Bilim

Özellikleri, Fiyatı ve Performansı ile Dudak Uçuklatan Telefon

Honor View 20 (ya da Honor View 11) söylentilere göre 2019’un ilk telefonlarından biri olabilir.

Çıkışına bu kadar kısa süre kalan Honor View 20 için mevcut bilgiler kısıtlı ancak söylentilere göz atalım.

Honor View 10, 10 Aralık 2017 tarihinde duyurulmuş ve ocak ayına piyasaya çıkmıştı. Şimdi Honor’ın 22 Ocak için bir etkinlik daveti bulunuyor ve bu tarihte muhtemelen Honor View 20’nin duyurulması bekleniyor.

Honor View 20’nin fiyatı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor ancak tahminler yaklaşık 580 dolar civarında bir fiyat ile geleceği yönünde.

Tasarımı ile net bilgiler bulunmuyor olsa da etkinlik afişinden bazı çıkarımlar yapabiliyoruz. Telefonun çerçevesiz full ekran tasarımı ile gelmesi bekleniyor. Çentikli ekran tasarımı yerine ekranın sol üst tarafında bir kamera deliği olacak. Bu tasarım diline sahip ilk Honor telefonu olacak. Ancak Huawei, Nova 4 modeli ile bu tasarımı Honor View 20’den önce kullanabilir.

Bazı söylentilere göre de aslında Huawei Nova 4 ve Honor View 20 şeklinde iki ayrı telefon yok. Huawei Nova 4 yalnızca Honor View 20’nin global pazara sunulacak versiyonu olabilir. Yani aslında ikisi aynı telefon olabilir.

1080 x 2310 çözünürlüğünde bir ekranla gelmesi beklenen Honor View 20, 1080 x 2160 çözünürlüğüne sahip Honor View 10 modeline göre daha uzun bir ekranla gelecek.

Arka tarafında metal bir kapak bulunması beklenen cihazın çerçeveleri biraz daha küçülecektir. Ekran boyutunun ise 5.99 inç’ten daha küçük olması beklenmiyor.

Ancak 22 Ocak etkinliğinde tanıtılacak cihazın adı tam olarak bilinmediği için daha önce Honor View 20’nin damla çentik tasarımı ile geleceği sızıntısının da hala doğru olma ihtimali var.

Etkinlik davetinde yer alan gece fotoğrafı dikkat çekiyor. Bu bizlere Honor View 20’nin kamera konusunda düşük ışık altında oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceğini söylüyor olabilir.

Kamera özellikleriyle ilgili de net bilgiler yok ancak Honor View 10 cihazının 16 MP renkli ve 20 MP siyah olmak üzere çift kamera kurulumuna sahipti. Honor View 20’nin de bazı yükseltmelerle benzer bir kuruluma sahip olması bekleniyor.

Huawei amiral gemisi cihazlarının arka kısmında üçlü kamera kurulumuna yer vermeye başladı. Bu Honor’ın da üç arka kameraya sahip ilk telefonu olabilir. Bazı sitelerde Honor View 20’nin 16 MP, 24 MP ve 16 MP olmak üzere üçlü arka kamera ile geleceği söyleniyor ancak bu bilgi ile ilgili bir kaynak gösterilmediği için şüphe ile yaklaşılıyor. Huawei’nin yakın zamanda nesneler arasındaki mesafeleri doğru şekilde algılayabilen, artırılmış gerçeklikte kullanılacak ve 3D modelleri oluşturabilecek bir kamera üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bu kameranın Honor View 20’de bulunması da ihtimaller dahilinde.

Çin’de bir kuruluştan alınan sertifika sayesinde cihazın 22.5W hızlı şarj desteğine sahip olacağı biliniyor. Batarya kapasitesinin ise 3750 mAh olması bekleniyor.

Honor View 20 Huawei’nin yeni üst düzey işlemcisi 8 çekirdekli Kirin 980’i kullanacak. Ayrıca aynı işlemcinin Huawei P30’da da kullanılması muhtemel.

Net bir bilgi olmasa da Honor View 10 6 GB RAM ve 128 GB depolama birimi ile gelmişti. Bundan dolayı Honor View 20’nin de en azından bu özelliklere sahip olması bekleniyor. Ek olarak artırılabilir hafıza için bir microSD kart yuvası da olabilir. Kutusundan Android 9 Pie ile çıkacak olan telefon EMUI ara yüzüne sahip olacak.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu