Mobil

WhatsApp web kullanırken çevrimiçi durumunu gizleme

WhatsApp kullanıcıları en sıkan detaylardan biri de Çevrimiçi olma ya da olmama durumudur. Bazı anlarda çevrim içi olsanız bile sizleri görmesini istemediğiniz kişiler elbette olabilir. Bu gibi durumlarda da artık özellikle WhatsApp çevrimiçi iken çevrim dışı gibi görünmenin yolları da bulunmuş oldu. Bu uygulama sadece WhatsApp web kullanırken aktif olarak kullanıldığını unutmayınız.

WhatsApp web kullanırken çevrimiçi durumunu gizlemek için ilk olarak WhatsApp web kullanımını aktif hale getirmelisiniz. Bunun için ilk olarak https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapınız ve eğer tanımlı değilseniz çıkacak QR ekranınızdan Web tarama kısmına gelerek okutup bu adımı başarı ile tamamlayınız.

Moilla Firefox tarayıcısını olmazsa olmaz

WhatsApp web çevrimiçi durumu gizleme ayrıntısı sadece Mozilla Firefox tarayıcına kullanılıyor. Bu sebeple yok ise ilk olarak bu eklentiyi indirmeyi unutmayınız. İndirdikten sonra ise Mozilla Firefox için olan ShutApp uygulamasını indireceksiniz.

Siz bu eklentiyi de kurduktan sonra üst sağ kısımda Whatsapp simgesi belirlenmiş olacak.

Adım adım WhatsApp web çevrimiçi gizleme

İlk olarak web.whatsapp.com adresine giriyorsunuz.

Yukarıda Mozilla Firefox uygulamasının sağ kısmında yer alan Whatsapp simgesini tıklıyorsunuz ve çevrim içi durumunuzu gizlemiş oluyorsunuz.

İşte bu kadar kolay. Artık başkaları ile yazışırken bile Whatsapp ekranlarında çevrim içi olarak görünmek istemiyorsanız bu yöntem ile kendinizi çevrim dışı olarak gösterebilirsiniz. Üstelik bu durumda size mesaj geldiğinde karşı tarafa ulaştığının bilgisi verilecek ama asla okunduğunuz anlaşılmıyor olacak.

WhatsApp çevrim dışı durumu iptal etme

Eğer o anda tekrar çevrim içi görünmek istiyorsanız ve Çevrim dışı olma durumunuzu silmek istiyorsanız yapmanız gereken sağ üst menüde ki simgeye tekrar tıklamak olacak. Şimdi ise yine herkes sizi çevrim içi iken görebilecektir.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu