BilimİnternetMobil

WhatsApp Video Geç Yüklenme Sorunu

Günümüzün en çok kullanılan olmazsa olmaz uygulaması WhatsApp bu yoğun kullanıma rağmen hala bazı hatalar verebiliyor. Son önemler en çok şikayet edilen hatalardan biri de videoların geç yüklenme sorunu. Bu sorunu aşabilmek için yapılabilecek birkaç işlem var.

Kimse telefonuna gönderilen, merakla beklediği videonun açılmasını birkaç dakika beklemek zorunda kalmak istemez. Özellikle teknoloji çağında isek, bir cep telefonuna bir aylık maaşımızdan fazlasını vermiş isek işlemlerimizin daha hızlı olmasını istemek en doğal hakkımız. Ancak her uygulamada olduğu gibi WhatsApp da da bazı hatalar olabiliyor. Bu hatalar aslında biraz da bizim kullanım alışkanlıklarımız ile ilgili. Bu hatalardan bir tanesi olan video geç yüklenme sorununu çözmek aslında çok basit.

Bu işlemin en büyük nedenlerinden biri telefonunuzun arka planında çalışan uygulamaların çok fazla olması ve ram’in yoğunlaşması. Bunun için arka plan uygulamalarını azaltmakta ve kullanmadığınız programları kapatmakta fayda var.

Ayrıca yoğun WhatsApp kullanımı sonucu WhatsApp önbelliği de çok fazla şişiyor ve uygulamanın işlemlerinin yavaşlamasına neden oluyor. Bu sorunu çözmek için ise ayarlar menüsü altında bulunan uygulamalar ekranına gelerek WhatsApp seçeneğine tıklamak ve ön belleği temizle seçeneğini seçmek. Bu sayede WhatsApp önbelleği sıfırlanacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasını tamamen kapatmalı ve yeniden başlatmalısınız.

Sorununuz bu şekilde çözülmedi ise telefonunuzun dosya yöneticisine girerek WhatsApp klasörü altında bulunan media seçeneğindeki resim ve videolardan birazını silmenizi tavsiye ederiz. Bu resimler WhatsApp ile size gönderilmiş olanlardır. İsterseniz bunları SD karta da yedekleyebilirsiniz. Bu işlem WhatsApp uygulamasının biraz daha rahatlamasını sağlayacaktır.

Eğer bu şekilde de sorun çözülmez ise uygulamanızın güncellenmesi gerekiyor olabilir. Play store mağazasında uygulamanıza herhangi bir güncelleme gerekip gerekmediğini görebilirsiniz. Eğer güncelleme olmadığı halde uygulama da sorun yaşıyorsanız en iyisi kaldırıp yeniden kurmak olacaktır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu