BilimKadın

Kadınların Günlük Spor Ayakkabı Tercih Etme Sebepleri Nelerdir?

Ayakkabının kadınların yaşamındaki yeri çok başkadır. Kadınlardaki ayakkabı aşkı daha çocuk yaşlardan başlar ve asla da bitmez. Hatta kimimiz yeni alınan ayakkabıları başucuna koyup uyumuştur bile. Kadınların dolaplarında en az 5 – 6 çift ayakkabısı vardır. Ayakkabı kadınlar için bir tutkudur. Şık olmayı önemsemeyen kadınların bile lüks takıntısıdır. Ayakkabı kadını tamamlayan en şık aksesuarlarıdır.

Ayakkabı delisi kadınlar;

 • Ayakkabıyı ilk görüşte aşık olurlar. ( ve kendilerinden başka kimsede aynısından olsun istemezler )
 • Asla kıyafetlerine uyacak ayakkabısı yoktur ( hiç ayakkabısı kalmamıştır )
 • Alışverişlerde ilk yerleri bir ayakkabı mağazasıdır.
 • Ayakkabılarını asla başkalarıyla paylaşmak istemezler 
 • Tam bir ayakkabı uzmanıdırlar. Her marka ayakkabı hakkında fikirleri vardır. Bunları sadece ayakkabı tutkunu kadınlar anlar.

Kadın Günlük Spor Ayakkabı

Rahatlığına düşkün kadınların ilk tercihi günlük spor ayakkabılarıdır. Hem günlük hayatlarında hem de spor yaparken tercih ettikleridir modeldir. Aranılan her tarzda bulunabilecek farklı markaların ayakkabıları vardır. Günümüzde spor ayakkabılar kadınların rahatlık arayışında çıkıp toplantılarda, özel eğlence organizasyonlarında, lansman partilerinde takım elbise altına tercih edilmektedir. Her renkte taşlı, simli spor ayakkabısı bulmak mümkündür.

Bayan Sandalet

Yaz aylarının gelmesi ile kadınların asla ayaklarından çıkarmadıkları ayakkabı çeşididir. Hem şık hem de oldukça rahat tarzda sandaletler mevcuttur. Yaz ayları boyunca kadınların asa vazgeçmediği bu ayakkabı tarzı; deri, parmak arası, düz, dolgu topuklu, hasır, bilekten bağlamalı oldukça fazla çeşitlidir. Yaz aylarında hem şık olayım, hem rahat olayım, hem de ayağım sıcaktan rahatsız olmasın diyen kadınların ilk tercihleridir.

Bayan Stiletto

Her kadının özel gün için muhakkak dolabında olan bir parçadır. Stiletto bazı kadınlar için bir yaşam tarzıdır. Parlak, deri, topuk boyu yüksek ya da alçak olacak şekilde farklı modelleri vardır. Spor giyinip altına bir stiletto giyerseniz oldukça şık ve dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. Aynı zamanda oldukça da cool gözükeceksinizdir.

Her Kadının Dolabında Olması Gereken Ayakkabı

 1. Bilekte biten kısa botlar. Eğer bacak boyunuz uzun ise her şekilde kombinleyip kullanabilirsiniz. Eğer bacak boyunuz kısa ise bu botlar bilek kısmından kestiği için olduğunuzdan daha kısa görüneceksinizdir. O yüzden etek ya da elbise ile kombinlemek sizin için doğru bir tercih olmayacaktır.
 2. Koşu ayakkabısı
 3. Beyaz spor ayakkabılar. (tam bir kurtarıcı parçadır.)
 4. Klasik siyah topuklu ayakkabı
 5. Oxfort tarzı klasik ayakkabı (topuklu ayakkabı giyemeyen kişilerin kurtarıcı parçasıdır)
 6. Mantar topuklu açık ayakkabılar (baçak boyunu uzun gösterdiği için ve oldukça rahat olduğu için yaz aylarının en şık parçalarından biridir)
 7. Babet (siyah bir babet kurtarıcı parçanız olabilir)

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu