Genel

Mitalon’un 3 Boyutlu Tarama Hizmeti İncelemesi

Mitalon firması otomotiv sektöründe geçmiş yıllar içerisinde edindiği tecrübeyle beraber mühendislik çözümleri sunmaya devam etmektedir. Mitalon firması kendisinden hizmet alan firmalara yönelik ürün tasarımı ve geliştirme sürecinde endüstriyel modelleme metodunu kullanarak hizmetler sunmaktadır.

Mitalon firması ülke genelinde farklı kategorilerde birçok üretici ile çalışmalar yapmaktadır. Çalışılan firmalar arasında savunma sanayi, beyaz eşya imalatçısı, makine imalatçısı, iç ve dış plastik parça imalatçısı, fonksiyonel yedek parça imalatçısı, havacılık ve uzay sanayi firması, pet şişe tasarım ve imalat, tekstil sanayi firmaları yer almaktadır.

Mitalon firması tarafından sunulan hizmetler arasında 3 boyutlu tarama hizmeti de yer almaktadır. 3 boyutlu tarama, üretimi yapılacak makine parçalarının tarayıcı cihazlar ile analiz edilerek sayısal analiz olarak bilgisayar ortamına aktarılmasını ifade etmektedir. 3d scanner tarayıcı cihazlar tarafından taranılan makine parçaları STL adı verilen nokta bulutu olarak bilgisayar ortamına aktarılmaktadır.

Bilgisayar ortamına aktarılan STL verileri üretimi yapılacak parçaların şekil kontrolünde, tersine mühendislik yöntemlerinde ve CAD sayesinde 3 boyutlu modellerin oluşturulmasında kullanılmaktadır.

Mitalon firmasının hizmet verdiği bir diğer alan ise karbon fiber parça üretimidir. Mitalon firması birçok sektöre ait farklı teknolojilere sahip makinelerde parça detaylarını analiz ederek makine parçası üretmekte ve bu parçalar üzerinden tersine mühendislik çalışmaları yapmaktadır. Üretilen makine parçaları arasında otomotiv sektöründe sıkça kullanılan karbon fiber parça üretimi gelmektedir.

Mitalon’dan hizmet alan firmalar, düşük maliyetli yedek parça tedariki konusunda önemli bir avantaja sahip olmaktadır. Mitalon firması boru üretim sektöründe yer alan ek parçalara ilave olarak karbon fiber sargılı borular ve teleskopik borular üretmektedir.

Vakum paneller ve sandviç paneller karbon fiber parça üretiminin bir başka uygulama alanları olarak yer almaktadır. Mitalon firmasının ürettiği karbon fiber parçalar arasında en çok talep alanları kare ve dikdörtgen profiller, makaralar ve özel ekipman parçaları olarak sayabiliriz.

Mitalon firmasının ürettiği karbon fiber parçalar drone, otomobil, yat, uçak, RV makine parçası, bisiklet şasisi ve diğer alanlarda kendine kullanım imkânı bulmaktadır.

Mitalon tarafından üretilen karbon fiber parçalar, parça ve malzeme bulunabilirliği açısından otomotiv endüstrisinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmektedir.

Karbon fiber parçalar, yapılarında yüzde doksan oranında poliakrilonitril kimyasalları içermektedir. Geri kalan yüzde on ise petrol ve türevi malzeme içeriğine sahiptir. Karbon atomlarının zincir moleküler yapısından dolayı üretilen karbon fiber malzeme mukavemet açısından yüksek dayanıma sahiptirler.

Mitalon firması drone, otomobil, yat, uçak, RV makine parçası, bisiklet şasisi parçası konusunda artan maliyetlere yönelik düşük maliyetli parça üretim fırsatı sunmaktadır. Üretilen parçaların çeşitleri hakkında daha detaylı bilgileri Mitalon firmasının web adresinden almanız mümkün olacaktır.  Mitalon firmasını https://www.mitalon.com/ internet adresi üzerinden ziyaret ederek sizde Mitalon firmasının sağladığı üretim fırsatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu