BilimİnternetMobil

WhatsApp Erişim Sorunu Nasıl Çözülür?

WhatsApp uygulamanız çalışmıyor, gönderdiğiniz mesajlar serverlara iletilemiyorsa hemen panik yapmamalısınız. Bu sorunun altında birçok farklı neden yatıyor olabilir. Dünyanın en çok kullanılan kişisel mesajlaşma servisi WhatsApp nadiren de olsa bazı sorunlara neden olabilmekte ve hizmet verememekte olabiliyor.

WhatsApp’a erişmekte sıkıntı yaşayan kullanıcılar, telefonlarını açıp kapatmayı, uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyerek sorunlarını çözmek veya bağlantı ayarlarını kontrol etmek ihtiyacı hissediyorlar. Bazen sorunun kaynağı bu şekilde giderilebildiği gibi bazı durumlarda ise merkezi sıkıntılardan kaynaklanan sorunlar yaşanıyor ve herkesin WhatsApp bağlantısı kesilebiliyor. Bu nedenle herhangi bir işlem yapmadan önce bir yakınınızı arayarak onun bağlantısı olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Eğer sorun sadece sizde ise hatayı gidermek için aşağıdakileri deneyebilirsiniz.

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Telefonunuzda facebook veya chrome açılabiliyor mu? Eğer wifi ile bağlanıyor iseniz bağlantınızın herhangi bir sorunu olmadığından emin olun. Mobil veri ile bağlanıyorsanız paketinizin bitmediğinden veya fatura ödemeyi aksatıp hattınızın kapanmadığından emin olun.
  • IOS veya Android telefonunuzu açıp kapatın. Sorun devam ediyorsa uygulamanın ön belleğini temizleyiniz. Bunu telefonunuzun ayarlar bölümünde yer alan, uygulamalar başlığından gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefonunuza yüklediğiniz yeni bir uygulama olup olmadığını gözden geçiriniz. Bazen Android telefonlara yüklenen farklı uygulamalar bir tür data çakışmasına sebep olabilmektedir.
  • WhatsApp uygulamanızı kaldırıp yeniden kurun. Kaldırma işlemini IOS telefonlarda simgenin üzerine basılı tutarak ve çıkan kırmızı çarpı işaretine tıklayarak yapabilirsiniz. Android telefonlarda ise ayarlar bölümünde bulunan uygulamalar listesinden WhatsApp’ı kaldırmanız en doğru çözüm olacaktır.
  • WhatsApp uygulamasını Google play store veya IOS telefonlarda AppStore üzerinden tekrar kurunuz. Bu kurulum sırasında hata alıyor iseniz muhtemelen sorun WhatsApp sunucularından kaynaklanmaktadır.
  • Hala bağlantı sorunları almaya devam ediyorsanız WhatsApp destek sitesinden destek talebi gönderebilir ve bir görevlinin yardımını talep edebilirsiniz. Bu daha ayrıntılı bir bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Bazı durumlarda güvenlik kaynaklı nedenlerle çeşitli web siteleri ve uygulamalar yetkililer tarafından kullanıma kapatılabilmektedir. Böyle dönemlerde bu site ve uygulamalara erişmek için VPN kullanılması veya sistemin tekrar kullanıma açılması beklenmelidir.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu