BilimİnternetMobil

WhatsApp Fotoğraf Gönderme ve İndirme Sorunu

Bazı kullanıcılar anlık mesajlaşması uygulaması WhatsApp ile fotoğraf gönderirken veya alırken sorun yaşadıklarını ve işlemlerini tamamlayamadıklarını belirtiyor. Bu hataya sebep olabilecek birçok ihtimal bulunmakla birlikte sorunun çözümü için bazı yolları paylaşacağız.

  • Öncelikle internet bağlantınız olduğundan emin olun. Bazen kota problemi yaşıyor ve farkında olmadan doldurduğumuz internet kotamız nedeniyle bağlantı hızımızın çok düşmesine sebep oluyoruz. Bu da internet üzerinden herhangi bir dosya almayı veya göndermeyi çok zorlaştırıyor. Telefonunuzdaki sıkıntının internet bağlantınızdan kaynaklanmadığına emin olmak için telefonunuzun web tarayıcısı ile birkaç web sitesine girmeye çalışın. Daha öce telefondan girmediğiniz böylece önbellekte yüklenmemiş bir site olması oldukça önemlidir. Eğer telefonunuz ile bir web sitesine de giremiyor iseniz sorununuz bağlantınızdadır. Farklı bir ağa bağlanarak sorunun çözülüp çözülmediğinden emin olun.
  • WhatsApp ile gönderilen dosyalar telefonunuzdaki sd kartınıza yükleniyor ise kartınızın çalışır durumda olduğundan emin olun. Bazen yanlışlıkla sd kartlar yazmaya karşı korumaya alınır ve bu nedenle üzerinde işlem yapılmaz. Bazı cihazlarda da yüksek ısınma sorunu nedeniyle kartlar sıcaktan zarar görerek bozulur. Bu tarz ihtimalleri elemek için kartınıza bir dosya yüklemeyi deneyin veya kartınızı aparatlar aracılığı ile bilgisayara takıp çalışıp çalışmadığından emin olun. Eğer kartınızın hafızasında yeterli boş alan yoksa da aynı sorunu yaşayabileceğiniz için hafızayı boşaltmayı deneyin.
  • Telefonunuzun tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol edin. WhatsApp saat ile koordineli olarak çalışan bir uygulama olduğu için yanlış saat ayarlarında alıp gönderme işlemi yapamayabilir.
  • Eğer sorununuz hala devam ediyorsa WhatsApp uygulamasını yedekleyin ardından telefondan kaldırın. Telefonu kapatıp tekrar açtıktan sonra Google play store üzerinden uygulamayı tekrar kurun ve yedeklerinizi telefona yükletin. Bu işlem büyük oranda sorununuzu çözecektir.
  • Uygulamayı yeniden yüklemek de sorununuzu çözmedi ise WhatsApp web sitesi üzerinden destek hattı ile irtibata geçin. Bu sayede firma yetkilileri uzman görüşleri ile sizi bilgilendirecek ve fotoğraf gönderme ve alma esnasında yaşadığınız sorunları çözeceklerdir.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu