GenelSağlıkTeknoloji

Rüzgar Gülü Sistemi ile Kırsalda Elektriksiz Kalmayın

Son zamanlarda Rüzgar enerjisinin kullanım alanı giderek artmakta ve elektrik enerjisine ihtiyaç duyan insanlar tarafından bu teknoloji yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada yenilenebilir enerjilerin önemi her geçen gün anlaşılmaktadır. Rüzgar türbinleri, kırsal alanlardaki enerji yokluğunda sizlere çare olabilmektedir. Yalnızca kırsal alanlar değil, daha ekonomik ve daha temiz bir enerji için her alanda rüzgar türbinlerini kullanmanız mümkün olmaktadır.

Günümüzde insanlar, evleri için kendi enerjilerini üretmeye başlamışlardır. Enerji üretimi konusunda ise hem kurulum maliyetinin düşük olması hem de yenilenebilir olması nedeni ile rüzgar türbinleri sık sık tercih edilmektedir. Ev tipi rüzgar türbinleri arıza çıkardığında ise bu arıza çok kolay bir şekilde giderilebilmektedir.

Ev Tipi Rüzgar Gülü Neleri Çalıştırır?

Kırsalda bulunan bir eviniz veya iş yeriniz varsa, buranın elektrik ihtiyacını ev tipi rüzgar türbinleri ile karşılamanız mümkün olmaktadır. Rüzgar türbinlerinin neleri çalıştırabileceği ise gücüne göre değişebilmektedir. Örneğin 500 Watt/12 Volt istabreeze rüzgar gülüsayesinde 3 adet lamba, 1 adet televizyon, 1 adet buzdolabı ve 1 adet de dizüstü bilgisayar çalışabilmektedir.

Daha fazla ev aletini aynı anda çalıştırmak isterseniz, 2000 Watt/48 Volt olan rüzgar türbinlerine kadar dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Eğer elektrikle çalışan aletleri fazla kullanmıyorsanız 500 Watt güce sahip olan rüzgar gülleri sizin ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır.

Rüzgar Gülü Hangi Avantajları Sunar?

Kırsal alanlarda kullanımı yaygınlaşan rüzgar türbinleri, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Rüzgar her zaman atmosferde serbest ve bol bir şekilde bulunmaktadır. Yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarından biri olması nedeniyle neredeyse hiç karbondioksit üretmeden elektrik üretebilmektedir. Ayrıca zamanla tükenme riski de yok denilebilecek kadar azdır.

Rüzgar türbinlerinin bakım ve onarım maliyeti çok düşüktür. Günümüzde rüzgar gülünün maliyeti, geleneksel enerji santrallerinin maliyeti ile rekabet edebilecek seviyeye gelmiştir. Kurulumu ve işletimi basit olduğu için kısa sürede işletilebilir hale gelmektedir. Bu avantajlar ile birlikte pek çok kişi tarafından rüzgar türbinleri kullanılmaktadır. Gün geçtikçe bu kullanımın arttığı da gözükmektedir.

Rüzgar Gülü Çeşitleri

Rüzgar türbinleri birçok çeşit barındırmaktadır. Bu çeşitlerin en belirleyici olan yönü ise sağladığı güçtür. 400 Watt güçten 2000 Watt güce kadar pek çok rüzgar türbini çeşidine rastlamak mümkündür. Ayrıca rüzgar türbinleri devir, eksen, kanat sayısı, rüzgar etkisi, dişli özellikler ve kurulum yerlerine göre de sınıflandırılabilmektedir. Eğer kırsal bir alanda elektriğe ihtiyacınız varsa sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek bir rüzgar türbini edinebilirsiniz.

Bizler Ekonomik Solar ailesi olarak sizlere Rüzgar güllerinden Solar inverter ürünlerine kadar pek çok alanda enerji çözümü sunmaktayız. Firmamızın Bursa merkezli olması nedeniyle Bursa elektrikli araç şarj ihtiyaçlarınız için de bizi tercih edebilirsiniz. Web sitemizi ziyaret edip ürünler hakkında geniş bilgilere kolaylıkla ulaşarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu