Çeşmeler

Manisa İlinde Su Doldurulacak Yerler

Manisa’da ne yenir denildiği zaman herkes öncelikle Manisa kebabı diye cevap verecektir. Peki Manisa’da ne içilir? Diye soruşla muhtemelen birçok kişi uzunca bir süre düşünecektir. Ne yazık ki Manisa çeşmelerinin değeri pek bilinmemektedir. Oysa herkesin mutlaka ziyaret edip suyunu tatması gereken Manisa’da içme suyu doldurulacak yerler şunlardır:

Dilşikar Camii’nin önünde 438 yıl önce yaptırılmış bir tarihi çeşme bulunmaktadır. Çeşme asırlar öncesi inşa edilmiş olsa da restorasyondan geçirilip bugün de kullanılabilirliğinin devam etmesi sağlanmıştır.

Moris Şinasi Çocuk Hastanesi’nin bahçesinde de bir çeşme yer almaktadır. Bu hastanenin karşısında Salim Yavaş çeşmesi adında bir çeşme vardır.

Sâmiha Ayverdi Çeşmesi Sultan Camii’nin bahçesindedir. İzmir Caddesi üzerinde bulunan bu çeşme sanat değeri taşıyan küçük ama zarif bir çeşmedir ve su ihtiyacı noktasında Manisa halkına fayda sağlamaktadır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu