilecek. Grup konuşmasına davet etmek istediğimiz kişiye, oluşturulan link gönderilecek ve kişi bu linke tıklayarak grup konuşmasına dahil olabilecek.

Grup konuşmasına davet özelliği ile WhatsApp’ta yeni bir güvenlik açığı ortaya çıkar mı bilinmez ama WhatsApp mühendislerinin bu konuya da gereken önemi göstereceğinden eminiz.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile gelen ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz iki yeni özellik sadece beta WhatsApp sürümlerinde etkin olarak kullanılabiliyor. Tüm telefonlarda kullanılması yakın bir zaman içerisinde mümkün olacak.

Not : WhatsApp kişi etiketleme ve WhatsApp grup konuşması daveti özelliği iPhone, Android ve Windows Mobile cihazlar için geçerli olacaktır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu