Çeşmeler

Tokat’ta Su Dolduracak Yerler

Coğrafi konumu itibariyle su kaynakları bakımından bol bir coğrafyada bulunan Tokat, sokak ve mahalle adlarında bile su ile alakalı kelimeler kullanılmıştır. Çoksular, Soğukpınar, İçmesu, Suiçmez, Sulu Sokak vb. Sokak adları Tokat iline aittir. Su bakımından oldukça zengin olan Tokat’ta Su Dolduracak Yerler elbette aranmaktadır.

Tokat’ta Su Dolduracak Yerler

Tokat, 1950’li yıllara kadar içme suyunu aşağıdaki yerlerden karşılamaktadır. Aslında kuyu suyu olarak bilinen bu kaynakları kullanmayan bir kaç kişi de Karasu adı verilen Çukurpınar suyunu kullanıyorlardı.

Tokat’ta yapılan su kaynaklarının incelemesi sonucu, toprakların oldukça verimli olduğu ve sulu tarım yapıldığı takdirde verim elde edilebileceği bildirildi. Açık su kuyusu var mı bilinmez ama şuanda Tokat’ta yaşayan kişiler araştırıldığında ucuza su kullandıklarını ve su faturası masraflarının diğer şehirlere göre daha az olduğunu biliyoruz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu