BilimİnternetMobil

WhatsApp’da Kimlerde Ekliyim ve Nasıl Görülür

Aktif olarak kullanılan mesajlaşma programları arasında ilk sırada WhatsApp programı her zaman ilk sırada gelmektedir. Dünya genelinde bir iletişim ağına sahip olan bu program sayesinde anlık olarak listenizde bulunan herkesle dilediğiniz zaman mesajlaşabilmenizi, yüz yüze görüşebilmenizi veya sesli olarak konuşabilmenizi sağlamaktadır. Bu programın kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında kimlerde ekli olup olmadığını öğrenme isteğidir. Bilindiği üzere WhatsApp programının kurulumu sırasında birtakım bilgileri onay vermeniz istenmektedir. Özellikle telefon üzerinden kullanılacak olan cep telefonu numarasını ve telefon rehberine ulaşım iznidir.

WhatsApp’da kimlerde ekliyim sorusunu merak edenler için programın istemiş olduğu bu bilgiler üzerinden ulaşmak mümkün oluyor. Aslında WhatsApp doğrudan kimlerde ekli olup olmadığınız noktasında tam da bilgi vermiyor. Bu isteği sınırlı tutmasının sebebi de kullanıcılarının iletişim güvenliği noktasındaki prensibinden kaynaklanmaktadır. Uygulamanın yükleme işleminden sonra açılmasıyla birlikte programın mesajlaşma listesi otomatik olarak oluşturulur. Böylece bu programı kimlerin kullandığını öğrenmiş olmakla birlikte ayrıca kendi telefon rehberinizde yer alan hangi kişilerce de görülebileceğini öğrenmiş olacaksınız.

WhatsApp’ta ekleyenleri görme diye bir uygulamadan ziyade programı akıllı telefonlarına yükleyen kişilerin kendi telefon rehberinde bulunan kişileri otomatik olarak algılamasıyla alakalıdır. Sizin kendi telefon rehberinizde bulunan bir kişinin aynı zamanda WhatsApp mesajlaşma listesinde de bulunması sizin de karşı tarafından listesinde bulunduğunuzu bir nevi göstermiş olur. Herhangi bir telefon numarasının sizi WhatsApp listesine kayıt edip etmediğini ancak sizin onu program listesine kaydedip daha sonra ona mesaj atmanız ile anlayabilirsiniz. Bir kişinin WhatsApp ekleyen kişileri görme işlemi ancak yukarıda anlatıldığı şekilde gerçekleşebilmektedir. Aktif bir şekilde kullanılan bu mesajlaşma programının başkasının listesinde olup olmamanız kendi güvenliğiniz için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Bilmediğiniz bir kişinin listesinde olmanız sizin yalnızca durum mesajınızın ve profile koyduğunuz resminizin görünmesini sağlar.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir Yorum

  1. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin kodu istiyorum kodu açıyorum wsap açmıyor kodu istiyorum kodu açıyorum wsap açmıyor kodu istiyorum kodu açıyorum wsap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu