Çeşmeler

Mersin’de Su Doldurulacak Yerler, Kaynak Suları

Yaşamımızı devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğumuz en önemli şeylerden olan su, şehirlerimizde bazı yerlerde içilebilse de bazı yerlerde içilememektedir. Hal böyle olunca da insanlar tarafından Su Doldurulacak Yerler araştırılmaktadır. Biz bugün sizlere Mersin’de Su Doldurulacak Yerler konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Mersin’de Su Doldurulacak Yerler 

Mersin ili yüz ölçümü bakımından 15,85 Km ye sahip olmakla beraber nüfus bakımından ise 1.855.762 kişilik bir nüfusa sahiptir. Hal böyle olunca şehrin içme sularının kirlilik oranları oldukça yüksektir. Temiz su içmek ve su kesintisi olduğu an susuz kalmamak için Mersin İlinde Su Doldurulacak Yerler Mersin halkı için önem arz etmektedir. İşte, Mersin’de Su Doldurulacak Yerler:

1- Toroslar İlçesi Sağlık Mah. Şakire Hatun Camii

Mersin Merkez de bulunan Toroslar İlçesi su bakımından oldukça temiz ilçelerinden biridir. Özellikle İlçenin göbeğinde bulunan Şakire Hatun Camii, su kesintisi yaşadığınız an tercih edeceğiniz noktalardan olmalıdır.

2- İçmesuyu Deposu

Yine Mersin Toroslar ilçesinde bulunan içme suyu deposu da sizler için analizi yapılmış, su doldurma yerlerinden biri olmalıdır.

3- Turgut Türkalp Mah.

Mersin’e gidip de Toroslar ilçesini gezmeden dönmek olmaz diyenlerin uğrak noktası olan Turgut Türkalp mah. içme suyu bakımından da önem arz eden yerlerdendir.

4- Arpaçsakarlar Mah. Okul Cadde ASM.

Arpaçsakarlar Mahallesinde Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunan su doldurma yeri de Mersin Toroslar da bulunduğundan ötürü, Bir kez daha Torosların, içme suyu bakımından temiz olduğunu anlamamızı sağlıyor.

5- Akdeniz İlçesi, Bağlarbaşı Mah. Camii

Mersin’de içme suyu temizliği bakımından bir diğer yer de Akdeniz ilçesi olmaktadır. Akdeniz İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi PH bakımından 7.84 oranda suya sahiptir.

6- Huzurkent Çok Programlı Lisesi Bahçe Çeşmesi

Meski tarafından yapılan araştırmalarda, içme ve kullanma suyu doldurma yeri olan yerlerden biri de Huzurkent Çok Programlı Lisesi Bahçe Çeşmesi olmuştur. Bu çeşme okul içerisinde bulunsa da, su kesintisi olduğunda mahallede yaşayanların imdadına yetişmiştir.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu