BilimTeknoloji

Polikristal Solar Paneller ve Diğer Panellerden Farkları

Polikristal solar güneş panelleri, piyasada en çok rağbet gören güneş panelleridir. Fiyatı, monokristal solar güneş panellerine göre daha uygun olmasına rağmen verimlilik açısından monokristal solar güneş panellerine göre daha az verimli çalışmaktadır.

Polikristal Solar Panelleri Diğer Panellerden Ayıran Özellikler

Polikristal solar panel ortalama %15 verim ile çalışmaktadır. Dikdörtgen bir yapıda olan polikristal güneş paneli, güneş ışınlarını farklı açılardan alarak verim kaybını minimumda tutmaktadır. Polikristal güneş panelleri, birden fazla kristal parçalarının bir araya getirilmesi ile üretilmektedir.

Farkları Ne ?

Polikristal solar güneş panelleri, diğer güneş panellerine göre daha ucuzdur. Diğer güneş panellerine göre daha fazla yer kaplayan polikristal solar güneş panelleri, güneş ışınlarını sadece dik bir açıyla alan monokristal güneş panellerinin aksi güneş ışınlarını farklı açılardan alma özelliğine sahiptir. Bu sayede verim kaybı minimuma inmektedir.

Bu Panelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Fiyat açısından monokristal güneş panellerine kıyasla daha uygun fiyatı olan polikristal güneş panelleri, monokristal güneş panellerine göre daha fazla alan kaplamaktadır. Bu nedenle güneş paneli seçimini yapmadan önce, panellerin kurulacağı alanın keşfi yapılmalıdır. www.ekonomiksolar.com internet sitemiz aracılığıyla bizlere ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm konularda sorularınızı iletebilirsiniz.

Polikristal güneş panellerinin verimlerinin diğer panellere göre daha az olduğu düşünüldüğünde, fiyat ve performans oranına göre karar vermek en doğrusu olacaktır.

Ekonomiksolar.com sitesinde ürünleri incelemek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz;

https://www.ekonomiksolar.com/urun-kategori/gunes-paneli/polikristal-gunes-paneli/

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu