BilimİnternetMobil

WhatsApp durum, fotoğraf ve son görülme gözükmüyor

Merhaba sevgili WhatsApp Türkiye kullanıcıları;

Sizlere bu yazımızda sizlerden gelen bir soru ve çözümü ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz. Son 10-15 günde son derece sıkça görülen bu sorunu aşağıda belirttiğimiz yöntemler ile çözebilirsiniz…

Sizlerden gelen soru :

durumum, fotoğrafım ve son görülmem gözükmüyor

Telefonumun Whatsapp ayarlarını değiştirmediğim halde bi anda profil fotoğrafım, durumum ve son görülmem gidiyor ve bu ben hiçbir şekilde ayarlarıyla oynamadığım halde oluyor, kendimi açıklayamıyorum da insanlara farklı düşünüyorlar bilerek yaptığımı düşünüyorlar. Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Gönderen : Gözde K.

WhatsApp kullanırken karşı taraf sizin profil fotoğrafınızı, WhatsApp durumunuzu ve son görülme tarihinizi anlık olarak göremiyorsa (Belli sürelerle sizin engellediğiniz şekilde görüyorsa) bu sizin telefonunuzun işletim sistemindeki yaşanan kesintilerle alakalıdır. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki yöntemleri sırayla uygulayabilirsiniz.

  • Bu sorunun en büyük nedeni telefonunuzdaki zararlı yazılımdır. Zararlı yazılım belli sürelerle WhatsApp erişiminizi kısıtlıyor olabilir.
  • WhatsApp sunucularındaki anlık sorun nedeniyle sizin profil fotoğrafınız, durumunuz ve son görüntüleme tarihiniz karşı tarafa gitmiyor olabilir ve karşı taraf sizi görüntülemeyebilir.
  • Telefonunuzun internet bağlantısını kontrol edin, operatörünüzden kaynaklanan bir sorun olmadığından emin olun.

=> Çok yeni bir sorun olduğu için çözüm yollarını basit tuttuk. konu hakkında yorumlarınızla paralel olarak yeni çözüm yolları geliştirebiliriz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu