BilimİnternetMobil

WhatsApp Video Açılmama Sorunu

1 milyarı aşkın kullanıcısı ile şimdiye kadar en çok rağbet gören mobil uygulama olan anlık yazışma programı WhatsApp ile kullanıcılar nadiren de olsa çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Firmanın sürekli güncellemeler yapması, olabilecek her türlü hataya karşı temkinli olmaya çalışması da bu sorunların önüne geçemiyor. WhatsApp popülaritesinin artmasının ardından 2014 yılı başlarında 19 milyar dolara Facebook’a satılmıştı. Facebook mühendislerinin de devreye girmesinin ardından uygulamaya eklenen birçok özellik aynı zamanda çeşitli sıkıntıların da baş göstermesine neden olabiliyor. Son zamanlarda kullanıcılar genel olarak şikayetlerinden biri de WhatsApp ile gelen videoyu izleyememek.

WhatsApp ile gönderilen videoları açamıyor, paylaşılanları izleyemiyorsanız, telefonunuz ‘video açılmıyor, oynatılamıyor’ uyarısı veriyor ise telefonunuzun ayarları ile bir problem yaşıyor olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu sorunun temelinde yatan birçok problem olabilir.

Bazı eski model telefonlarda gönderilen video özellikleri daha yüksek kalite olduğundan telefonunuz bu videoyu kaldıramıyor olabilir. Böyle bir sorun ile karşılaştığınızda videoyu gönderen kişiden daha düşük kalitede video göndermesini isteyin. Eğer hala ekranınızda çizgiler görüyor ve sadece sesleri alabiliyorsanız sorun sizin telefonunuzda demektir.

Bazı durumlarda ise internet bağlantınız iyi olmadığı için video tam ve doğru olarak yüklenememekte, bu da videonun açılmasını engellemektedir.

Eğer telefonunuzun tarih ve saati yanlış olarak ayarlanmış ise bu da videonun indirilmesi ve oynatılması ile alakalı sorunlara yol açabilmektedir. Bu durumda telefonun saatini düzelttikten sonra uygulamayı tamamen kapatıp tekrar açmak, eğer bunu yapamıyorsanız telefonu kapatıp açma durumunda sorununuzu çözebilirsiniz.

Bazı Android telefonlar uygulamaların dahili hafızadan sd karta taşınmasına olanak tanır. Siz de WhatsApp uygulamasını SD karttan kullanıyor iseniz kartınızda oluşabilecek bir sorun videoların indirilmesi ve izlenilmesi sırasında hatalar oluşmasına neden olabilecektir. SD kartınız çizilmiş olabilir veya hafızası tamamen dolmuş olabilir.

Başka bir ihtimal ise telefonunuzda bulunan video oynatıcıdan kaynaklı bir sıkıntı olması. Böyle bir ihtimal söz konusu ise farklı bir video oynatıcı uygulama (örneğin mx player) kurarak sorunu çözebilirsiniz.

Belirtilen yöntemler ile sorunu çözemediyseniz uygulamayı kaldırıp tekrar kurmayı veya WhatsApp sitesinden teknik destek almayı deneyebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu