BilimTanıtım Yazıları

Oyun Oynarken Hızlı Şekilde Ping Sürenizi Ölçün

İnternet hızı, farklı sebeplere bağlı olarak artabilir veya azabilir. Oyun oynama esnasında ise ping denilen bağlantılarda oluşan reaksiyon süresi, kullanıcıların oyun oynama isteğini etkileyen oldukça önemli bir kavramdır. Siz de ping sürenizi ölçmek ve internet hızınız ile ilgili bilgi almak için siteyi ziyaret edin, internet hız testisonucuna saniyeler içerisinde ulaşın.

İnternet Ping Ölçer

Online olarak oyun oynayan kullanıcılar için önemli bir gösterge olan ping, bağlantınızın tepki süresini ifade etmektedir. Site içerisinde yer alan internet ping test kısmından siz de işlemlerinizi yapabilir, sonuçlara göre ping düşürme yollarına gidebilirsiniz. Site içerisinde hızınızı yükseltmek için farklı paket seçenekleri yer alıyor. Paket seçeneklerini kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz. İnternet hızının ölçümleri sitede en doğru şekilde size verilmektedir. Başlat seçeneğine tıklayarak hemen teste başlayabilir, anlık ve doğru sonuçlara saniyeler içerisinde hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz.

Ping Hakkında Bilgi

Online oyunlarda yaşanan gecikmeler ping kavramı ile doğrudan ilgilidir. Düşük ping ve yüksek ping sayıları belirli aralıklar içerisindedir.

İşte düşük ve yüksek ping ile ilgili detaylar:

30 ila 50 ms: Ortalama pingi ifade eder. Çevrimiçi oyunlar için kabul edilen iyi bir ping aralığıdır. 3. 50 ila 100 ms: İnternette gezinirken çok fark edilmez ama çevrimiçi oyunlarda kendini belli eder. 4. 100 ila 500 ms: Çevrimiçi oyunlarda yaşanan gecikmenin sebebidir. Siz de ping sürenizi ölçmek ve doğru sonuçlara hemen ulaşmak istiyorsanız siteyi ziyaret edin, speed test ve daha fazla testten yararlanın. Test sonuçları güvenilir ve doğru sonuçlar vermektedir. Sonuçlara göre hızınızı artırabilir ve paket seçeneklerine kolay bir şekilde göz atabilirsiniz.

Online İnternet SPEED TEST Online olarak internet hızınızı öğrenebileceğiniz site içerisinde hızınızın neden düştüğü gibi faktörleri de öğrenebilirsiniz. Test site içerisinde hız testi başlat kısmından yapılabiliyor. Saniyeler içerisinde ise sonuçlara ulaşılabiliyor. Hız testinden sonra internet hızı yavaş olan kişiler site içerisinde bulunan paketleri satın alabiliyor. Hız Testi Nasıl Yapılır? Cep telefonu, tablet ya da bilgisayarlardan internet bağlantısı yapılabilen cihazlar, site üzerinden hız testini gerçekleştirebiliyor. Her kullanıcının bağlantı hızı farklı faktörlere göre değişiklik gösteriyor.

Özellikle oyun oynamayı sevenler oyun sırasında ping’in artması veya azalması konusunu merak ediyor. Ping hızı da yine site içerisinden kolay bir şekilde ölçülebiliyor. Siz de hız testinizi online ve ücretsiz bir şekilde yapabilir, sonuçlarına saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Testin nasıl yapılacağı ve test hakkında detaylar sitede kullanıcılara ayrıntıları ile birlikte sunuluyor. Fiber internet hız testinden uydunet hız testine kadar birçok testi güvenilir ve ücretsiz bir şekilde site içerisinden hemen yapabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu