BilimMobil

Nokia Güncellemesi Sonrası WhatsApp Sorunu

Nokia telefonlarda kullanılan symbian işletim sistemi çok fazla tercih edilmediğinden yaşanılan sorunlar hakkında çözüm bulmak da oldukça zor oluyor. 1 milyarı aşkın WhatsApp kullanıcısının çok küçük bir kısmı Nokia telefon kullanmakta. Zaten üretimi durdurulmuş olan Nokia marka telefonlar için de WhatsApp son güncellemesini geçtiğimiz günlerde yaptı. Ancak Nokia mağazasından güncellemeyi gerçekleştiren kullanıcılar telefonlarında WhatsApp uygulamasını tekrar çalıştıramadılar.

Bu büyük ihtimalle mağazadan inen uygulamadan kaynaklanan bir sorun. Çünkü internet üzerinde yapılan araştırmalarda, yabancı sitelerdeki çözüm önerilerine bakıldığında WhatsApp web sitesi üzerinden symbian telefonlara indirilen kurulum dosyası ile yapılan kurulumlarda herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığı ve uygulamanın oldukça iyi çalıştığı anlaşılmış. Sizde Nokia telefonunuzda dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasını çalıştırmakta sıkıntı yaşıyorsanız Nokia mağazasından indirmek yerine WhatsApp uygulamasının kendi web sitesinden uygulamanın kurulum dosyasını başarı ile indirebilir ve uygulamayı rahatça kullanabilirsiniz.

Uygulamayı WhatsApp sitesinden indirdikten sonra telefonunuzda kurulu olan sürümü kaldırmanız gerekmektedir. Kurulu sürüm üzerine yeniden kurulum gerçekleştirilemez. Ancak yeni bir kurulum yapılabilir. Bu nedenle mevcut uygulamayı kaldırıp ardından kurulum dosyasını çalıştırın.

Eğer sorununuz bu şekilde çözülmezse telefonunuzu yedekledikten sonra fabrika ayarlarını döndürüp tekrar WhatsApp web sitesinden kurulum dosyasını indirmeniz ve temiz kurulumu gerçekleştirmeniz gerekecektir. Fakat bu işlem tüm verilerinizin silinmesine neden olacağı için dikkatli olunuz ve yedekleme yapmayı unutmayınız.

Eğer bağlantı hatası devam ediyor ise cihazınızın ayarlar menüsü altında bulunan yapılandırma bölümünde, varsayılan yapılandırma ayarlarına giriş yaptıktan sonra kişisel yapılandırma seçenekleri arasında kullandığınız operatörü seçip varsayılan olarak işaretleyin. Bu işlem genel olarak sorunların çözülmesini sağlamaktadır.

Bu işlem ile de sorununuzu çözemez iseniz WhatsApp uygulamasının web sitesinde bulunan destek hattından kullandığınız telefonun markası ve modeli ile birlikte sorununuzu anlatan bir mesaj bırakabilir böylece WhatsApp yazılım ve destek ekibinin profesyonel yardımını alabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu