Tanıtım Yazıları

Profesyonel Güneş Paneli Sistemleri için Ekonomik Solar

Enerji dünya için çok gereklidir. Petrol gibi fosil yakıtların çevre üzerinde olumsuz etkilerinin fark edilmesi neticesinde temiz enerji kaynakları önemli hale gelmiştir. Bundan rüzgar enerjisi, güneş enerjisi gibi enerji kaynakları popülerlik kazanmaktadır. Güneş enerjisinin, çevre için sağladığı faydaların yanında ekonomik olarak da avantaj sağlaması nedeniyle ülkemizde de ilgi gösterilmeye başlanmıştır.

Kaliteli solar enerji sağlanması adına Bursa güneş paneli oldukça işlevseldir. Güneş panelleri, Polikristal Güneş Paneli, Monokristal Güneş paneli ve Yarı Esnek Güneş Paneli olmak üzere üç çeşit altında toplanmaktadır. Bunlarla, beraber temiz enerji kaynaklarından biri de, Rüzgar Türbini’dir. Tüm bu ürünlere, Ekonomiksolar.com üzerinden ulaşılabilmektedir.

Güneş Panelleri Çeşitleri Nelerdir?

Güneş enerjisini, kullanılan hücreler vasıtasıyla elektrik enerjisine çeviren sistemlere güneş paneli denilir. Polikristal Güneş Paneli; Bu sistemler, hem temiz enerji sağlar hem de ekonomiktir. Bu nedenle, Güneş panelleri, oldukça popülerdir. Bu sistemin verimliliği, %13-16 arasındadır.

Monokristal Güneş Panelini; Bu tip paneller, tek hücreden oluşan güneş panelleridir. Bu ürünlerin verimlilikleri, %15-18 arasındadır.
Yarı Esnek Güneş Paneli; Elastik bir malzemeden yapılan ürünlerdir. Başka güneş panellerinin uymadığı yerlerde kullanılır. Özellikle, tekne, elektrikli bisiklet gibi alanlarda kullanılan bu ürün aynı zamanda eğimli çatılarda kullanıma uygundur.

Rüzgar Türbini Nedir?

Temiz enerji kaynaklarından biri de rüzgardır. Havadaki kinetik enerjiyi, mekanik enerjiyi çeviren, cihaza rüzgar türbini denilmektedir. Rüzgar türbini, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür. Bu işlemi rüzgar gülü de yapmaktadır. Ancak, Rüzgar türbini, daha verimlidir. Elektriği depolama özelliği mevcuttur.

Rüzgar türbini de ekonomiksolar.com sitesinde yer almaktadır. Sitenin yer verdiği, ürünler arasında yer alan Bursa rüzgar türbiniburadan incelenebilmektedir.

EkonomikSolar Ne Sunuyor?

Temiz ve yenilebilir enerji konusunda tüm dünyada büyük bir atılım vardır. Ülkemizde de bu konudaki çalışmaları, ekonomiksolar.com üzerinden takip edebilmek ve bu sistemlerden yararlanmak mümkündür. Firma, Bursa güneş enerjisi konusunda olduğu gibi, rüzgar enerjisi konusunda da oldukça zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Solar akü, bağlantılı ekipmanları, şarj kontrol cihazlarına siteden ulaşılabilmektedir. Hazır paket de sitenin kullanıcılarına sunduğu bir diğer hizmettir.

Ekonomik Solar uzmanları tarafından derlenen bir yazıdır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu