Bilim

WhatsApp Durumum, Status Gözükmüyor

Whatsapp durumum görünmüyor, sebepleri, çözüm yolları nelerdir?

Neredeyse tüm dünyanın kullandığı mesajlaşma uygulaması Whatsapp bu hafta içinde yeni bir güncelleme getirdi. Stories özelliğinin aktif edilmesiyle birlikte Whatsapp‘ı kullanan birçok kullanıcı çileden çıktı. Bu kitlenin büyük bir kısmı ise Türk kullanıcılar oldu.  Yeni güncellemenini aktif olmasından hemen sonra kullanıcılar Whatsapp durumum görünmüyor tarzında aramalar yapmaya başladı. Stories özelliği ile Whatsapp, Snapchat ve Instagram‘da olduğu gibi hikaye özelliği olan bir uygulamaya dönüştü.

Whatsapp Durum Gözükmemesinin Sebepleri

Whatsapp son güncelleme sonrasında durum bölümüne hikaye özelliğini getirdi. Whatsapp durum gözükmeme sebebi, kullanıcıların Whatsapp‘ı daha aktif kullanması için getirilen güncelleme oluyor. Stories özelliğiyle kullanıcıların Whatsapp kullanımını sıklaştıracağı ve uygulamanın daha fazla kitle tarafından kullanılması amaçlanıyor. Ayrıca durum bölümün yanı sıra kişilerim kısmıda uygulamadan kaldırıldı. Kişilerim kısmına erişmek için arama bölümünden mesajlaşmak istediğiniz kişinin ismini yazarak bulmak zorundasınız.

Whatsapp Stories Özelliği Neler İçeriyor?

Stories özelliği sonrasında Whatsapp durum bölümü değişikliğe uğradı. Durum kısmında artık yazılı değil video, GİF ve fotoğraf kullanılacak. Eklediğiniz durum yalnızca 24 saat aktif kalacak.

Whatsapp kullanıcıları yeni durum güncellemelerini gizleyebilecek ve gelen mesajları özelden yanıtlayabilecek.

Uygulamada eski özelliğe tamamen geri dönüş olmasa da Whatsapp açık kapı bırakmış. ” meşgul ” ve ” kullanılabilir ” tarzında durum paylaşımının yapılabileceği belirtildi.

Whatsapp Durumum Görünmüyor Ne Yapmalıyım?

Konunun başında da belirttiğimiz gibi uygulamanın güncellenmesinden sonra kullanıcılar Whatsapp durumum görünmüyor gibi aramalar ile bu sorunu düzeltmeye çalıştı. Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen sorunn cevabı ise Whatsapp‘dan geldi. Whatsapp bu durumun yeni bir güncelleme sonrasında meydana geldiğini ve artık kullanıcıların durumlarını yazılı olarak paylaşamayacaklarını söyledi. Yani uygulamayı eski haline getirmek gibi bir durum söz konusu değil. Whatsapp uygulamasını kullanmak isteyen İphone kullanıcıları bu özelliğe alışmak zorunda. Whatsapp durumum görünmüyor çözüm yolları gibi aramalar yapmanız çabalarınızı boşa çıkaracaktır. Android kullanıcılar için ise hemen çözüm yolları bulunmuş.

Whatsapp Durum Özelliğini Geri Getirme

Stories özelliğini kendisine uygun bulmayan kullanıcılar son gelen Whatsapp güncellemesini geri getirmek istiyor. Çözüm arayan kullanıcılar Android telefonlar için çözüm yolunu bulmuş. Whatsapp‘ın bir önceki güncellemesinin APK‘sını kurarak eski görünüme geri dönebilirsiniz. İOS telefonlar için ise henüz bir çözüm bulunabilmiş değil. Maalesef kullanıcılar yeni özelliği kullanmak zorunda.

Whatsapp Yeni Güncellemesi İçin Kullanıcılar Ne Düşünüyor?

Başta Türk kullanıcılar olmak üzere dünyanın her tarafından yeni güncelleme için şikayetler geldi. Whatsapp‘ın sadece mesajlaşma uygulaması olduğunu düşünen kullanıcılar, günlük hayatta yapılan durumlar için zaten Instagram ve Snapchat gibi uygulamaların bulunduğunu söylüyor. Telefon rehberinde yalnızca arkadaşların olmadığını, iş hayatlarından da kişilerin olduğunu söyleyen kullanıcılar durum paylaşımlarının istemediği kişiler tarafından görülmesinin yanlış olacağı kanaatinde. Özellikle bu durum sosyal medya uygulamalarını çok sık ve hiç kullanmayan kullanıcılar tarafından yanlış bulundu. Whatsapp‘ın yeni güncelleme sonrasında kullanıcıları sosyal olmaya zorladığı düşünülüyor.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum yazarak sorabilirsiniz. En kısa sürede cevaplanacaktır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


6 Yorum

  1. Whatsap durumumu arkadasim görmüyor ama diğer arkadaşlarım görüyor engelli de değil ama görmüyor yinede sebebi ne

  2. Durumum yerinde ingilizce my status yazıyor diğerleri türkçe. Onu nasıl türkçe yapabilirim

  3. Mehmet bey aynı sorunu yasıyorum çözüm bulabildiyseniz yardımcı olurmusunuz

  4. WhatsApp uygulamasını kaldırıp yeniden yükledim kendi durumunu baskasi görüyor ama ben kendi durumunu göremiyorum sebep nedir

  5. WhatsApp uygulamasını kaldırıp yeniden yükledim kendi durumunu baskasi görüyor ama ben kendi durumunu göremiyorum sebep nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu