BilimUzay

NASA, Güneşe Değecek Geminin Testlerine Başladı

NASA, “Güneşe Dokunmak” adlı projesinde bir adım daha ilerledi, Parker Solar Probe adlı uzay gemisinin teslerine başladı. Tech Times’a göre uzay aracı bu yıl Florida’dan fırlatılacak, güneş yüzeyinin dört milyon mil ötesinde saatte 725.000 kilometre hızla güneşin etrafında dönecek.

Çok uzak görünebilir, ancak güneşin sıcaklığına dayanacak hiç bir insan yapımı nesne daha yaklaşamadı. Parker Solar Probe, yaklaşık 1.700 derece santigrat derece ile karşı karşıya kalacak. Bunun için NASA, uzay aracını tamamen kaplayan 11.4 santimetre kalınlığında karbon alışım kalkan üretti.

Washington Post‘a göre Parker Solar Probe’nin gelişimini denetleyen Annette Dolbow, uzay yolculuğu sırasında ortaya çıkabilecek tüm tehlikelerin üstesinden gelebilmesi için uzay aracının çeşitli testlere tabi tutulduğunu ve son birkaç test kaldığını söyledi.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu