BilimİnternetMobil

WhatsApp Kişilerin Görünmemesi

Telefon rehberimizdeki kişiler ile irtibata geçebilmek için kullandığımız dünyanın en büyük anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp uygulamasında kişilerimizin aktarılamaması çok büyük bir sıkıntı doğurmaktadır. Bu sorunun genelde çözümü oldukça basit olsa da akıllı telefon teknolojisi ile yeni tanışmış olan insanlar için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Sizin de WhatsApp kişiler listeniz boş görünüyor ve ulaşmak istediğiniz insanlara ulaşamıyor iseniz yapmanız gereken işlemleri listeledik.

Öncelikle WhatsApp ayarlarından kişiler bölümüne gelerek tüm kişileri göster seçeneğine tıklıyoruz. Genelde sorunun çözümü bu kadar basit olabiliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra rehberimizde bulunan ve WhatsApp kullanıcısı olan herkes kişiler listemize otomatik olarak transfer oluyor.

Eğer bu şekilde sorunu çözemediyseniz birkaç ihtimal daha bulunmakta.

Bunlardan ilki uygulamanızı güncellemeniz. Güncel olmayan uygulamalar daha çok hata yaşanmasına neden olabiliyor. Bu nedenle Google play store üzerinden WhatsApp uygulamasını son sürüme güncelleyerek hatayı çözmeye çalışabilirsiniz.

Telefon rehberinizdeki numaraların doğru olarak yer aldığından emin olun. Özellikle yeni bir telefona geçerken bazen sadece isimler aktarılmış ama numaralar aktarılamamış olabiliyor.

Android telefon rehberinizdeki tüm kişilerin izlenebilir (görünür) olduğundan emin olun. Bu ayarlar kişiler listenizdeki ayarlar sekmesi altından yapılabilir ve farklı uygulamaların kişilerinizi görmesini sağlar.

WhatsApp uygulama izinleri arasında kişileri görüntüleyebilme izni olduğundan emin olun. Bu ayar ayarlar bölümünde uygulamalar sekmesi altında WhatsApp uygulaması içerisindeki izinler listesinden görülebilmektedir. Eğer uygulamaya kişilerinize ulaşma izni verilmemiş ise bu izni listeden ekleyerek vermeye çalışın.

Bu da sorununuzu çözmezse kurulum esnasında yaşanmış bir problem olabileceği varsayılarak uygulamanın kaldırılıp yeniden kurulması gerekebilir. Bu sayede kişilerinizin WhatsApp uygulamasına aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak sorununuz hala çözülmedi ise, WhatsApp web sitesinde yer ala destek hattına kullandığınız telefonun markası, modeli ve Android sürümü ile birlikte yaşadığınız sorunu anlatan bir mesaj bırakın. Bu sayede firmanın profesyonel uzmanları sorununuzu çözmenin daha net bir yolu olup olmadığını size anlatacaktır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu