BilimTeknoloji

Monokristal Solar Panellerin Diğer Panellerden Farkları ve Avantajları

Güneş Enerjisi En Ekonomik Enerji Biçimidir

Yüksek derecede performans sağlaması nedeniyle, monokristal solar paneller güneş sistemleri arasında önemli bir yere sahiptir. Düşük ışıkta dahi oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Polikristal kadar olmasa da oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Monokristal solar paneller küçük alan içerisinde oldukça fazla enerji üretebilmektedir.

Özellikleri Nelerdir ?

Neredeyse %24 oranına kadar bir enerji üretimi sağlamaktadır. İyi bir çekim gücüne sahip olduğu için az ısıda dahi verimli sonuçlar alabilirsiniz. Monokristal paneller, özellikle güneşli gün sayısı fazla olan bölgelerde çok daha iyi performans gerçekleştirebilmektedir. Pilleri ise gölgelenme durumuna göre farklılık göstermektedir.

Fiyatları Arasında Çok Fark Var Mı ?

Monokristal panel türlerinin, polikristale göre en az bir iki katı kadar pahalı olduğunu belirtmiştik. Fakat Ekonomik Solar sitesi üzerinden çok daha uygun fiyatlara panelleri elde edebilirsiniz. Monokristal güneş panel fiyatları Watt üretimine göre değişmekle beraber ortalama bir fiyat vermek gerekirse, 500 ile 1000 tl arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Monokristal Güneş Panellerini Nereden Temin Edebiliriz ?

Bu alanda toplu ya da perakende alım yapmak istiyorsanız güvenilir olmasının yanı sıra, uygun fiyatlı mecraları tercih etmelisiniz. Monokristal güneş paneli satanlar arasında Ekonomik Solar firması ön plana çıkmaktadır. Bu arada aranılan Watt gücüne göre ürün tercih edebilir, aynı zamanda buradan, jel akü, lityum kasa, inverter, regülatör gibi ek parçalar da alabilirsiniz.

Diğer Panellerden Farkları ve Ajantajları

Monokristal güneş paneli, ufak alanlarda en fazla enerjiyi elde etmeye yarayan güneş enerjisi panelleridir. Diğer güneş panellerine göre en verimli olarak enerji elde edilmesini sağlayan monokristal güneş panelleri %18’lere kadar varan verimlilik oranı ile çalışırlar.

Temel ve Ayırt Edici Özellikleri Nelerdir ?

Monokristal solar panel, her şeyden önce diğer panellere göre daha uzun ömürlüdür. Monokristal solar güneş panelleri, bir kristale sahip silikon çubuklar aracılığıyla çekilen hücreler ile üretilir. Bu sayede, tüm hücrelerin aynı yöne bakması sağlanmaktadır. Bunun sonucu olarak da, güneş ışınları panele ulaşır ulaşmaz paneller çalışmaya başlar ve maksimum verim elde edilir.

Farklar ve Ajantajları İyi Analiz Etmek Gerekiyor

Monokristal solar panellerdeki hücreler, diğer güneş panellerine oranla daha küçüktür. Hücreler daha küçük olmasına rağmen, diğer güneş panellerinden daha verimli çalışarak daha fazla enerji üretimi sağlarlar.

Monokristal solar güneş panelleri, güneş panelleri içerisindeki en verimli şekilde çalışarak en fazla enerjiyi sağlayan panellerdir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Püf Noktaları

Monokristal solar paneller, diğer tüm panellere göre daha verimli çalışan ve daha az yer kaplayan güneş panelleridir. Monokristal solar paneller, bu avantajlarının yanında diğer güneş panellerine kıyasla daha pahalıdır. Kullanım koşulları ve panellerin konulacağı alanın büyüklüğüne göre monokristal solar paneller için bizimle irtibata geçerek, keşif yaptırabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Güneş Enerjisi konusunda Türkiye’deki öncü markalardan olan ve sektöre büyük katkısı bulunan Ekonomik Solar ‘ın web sitesinden en çok tercih edilen monokrisatl panellere 3 örnek veriyoruz;

Lexron 205 Watt Perc Monokristal Güneş Paneli

Lexron 340 Watt Perc Monokristal Güneş Paneli

Lexron 375 Watt Half Cut Perc Monokristal Güneş Paneli

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu