BilimİnternetMobil

LG G3 WhatsApp Telefon Rehber Sorunu

Genel olarak LG markasının G3 modeli cep telefonunu kullanan kişiler rehberden sildikleri numaranın WhatsApp kişiler listesinde hala var olduğuna dair bir sorun yaşıyor. Rehberden numara silerken telefon da çıkan uyarı yazısı numaranın cihazdan silineceğini fakat sunucudan silinmeyeceğini belirtiyor. Bunun temel sebebi ise WhatsApp’ın kişiler listesi ile yaptığı senkronizasyon.

Bazen tüm kişi listenizi bile silseniz bu numaralar hala WhatsApp kişiler listenizde görülebiliyor. Bu hatayı yaşamanız LG G3 model telefon kullanıcısı iseniz oldukça normal.

LG G3 WhatsApp telefon rehber sorununu çözmek için birkaç farklı metot bulunmakta.

  • Eğer telefonunuzdaki WhatsApp uygulaması güncel değilse play store aracılığı ile güncellemenizi gerçekleştirin. Ardından sim kartınızı çıkartın ve telefonu açarak önce WhatsApp üzerinden silmek istediğiniz kişileri silin. Ardından bu kişileri telefon rehberinden de silin. Telefonu kapatın, sim kartınızı takarak tekrar açın. Büyük ihtimalle artık istemediğiniz numaralardan kurtulmuş olacaksınız.
  • Bu yöntemde de telefonunuzdaki WhatsApp uygulaması güncel değilse play store aracılığı ile güncellemeniz gerekmektedir. Kişileri silmek için, silmek istediğiniz WhatsApp profilini açın. (kişiler üzerinde resme tıklayarak profili açabilirsiniz.) ardından açılan menüde “Kişilerde Görüntüle” seçeneğine tıklayın. Bu sayede telefon rehberinde bu kişinin kaydı açılacaktır. Açılan rehber ekranında kişinin kaydını silebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda hem rehberinizden hem de WhatsApp kişiler listesinden bu kayıt silinecektir.

Bu işlemleri yaparken sonuç elde edemediyseniz WhatsApp senkronizasyon ayarlarınızı kontrol edin. WhatsApp ayarlar menüsünde bulunan bu seçenek eğer kapalı durumda ise açığa getirin ve tekrar yapın. Eğer açık durumda ise de kapalı konumuna getirin ve yukarıda bahsettiğimiz işlemleri tekrar gerçekleştirmeyi deneyin. Sorununuz hala çözülmedi ise WhatsApp web sitesinde bulunan destek hattına mesaj bırakabilirsiniz. Bu sayede WhatsApp teknik destek ekibi sorununuz çözümü için farklı öneriler de bulunabilir.

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu