BilimDekorasyonKadın

Mikrofiber Bulaşık Süngerlerinin Diğer Süngerlerden Farkı Nedir?

Mikrofiber teknolojisinin, kullanıldığı birçok alandan biri de temizlik ürünleridir. Mikrofiber temizlik bezi, mikrofiber bulaşık süngeri gibi ürünler artık daha fazla tüketici tarafından satın alınarak kullanılan ürünlerdir. www.mikromarket.net, mikrofiber teknolojisi kullanılarak üretilen kaliteli temizlik ürünlerini, uygun fiyatla satın alabileceğiniz, zengin ürün yelpazesine sahip internet sitesidir.

Temizlik ürünlerinde neden mikrofiber teknoloji kullanılarak üretilen ürünleri tercih etmeniz gerektiğine ilişkin yeterli bilgiye sahip değilseniz, yazımızı okumaya devam etmenizi öneririz. Çünkü size mikrofiber teknoloji ile üretilen bulaşık süngerinin diğer süngerlerden farkını anlatırken, “Mikrofiber ürünleri neden tercih etmeliyim?” “Mikrofiber bulaşık süngeri satın almalı mıyım? Gibi sorularınıza yanıt vermiş olacağız.

Mikrofiber Bulaşık Süngeri Nedir?

Ev temizliğinde hijyen sağlamanın en önemli olduğu alanlar kuşkusuz mutfaklarımızdır. Mutfak temizliği denilince de akla ilk gelen ürün bulaşık süngerleridir.

Sentetik bir madde olan mikrofiber, poliamid ve polyester liflerinin birleşiminden meydana gelmektedir. Mikrofiber, çok ince olan elyaf ipliklere verilen addır; aynı zamanda bu iplikleri geliştiren teknolojinin de adıdır. Mikrofiberden üretilen temizlik ürünleri, çok fazla lif içeren yapısı ile diğer temizlik ürünlerinden ayrılır. Peki, mikrofiber bulaşık süngeri açısından bunun önemi nedir?

Mikrofiber Bulaşık Süngeri İle Diğer Süngerler Arasındaki Fark Nedir?

Mikrofiber bulaşık süngeri mikrofiber teknolojisi kullanılarak üretilen ürünlerden elde edilmesi sebebiyle, piyasada bulunan diğer bulaşık süngerlerinden ayrılır. Temizlik ürünleri piyasasında yer alan diğer süngerler selüloz süngerlerdir. Bu süngerlerde esnek bir yapıya ve emicilik özelliğine sahiplerdir. Ancak bulaşık temizliğinde kullanımları mikrofiber bulaşık süngerleri kadar etkili değildir.

  1. Mikrofiber bulaşık süngeri hem bulaşıklarda ve hem de bütün mutfak temizliğinde kullanılabilir. Diğer bulaşık süngerleri her yüzeyde kullanıma uygun olmayan bir yapıda olmaları nedeniyle, bu ürünleri tüm mutfak temizliğinde kullanamazsınız; farklı yüzeyler için farklı ürünler satın almak zorunda kalırsınız. Bu ise ekstra bir masraf ve mutfağınızda daha fazla alan kaplanması anlamına gelir.
  2. Mikrofiber bulaşık süngeri ince dokulu yapısı sayesinde, sert yüzeylerdeki zor kir ve lekeleri kolayca temizler, narin yüzeyli eşyalarınızda da, eşyalarınızı çizmeden temizlik yapmanıza olanak verir. Diğer bulaşık süngerleri sert yüzeyleri, kurumuş ve zor çıkan kirleri yeterince iyi temizleyemez; bu iş için kullanacağınız bulaşık teli gibi sert maddelerden üretilen ürünlerde eşyalarınızı çizerek, yıpranmasına neden olur.
  3. Mikrofiber bulaşık süngeri ile daha az deterjan kullanarak tasarruf edebilirsiniz. İnce ve sık dokulu yapısı sayesinde, kullandığınız deterjanın suyla kolayca akıp gitmesini önlerken, yine ince yapısı ile yüzeylerin üzerindeki ince boşluklara, diğer bulaşık süngerlerin kıyasla, rahatça girerek, kir ve yağları, diğer bulaşık süngerlerine göre kolayca çözerek tam bir temizlik sağlar.
  4. Mikrofiber yapısı sayesinde, nefes alan, hızlı kuruyan bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde uzun ömürlü olan mikrofiber bulaşık süngeri, size tasarruf sağlar.
  5. Mikrofiber bulaşık süngerinin kullanımı rahattır, elinizle kavrama potansiyeli diğer süngerlere göre daha yüksektir. Size, fazla enerji harcamadan bulaşıklarınızdaki kir ve yağları temizleme avantajı sağlar.

www.mikromarket.net Tarafında Sunulan Hizmetler

www.mikromarket.net, mikrofiber teknoloji ile üretilmiş çok çeşitli ürünü bir arada bulabilmenizin mümkün olduğu bir adres. Bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra mikrofiber bulaşık altlığı üzerinde kurumalarını sağlayabileceğiniz ürünlerin yanı sıra, evinizin zemin yüzey temizliğinde kullanabileceğiniz mikrofiber paspas ve mikrofiber akıllı kova da satılan ürünler arasında.

Ayrıca her türlü yüzey temizliği için üretilmiş mikrofiber yer ve toz bezleri ve otomobilinizin yüzey temizliğinde kullanılabilecek ürünler ve hatta mikrofiber makyaj temizlik ürünleri ve daha pek çok ürün bu adreste, uygun fiyat ve kalitede satışa sunulmuştur.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu