Bilimİnternet

Lenovo’nun Pekin’deki Çalışanı Olmayan Mağazası Açıldı

Lenovo, Pekin’de yüz tanıma teknolojisine dayalı bir mağaza açtı. Mağazada hazır yemek, meyva suları ve ayaküstü atıştırmalıklar yer alıyor. Lenovo Lecoo mağazasında ödemeler de mobil olarak yapılıyor. Dükkana girmek için Müşteriler kamerası olan bir tablete el sallıyor. Bu tablet, yüz tanımayı kullanarak, hesabınıza ulaşıyor. Sonra Amazon Go sisteminde olduğu gibi, içeri serbestçe girilip, ürünler seçilebiliyor ve ödeme de otomatik oluyor.

Tayvanlı teknoloji devi konuyla ilgili blog yazısında şöyle dedi [1]:

“Mağazada alışveriş yapmak oldukça basit. Kapıya doğru yürürsünüz, kameralar yüzünüzü tanır, koridorlara göz atar, her zamanki gibi ne istediğinizi seçersiniz ve işte bu sihir – sadece dışarı çıkıp hesabınız otomatik olarak mobil ödemeniz yoluyla halledilir. ”

Lenovo’nun araştırma ve teknoloji sorumlusu Daryl Cromer şunları söyledi:

“Müşterilerimizin daha iyi cihazlar ve özel çözümler üretmemize olanak tanıyan teknolojileri ve başa çıkmamız gereken zorlukları daha iyi anlayabiliyoruz. Bu mağaza, Lenovo kampüsünün ötesine geçen teknolojiler için güçlü bir pilot program haline gelecek.”

Lenovo, mağazada toplanan verileri, yüz tanımaya dayalı bireysel tercihler gibi konularda geleceğin teknolojilerini geliştirmek için kullanacağını söylüyor. Mesela tanıdığı yüze göre kahve çekebilen bir espresso makinesi gibi.

Kaynak : https://www.digitalbursa.com/

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu