BilimİnternetMobil

Whatsapp Plus Nedir, Özellikleri Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Dijital dünyada insanlar arasındaki iletişimi mesajlaşma platformu üzerinden sağlayan WhatsApp geliştirdiği özellikleri sayesinde birçok kullanıcıya büyük avantajlar sunmaktadır. Yapılan son güncellemeler arasında yer alan WhatsApp Plus kullanıcılarına birçok özelliği sunan yeni bir uygulamasıdır.

Peki, WhatsApp Plus nedir?

Bu yeni özellik WhatsApp programına ilk olarak 2015 yılında katılmış olup kullanıcılarının birçok isteğini yerine getirmeyi sağlamaktadır. WhatsApp Plus, programın kendi uygulaması gibi olup ekstradan mesajlaşma sırasında birtakım özellikleri bir arada sunmayı sağlıyor. WhatsApp Plus uygulamasında tek tik özelliği, güvenlik, LOG özelliği, çevrim içi bildirimleri, farklı görünümler ve son görülme saatini pasif hale getirme gibi özellikleri bir arada bulundurmaktadır. WhatsApp Plus programını sadece Android tabanlı mobil cihazlarda çalışmaktadır. Bu programı elektronik marketlerde bulmakta mümkün değildir. Bunun için programı özel bir yöntemle indirmek gerekmektedir.

Peki, WhatsApp Plus nasıl indirilir?    

WhatsApp Plus programını Android uyumlu cihaza indirmek için ilk olarak var olan WhatsApp programını cihazdan tamamen silmek gerekmektedir. Daha sonra programın APK dosyası mobil cihaza indirilmelidir. WhatsApp Plus APK dosyası indirildikten sonra açılan ekrandaki komutları sırasıyla takip etmek suretiyle mobil cihaza yüklenmesi sağlanır. Yükleme işlemi sırasında eski WhatsApp programında yer alan bilgilerinizin yeni programa da aktarılmasına izin verilmektedir. Ara yüz olarak diğer programdan farklı olan WhatsApp Plus beraberinde birçok özelliği kullanıcılarına getirmiştir.

Tek tik özelliği sayesinde gönderilen mesajın karşı tarafın okuyup okumadığını görmenizi sağladığı gibi WhatsApp Plus programında bu özelliği iptal edebilirsiniz. Güvenlik özelliği sayesinde WhatsApp Plus programına her girildiğinde kullanıcıdan şifre istediği için başkalarının mesajlarınızı görmesinin önüne geçilmiş olur. Çevrim içi bildirim özelliği sayesinde kimin çevrim içinde olduğu otomatik olarak kullanıcıya bildirilir. Farklı görünüm özelliği sayesinde dilediğiniz zaman WhatsApp görüntüsünü değiştirebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu