Biyografi

Psiko Analiz’in Babası Sigmund Freud Kimdir?

Psiko Analiz’in babası Sigmund Freud’u kısaca tanıyalım ? Sigmund Freud’un Düşündüren sözleri
Psiko Analiz’in babası olarak bilinen Sigmund Fred Kimdir?
Sigmund Freud, psikolojik yaklaşımları ile insanların davranışlarının temellerini açıklamaya kadar gitmiş bir kişidir. İnsanların temellerinden edindiği hareketler ile ruhsal tedavileri etmeye başlamış, bu yaklaşıma ise psiko-analitik, psiko-dinamik, psikanalizi gibi isimler verilmiştir. Bu yaklaşımları ise, tarihin en önemli gelişmeleri haline gelmiştir.

Sigmund Fred’un Ünlü Sözleri

Evrendeki en büyük gösteri, sen aklını keşfettiğin an başlar.
Özür dilemek, sizin haksız olduğunuz manasına gelmez. Karşınızdaki insana verdiğiniz değerin, egonuzdan yüksek olduğunu gösterir.

Güçsüz olduğumuz noktayı kabullenerek kendimizi güçlü kılabiliriz. Buna benzer Nietzsche’nin “Çelişkilerimiz, umutlarımızdır.” sözü de hayatın bir gerçeğidir.

Özgürlük insanlara medeniyetin bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.

İnsanların çoğu özgürlüğü gerçekten istemezler; çünkü özgürlük sorumluluk gerektirir ve insanların çoğu da bundan korkar.

Ruhunun derinliklerine in ve ilk önce kendini tanımayı öğren. Bunu yaptıktan sonra, bu hastalığa neden yakalandığını anlayacak ve belki de bir daha hastalanmayacaksın.

Nereye gidersem gideyim, benden önce bir şairin oraya gittiğini görüyorum.

Eğer istisnasız her şeyin dış sebeplerden ötürü değil de, doğal sebeplerden ötürü olduğunu veya bir kerz daha inorganik hale dönüştüğünü kabul edersek, o zaman şunu da kabul etmek zorunda kalıırız: “Hayatın amacı ölümdür.” Dönüp şöyle bir geriye bakacak olursak, göreceğiz ki, “cansız varlıklar, canlılardan çok daha önce vardı.”

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu