Bilim

Mahkeme WhatsApp Kayıtları Işığında Dava Çözümlemesine Gidecek

Adana’da gerçekleşen bir cinayet nedenini çözmede  Whatsapp’taki yazışmalar kayıt olarak kullanılacak.Bir süre  arkadaşlık yaptıktan sonra ayrıldığı Türkan Sarıkaya’ yı işyerine götürüp öldüresiye döverek ölümüne neden olan Bünyamin Fikirdeşici’ nin müebbet hapis istemiyle yargılanması davası devam etti. Suçlamayı kabul etmeyen sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme, ikili arasındaki WhatsApp yazışmaları ile Türkan’ın HTS kayıtlarını istedi. Savcının, sanık hakkındaki  Cinsel istismar  suçundan suç duyurusu ise mahkeme tarafından reddedilmiş oldu.

Adana da gerçekleşen bir cinayet olayında ölen şahıs patronun eski sevgilisi ve şuandaki çalışma arkadaşı çıktı.İddaname’ye göre Adana da bir mobilya şirketinin sahibi olan Bünyamin Fikirdeşçi’nin şirketinde yönetici asistanlığı yapan Türkan Sarıkaya’yı öldürmek nedeniyle yargılanıyor.Ağır bir şekilde darba maruz kalan Türkan Sarıkaya kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Sarıkaya’nın otopsi raporunda ölüm nedeni olarak künt kafa travması nedeni belirtildi.

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, duruşma savcısı, sanığın eylemini cinsel amaçlı gerçekleştirdiğini belirterek, Cinsel istismar  suçundan suç duyurusunda bulunulması talebini tekrarladı. Ölen kızın annesinin avukatı Derya Göksuçukur da, Türkan’ın telefonunun ölümden sonra açıldığını ve kullanıldığını öne sürerek, Bu durum telefonun sanık tarafından alıkonduğunu göstermektedir. Whatsapp yazışmaları ve HTS kayıtlarının getirtilmesini talep ediyoruz  diyerek beyanat verdi.

SANIĞIN TAHLİYE TALEBİNE İSE “RET”

Sanık avukatları da Türkan ile sanığın duygusal bir ilişki yaşadığını kabul etti,genç kızın işyerine kendi isteğiyle geldiğine dair güvenlik kamera görüntüleri ve aralarındaki Whatsapp yazışmalarını mahkemeye delil olarak sundu. Avukatlar, cinsel istismar iddiasının doğru olmadığını, külotlu çorapta Türkan’ın kan izinin olduğunu, spermin ise yatak çarşafında olduğunu iddia etti. Mahkeme, sanığın tahliye talebi ile savcının talebini reddetti. İkili arısındaki WhatsApp yazışmaları ile Türkan’ın HTS kayıtlarının istenmesine karar veren mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu