GenelHaberTeknoloji

PE Köpük Üretim Teknolojilerinde Son Gelişmeler

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak birçok ürünün üretimi esnasında kullanılan makine ve benzeri materyallerde de gelişme yaşanması söz konusu olur. Önceleri sadece boruların etrafında izolasyon çalışması yapmak için kullanılan PE Köpük (PE foam) adı verilen polietilen köpük ürünleri, günümüze geldiğinde pek çok alanda kullanılmaktadır. Durfoam firması da bu ürünlerin üretimi konusunda teknolojik gelişmelerden yardım alarak her geçen gün kendisini ileri bir seviyeye taşır.

Polietilen köpük adı verilen ürünlerin diğer ürünlere nazaran daha çok tercih edilmesinin nedenleri arasında daha hafif ve dayanıklı olması yer almaktadır.

Polietilen Köpük Nedir?

Temel özellikleri ve görüntüsü bakımından plastiğe benzeyen polietilen köpük ürünü, her ne kadar karıştırılsa da plastik değildir. Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük (Physically cross linked polyethylene foam) olarak da bilinen bu ürün, özel yöntemler kullanılarak oldukça dayanıklı bir yapı elde etmeye yarayan, özellikle yalıtım işlemlerinde kullanılan bir üründür. Durfoam firması kullandığı teknolojik ve modern makineleri ile oldukça kaliteli polietilen köpük ürünleri elde eder. Ürünlerdeki boşluk miktarı performans ile doğru orantılı olarak etki eder. Bu nedenle firmanın ürettiği ürünlerde de bu boşlukları görebilmek mümkün olur.

Polietilen Köpüklerde Bakteri Etkisi

Polietilen köpük adı verilen ürünlerin boşluklu yapıları sayesinde içeride nem oluşumu sağlanır. Bakterilerin yaşayabilmeleri için uygun ortamın oluşması da nem oranı ile doğru orantı gösterir. Bakterilerin bir ortamda oluşması bulunulan alanın hem kötü kokmasına hem de sağlığı olumsuz yönde etkilemesine neden olur.

Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük (Chemically cross linked polyethylene foam) adı verilen de Durfoam firması tarafından üretilen ürünler de bakteri oluşumunu engelleyen ürünler olarak işletmelerde tercih edilir.

Polietilen Köpüklerde Boşluklu Yapı

Çapraz bağlama teknolojisi ile birbirine bağlanan ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan polietilen köpük ürünleri, boşluklu yapısı ile birlikte üretilmektedir.

Boşluklu yapı sayesinde;

  • Dayanıklılık
  • Hafiflik
  • Isı yalıtımı
  • Uzun ömürlü kullanım
  • Kolay kullanım gibi avantajlar ortaya çıkar.

Bütün bu özellikleri ürünlerinde birleştiren Durfoam firması, teknolojik gelişmelerin ışığında ürünlerine yön vermektedir. PE köpük üretim teknolojilerinde yaşanan son gelişmeler, üretilen yeni makineler sayesinde daha uzun ömürlü ürünlerin elde edilmesine yardımcı olmuştur.

Polietilen Köpükler ve Yalıtım

Durfoam firması tarafından alanında uzman bir ekip ile birlikte üretilen polietilen köpük ürünleri, ortamlar arasındaki ses ve ısı yalıtımını sağlama görevi görür. Polietilen adı verilen köpükler hemen her binada yer alan ısı ve ses yalıtımı alanında oldukça fazla tercih edilmektedir. Havanın hareketi sayesinde bakteri oluşumu önlenmektedir. Bu nedenle Durfoam firması havanın içeride rahatlıkla dolaşabilmesi için ürünlerinde boşluklu yapı kullanır. İzolasyon işlemleri sırasında hem sesin hem de ısının maksimum verimi polietilen köpükler sayesinde mümkün olur. Yalıtım işlemlerinin yanı sıra Durfoam firmasının ürettiği bu köpükler pek çok farklı sektörde de kullanılmaktadır.

PE Köpük ihtiyaçlarınız için www.durfoam.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu