Genel

Mitr 3’lü Turuncu Silindir Mum Ne İşe Yarar?

Bulunduğunuz alanı renklendirmek için 3’lü Turuncu Silindir Mum kullanabilirsiniz. Mum ışığı sayesinde sakin ve huzurlu hissedebilirsiniz.

 • Ürün ölçüleri: 6×3 cm
 • Bir mumun yanma süresi: 10 – 20 saat
 • Menşei: Türkiye
 • Mumların ayrı şekilde ya da birlikte kullanılması mümkündür.
 • Hammaddesi parafindir.
 • İçinde bulunan fitiller pamuktan üretilmiştir.
 • Kolayca yakılıp söndürülebilen bir üründür.
 • Yandığı süre zarfında is çıkarmamaktadır.
 • Aroma içermeyen bir üründür, tamamen kokusuzdur.
 • Saklama koşullarına uygun biçimde muhafaza edilmelidir.
 • Yalnızca yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır.

Mitr 3’lü Turuncu Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Mum üretimi çok fazla malzeme gerektirmediğinden dolayı herkes tarafından rahatlıkla kolayca yapılabilmektedir. Bunun için ilk olarak parafinli bir mum tabakası, pamuklu fitil, boya ve mumun şekillendirileceği bir kabın ayarlanması gerekir. Daha sonra benmari tekniğiyle eritilecek olan mum tabakası, istenen mum ölçüsüne göre alınarak bir kabın içerisinden yerleştirilmelidir.

Bu kap, içi su dolu bir tencereye konulduktan sonra ocağın altı kısık ateşte açılmalı ve sürekli karıştırılarak erime işlemi başlatılmalıdır. Mum tamamen sıvı haline geldiğinde ocaktan alınmalıdır, kaynamamasına dikkat edilmelidir.

Mumlar için kullanılan şekillendirme kapları genellikle ürünün zarar görmemesi için silikon gibi yumuşak bir materyalden yapılır. Bu materyalin dibine sabitlenen fitilin üzerine uygun mum sıvısı eklenmelidir.

Yaklaşık 24 saatte tamamen kuruyan ve kalıp halini alan mumlar, renklendirme aşaması için kaptan çıkarılır. Boyaya batırılması renklendirilmesi için yeterli olacağından dolayı üretim tamamlanmış olur. Yüzeyinde bulunan boya kuruduktan sonra ürün istenilen istenildiği zaman yakılabilmektedir.

Çok satılan mumlarımız haricinde tütsülük çeşitleri, tütsü çeşitleri ve doğal taş çeşitleri kategorimizi incelemeyi unutmayınız.

Mum Nedir?

İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan mumlar aslında binlerce yıldır kullanılmaktadır. İlk kez kim tarafından üretildiği bilinmese de kısa sürede dünya geneline yayılmıştır. Bu nedenle farklı materyalden üretilmeleri ve çeşitli şekillerde bulunabilmeleri kaçınılmaz bir durum olmuştur. Hammadde olarak genellikle parafin veya soya tercih edilse de çeşitli bitkisel yağlardan ve bal mumundan da mum üretimi yapılabilmektedir.

Mitr 3’lü Turuncu Silindir Mum içerisinde aynı şekilde yapılmış 3 farklı mum bulunur. Bu mumlar hem birlikte hem ayrı ayrı kullanılabildiğinden dolayı ürün oldukça avantajlı bir yapıdadır. Herhangi bir şekilde is çıkarmadıkları ve kötü koku yaymadıkları için kullanımları oldukça basittir. Ayrıca rengi dolayısıyla her ortama uyum sağlayabilen bu ürün, kişinin ruhsal ve fiziksel olarak çeşitli faydalar görmesine de yardımcı olmaktadır.

Mum Nasıl Kullanılır?

Kullanılmak istenen mumlar uygun bölgelere yerleştirildikten sonra yakılabilir. Ancak mumları yakmadan önce uzun fitillerin kesilmesi gerekir. Söndürülmeleri içinse mum söndürücü kullanılması oldukça önemlidir. Üflemek, fitilin bir süre alev çıkarmadan yanmasına neden olduğu için fitile zarar verecektir. Bu işlemlere dikkat edilirse Mitr silindir mumlar 20 saate kadar rahatlıkla kullanılabilecektir.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanlış mum kullanımı hem maddi hem manevi olarak çeşitli zararlar görmeye neden olabilir. Bu nedenle mumlar, güvenlik önlemleri alınarak ve bilinçli şekilde hareket edilerek kullanılması gereken ürünlerdir. Ürün kullanımı yalnızca yetişkin gözetiminde yapılmalıdır. Ortamdaysa herhangi bir hava akımının bulunmaması daha doğru olacaktır.

Ayrıca devrilme ihtimaline karşı düz ve sağlam zeminlere konumlandırılmaları hayati önem taşımaktadır. Set halinde kullanılan ürünlerden 2 mum arasında en az 10 cm kadar aralık bırakılması daha doğrudur.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu