BilimİnternetMobil

WhatsApp Ceza Yeme (Ban) Sorunu

WhatsApp dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olmasının yanında kullanıcılarına en iyi mesajlaşma deneyimini sağlayan uygula olmayı da amaçlamaktadır. Bu açıdan bazı kontrollerde bulunan ve uygunsuz davranışlarını tespit ettiği kişilere ceza uygulayan firma iyi niyetli kullanıcıların zarar görmemesi için elinden gelen gayreti göstermektedir.

WhatsApp tarafından uygulanan cezalar genel olarak yasaklı ek uygulamalar ile WhatsApp kullanmaya çalışan kişiler veya uygulama kullanımı sırasında tanımadığı, listesinde kayıtlı olmayan veya karşı tarafın listesinde bulunmadığı kişilerle çokça mesajlaşan ya da aynı mesajı birden çok kişiye sürekli gönderen kişilerdir.

Farklı uygulamalar kullanarak (WhatsApp plus gibi) ceza alan kişiler bu yaptıklarının bir ceza sebebi olduğunu genelde bilirler. Zaten WhatsApp bu tarz uygulamaları desteklemediğini ve oluşabilecek zararlardan sorumlu tutulmayacağını ve engellemek için de gayret edeceklerini açıklamıştı. Genel de WhatsApp plus gibi uygulamaları kullananlar günlük, haftalık veya süresiz olarak WhatsApp tan men edilme cezası alıyor ve bu nedenle uygulamayı kullanma şansı kalmıyor. Eğer uygulamayı tekrar kullanabilmek istiyorsanız WhatsApp iletişim adresine ulaşıp, ekran görüntüleri ile birlikte farklı uygulama kullanmayacağınızı taahhüt etmeniz halinde düşük de olsa WhatsApp yetkililerinin tekrar hattınızı WhatsApp kullanımına açması mümkün. Ancak bu tamamen insiyatife ve kendinizi anlatabilmenize kalmış bir ihtimal.

Bazı ihtimallerde ise WhatsApp günlük veya haftalık cezalar verebiliyor. Böyle durumlarda sürenin geçmesini beklemekten başka bir ihtimaliniz yok. Eğer ben o kadar sabredemem WhatsApp bana acil lazım diyorsanız uygulamayı telefonunuzdan silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Düşük bir ihtimal de olsa bu şekilde cezadan kurtulanlar olabiliyor.

WhatsApp işlemleri oldukça profesyonel yürütülüyor. Bu sayede spam mesajlar almıyor, reklamlar ile muhatap olmak zorunda kalmıyoruz. Yürütülen bu cezalandırma sistemleri de bizim bu tarz mesajlar ile muhatap olmamamızı sağlamak amacıyla oluşturulmuş durumda.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


2 Yorum

  1. Aga benim Wp açılmıyor ya fix yedim mail attım 2 hafta oldu cevap falan gelmedi napacam

  2. Gece mesaj gelmis whatsaapp baska telefonda kullaniliyor diye tekrar kod istedim telefon numarası yasaklanmıştır diyor mail attım ama olmuyor ne yapmam lazim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu