Bilim

TTNET İnternet Hızları Neden Düşük?

Son zamanlarda internette görülen yavaşlık yüzünden birçok kişi sıkıntı yaşamaya başladı. İnternetin yavaşlamasından dolayı birçok internet kullanıcısı, tepkilerini sosyal medya aracılığıyla dile getirmeye başladılar. İnternet hızının düşük olmasından dolayı birçok kullanıcı internet hız testi yaparak sorunun kendilerinde olup olmadığını öğrenmek istiyorlardı.

Peki, internet neden yavaşlar? İnternet speed test nasıl yapılır? hız testi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

TTNET Hız Testi Nasıl Yapılır?

TTNET hız testi yapmak ve internet hızınızı ölçmek istiyorsanız ilk adresiniz hiztesti.online sitesi olmalıdır. İnternet hız testi yapmadan önce modeminizin ethernet girişinin bağlı olduğundan emin olmalısınız.

Ardından, hiztesti.online adresine bağlandığınızda sadece başlat kutucuğuna tıklayarak kısa zamanda internet hızınızla alakalı en güncel ve doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. İnternet hızınızı öğrendikten sonra duruma bağlı olarak TTNET’i arayıp arıza kaydı bırakabilir ve sorunun çözülmesini bekleyebilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi Türkiye’deki internet kullanıcılarının servis sağlayıcılarla alakalı şikayetleri bitmez. Bunun sebebi, 16 Mbps’ye kadar şeklinde satılan hizmetlerin büyük kısmının hiçbir zaman maksimum hızı göstermemesidir.

İlginizi çekebilir => TTNet Online İnternet Hız Ölçme Aracı / İnternet Hızı Ölçme

İnternet; birçok bileşenin bir araya gelmesinden oluşan ve bu sayede bağlantı yapabildiğimiz dijital bir ortam olarak bilinmektedir. Bağlantılar, birkaç saniye içerisinde gerçekleştiği için hız konusunu etkileyen birden çok etmen yer almaktadır. Örneğin; saniyeler sürmesi gereken tarayıcı performansları bazen dakikalarımızı almaktadır.

İlginizi çekebilir => Online İnternet Ping Testi / İnternet Ping Hız Ölçer

Ancak, faturalarımızı her ay düzenli bir şekilde öderken bu tip bir durumla karşılaşmak hepimizin canını sıkmaktadır. Peki, neden böyle oluyor? Bunun sebebi, internet deneyimini etkileyen en önemli faktörün bağlantının gerçekleşmesini sağlayan aşamalar olmasıdır. Bu aşamalara, POP adı verilmektedir. POP sayısı arttıkça bağlantımız da bir o kadar yavaşlar.

İlginizi çekebilir => Türk Telekom Hız Testi / İnternet Hızı Ölçme

İnternet paketimizi seçerken gördüğümüz 8,16 veya 32mbps rakamı, saniyede gerçekleşen veri transferi miktarını göstermektedir. İnternet paketlerinin tamamında ilgili bağlantının ulaşabileceği maksimum limit yer almaktadır.

İlginizi çekebilir => Vodafone İnternet ve Mobil Hız Testi / İnternet Hızı Ölçme

Örneğin; müşteri olarak 16 Mbps’lik bir paket aldığınızı varsayalım. Ancak, bölgenizdeki altyapı maksimum 8 Mbps’lik bağlantı hızını destekliyorsa saniyede 800 kilobaytlık veri transferinin üzerine çıkmanız mümkün olmaz. Ancak, bu süre boyunca 16 Mbps’lik fatura ödemeye devam edersiniz.

Kaynak : Hiztesti.online

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu