BilimİnternetMobil

Whatsapp Status nedir? Tüm Bilinmeyenleri

Son zamanlar da popülerliğini her ülke de dile getirmeyi başaran ve günden güne her zaman iyiye doğru yol kat etmeye başlayan en iyi mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Whatsapp, son güncellemesin de kullanıcılarını büyük şaşkınlıklar içerisinde bırakacağı güncelleme yapmaktadır. İlk olarak güncellemeden bahsetmeden önce herkesin aklında bulunan sorulardan bir tanesi olan Whatsapp Status nedir? Biraz bundan bahsederek ilk sorumuzu, yanıtlayalım.

Whatsapp Status nedir?

Telefon numaranızın üzerin de paylaşım yapabileceğiniz, güncelleme olarak kısa bir şekilde açıklayabiliriz fakat biraz detaylı olursak eğer ki 24 saat boyunca Profil resminiz de kalabilecek Gifler, Resimler ve Hareketlendirilmiş Ekran Görüntüleri olarak açıklanmaktadır.

Kimler görebilir?

En önemli sorulardan bir tanesi olarak bilinmekte olan, Kimler görebilir? Sorunun cevabı aslında oldukça basit diyebiliriz. Rehberiniz de kayıtlı olan telefon kullanıcıları tarafından görüntülenecektir ve 3. Parti uygulamalardan gelen herhangi Spam veya, başka bir kişiden aldığınız mesaj esnasında bu görüntü gözükmemektedir.

Cevap verebilecek miyiz?

Eğer ki telefon numarası bulunan arkadaşınızın bir Whatsapp Status paylaştı ise, elbette cevap verme etkinliği de bulunacaktır. Cevap verebilmek için yapmanız aslında çok basit diyebiliriz, Status durumunu görüntüleden sonra herhangi paylaşımdan hemen sonra Cevapla kısmına tıklayarak o Status ile alakalı olarak yorumlar yazabilirsiniz ve arkadaşınızın geri cevabını bekleyebilirsiniz.

Whatsapp Status nasıl kullanılacaktır?

Durum güncellemesi olarak güncellenecektir ve sadece yazı yerine Gif, Video, Fotoğraf kaydedebileceksiniz.
İPhone cep telefonları için
–    Sağ alt ayarlar >  Profil > Profil Düzenle ‘ den yapılacaktır.
Android cep telefonları için
Aynı şekilde güncelleme geldikten sonra Sol ana menü tuşuna tıklayarak, Profil ve Durum Güncelleme kısmından gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Gizlilik ayarları kaydetme

Sizler tarafından seçebileceğiniz kişilerin görüntülenmesi sağlanacaktır, bunun için yapmanız ise ;  Durum > Menü > Gizlilik ayarlarından belirli kişileri seçerek görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

24 Saat’ten önce silmek mümkün mü?

Elbette, Diğer uygulamalar da bu özellik kullanıldığı gibi WhatsApp ‘ da attığınız gönderiyi 24 saatten daha önce silebilirsiniz. Yapmanız gereken, herhangi bir görüntü veya Gif’ in üstüne tıklayarak sağ altta oluşacak Çöp kutusu simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

İstediğimiz kişiyi izleyebilecek miyiz? Herhangi bir sıra mevcut mu?

Elbette, istediğiniz kişiden başlayabileceksiniz eğer ki en sona koyabileceğiniz gönderiler mevcut ise yapmanız gereken sadece o gönderinin üstüne bir süre basılı tuttuktan sonra alt kısımlar da oluşacak menüden en son kısıma bırak bölümüne tıklayarak çok rahat bir şekilde kaldığınız yerden sıra ile gidebilirsiniz.

Ne zaman güncelleme gelecektir?

Bu kadar kapsamlı bir şekilde oluşturulan güncelleme elbette uzun bir süreç alacaktır fakat, iyi bir haberden bahsedecek olursak eğer ki Whatsapp Status Beta sürümlerini yayımladığını ve bazı kullanıcılar tarafından test edildiği dile getirildi. Eğer ki sizler de Rootlu bir şekilde cep telefonu kullanıyorsanız beta sürümünü indirebilirsiniz ve bu şekilde hataları sizlerin cep telefonunda test ederek o hataları gidermeye çalışacaklardır. Eğer ki İos yazılımına sahipseniz yapacağınız işlemler çok basit ; Telefonunuz JailBreaklı ise,  bu uygulamayı saniyeler içerisin de  indirerek cep telefonunuza kurabilirsiniz. Herhangi bir şekilde, virüs söz konusu değildir. Bu sebepten ötürü cep telefonunuz da yavaşlama veya, veri kaybı yaşanmamaktadır.

Özellikleri nelerdir?

Son olarak bahsedeceğimiz konulardan bir tanesi olan Whatsapp Status Özellikleri Nelerdir?
•    Gifleri gün içerisin de paylaşmak
•    Video paylaşmak
•    Fotoğraf paylaşmak
•    24 Saat içerisin de sınırsız Fotoğraf, Gif, Video.
•    Etkileşim sağlamak.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu