BilimTeknoloji

Kullanım Alanlarına Göre Polietilen Köpüklerin Çeşitleri Nelerdir?

Chemically Cross Linked  Polyethylene Foam, Polietilen köpük çeşitleri arasında yer almaktadır. Korozyona karşı daha etkili ve sağlam olduğu bilinmekte olan hücre yapısı çapraz bağlı ve bu sebepten dolayı vibrasyon, nem ve aynı zamanda yüksek ısı düzeylerde üretilmiş olan bu malzeme izolasyon, ders ve aynı zamanda montaj malzemesi olarak da kullanılmaktadır.

Polyethylene Foam’un çok fazla çeşidi bulunmaktadır ve aynı zamanda kullanım alanları çok geniş bir yelpazeye sahiptir dememiz mümkün kılınmaktadır. Alanında profesyonel olan ve profesyonel hizmet olanağı sağlayan durfoam.com firma olarak müşterilerine en iyi hizmeti en uygun şekilde vermekte bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde istenilmiş olan hizmeti durfoam.com müşterilerine en iyi kalitede daima sağlamaktadır. Bunun da önemle altını çizmek gerekmektedir.

Polyethylene Foam Hakkında Bilgi

Bir izolasyon malzemesi olarak da bilinmiş olan polietilen köpük PE, genel olarak derz, dolgu, izolasyon ve aynı zamanda montaj gibi işlemlerde kullanılan bir malzeme olarak bilinmektedir. Pek çok çeşit avantajı olduğu için tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Su geçirmez bir yapıya sahip olduğundan, pencere ve aynı zamanda kapı montajında bunun yanı sıra boşlukları kısa süre içerisinde doldurmada kesinlikle tercih edilmektedir. PE, uygulama işlemi sonlandırıldığın nemin hızlı bir şekilde reaksiyona girmesinden dolayı güçlü bir şekilde yapışması sağlanmaktadır. Bu özelliği sayesinde binaların dış cephelerinde, yat ve gemilerin güvertelerinde ve çatı yalıtımlı teraslarda kullanılmaktadır:

Chemically Cross Linked Polyethylene Foam; tüketiciler tarafından çok fazla tercih edilen bir ürün olmaktadır. Kaliteli bir köpük olarak bilinmektedir.

Polietilen PE Köpük Çeşitleri Hakkında

Tüketiciler tarafından sıkça tercih edilmiş olan eşsiz bir kaliteye sahip PE Foam malzemeleri pek çok farklı alanlarda değerlendirilebilmektedir.

Polietilen köpük çeşitlerinden ayrıntılı bir şekilde bahsedecek olursak;

  • Düz bağlı polietilen köpükler
  • Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpükler
  • Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler olmak üzere üç kategoride oluşmaktadır.

Bu her üç ürün aynı özellikleri gösterebildiği gibi farklı niteliklere de sahip bulunmaktadır. Aynı sektörde kullanılabilecekleri alanlar olabildiği gibi, spesifik olarak farklı işlemlerde de kullanılabilmektedir. Bu köpükler elastik ve sağlam içeriklerde imal edilmiş profesyonel malzemeler olarak bilinmektedir.

Düz bağlı polietilen köpükler, ısı yalıtımı ve ses yutma kapasitesine sahiptir, çevreye zararlı kimyasal madde asla içermemektedir ve çevre dostu bir ürün olmaktadır. Fiziksel darbelerde çökmemesi nedeni ile kendini toparlayan bir maddedir. Dış etkenlerden asla etkilenmemektedir.

Bu düz bağlı polietilen köpüklerin en büyük özellerinden birkaçı olarak bilinmektedir. Bu özellikler sayesinde her çeşit ambalaj malzemesi olarak tasarlanabilirler. İnşaat alanında da uygun maliyetli bir ürün olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Başlıca oteller, yeni iş projeleri, site inşaatları bu ürün için son derece uygun yerler olabilmektedir. Bu nedenle tercih noktası olarak görülmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda durfoam.com profesyonel hizmet olarak bir tık uzağınızdadır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu