BilimGenelKadınModaSağlık

İşkolik Erkekle Baş Etmek Mümkün Mü? İlk Buluşmanızda Ne Giymelisiniz?

Sevgiliniz yada eşiniz, günün büyük bir kısmını işiyle mi geçiriyor? Sık sık seyahatlere gidip sizi yalnız mı bırakıyor? Vaktinizin büyük bir çoğunluğu onu beklemekle mi geçiyor? O zaman partneriniz iş kolik olabilir. İlişkileri doğru yönde ilerletmek çok zor bir süreçtir fakat bunu tek başınıza yapmak daha da zordur. Bu sebepten de iş bağımlısı bir erkekle birlikteyseyseniz iki kere düşünmeniz gerekebilir. Peki iş kolik olmak iyi midir? İlişkiye etkileri nelerdir? Ve işkolik erkekle baş etmek mümkün mü ?

Sevdiğiniz adamın işine çok düşkün olması, sizi sevmediği anlamına gelmez. Bu, onun çalışırken işine odaklandığını gösterir. Yani baş edilmesi mümkün olan bir durumdur. Bundan bir hastalıkmış gibi söz etmemek gerek. İş kolik erkeğin sizinle eskisi gibi ilgilenmesi beklenemez. Zamanla uzaklaşmaya ve sadece iş düşünmeye başlar. Gittikçe yükselmek ve kariyerinde basamak atlamak isteyen erkeklerin kazandığı paranın da artmasıyla iş kolik olması kaçınılmazdır.

Onunla baş edebilmek için onun dikkatini dağıtıp önemli olan hususlara çekmeniz gerekir. Her şeyin para kazanmak, çalışmak olmadığını anlamasını sağlamalısınız. Elbette ki erkeğinizin çalışması, kariyerinde zirveye odaklanması oldukça güzel bir tutumdur.

Fakat bunu yaparken duygularından olup, robota dönmesi endişe verici bir durumdur. Eğer durum bu denli tedirgin edici ise uzman yardımcılara başvurun. Yok eğer o kadar endişe verici değil, sadece sizden biraz uzaklaşıp işine yoğunlaşıyorsa bu sadece belli zamanlar için gerçekleşir. Bir ihale, dava, büyük bir alım yada aldığı önemli bir işin altından kalkmak istemesiyle ortaya çıkar. İşkolikliği törpülemek için onun dikkatini kendinize çevirmelisiniz.

Her zamanki monoton hayat düzeninizde farklı şeyler yapıp beraber geçirdiğiniz zamanın kalitesini arttırın. İşten fırsat yaratmasını isteyip küçük yaramazlıklar yapabilir, bir akşam yemeğine çıkabilir yada beraber bir pikniğe gidebilirsiniz. Aşkınızın ilk zamanlarındaki gibi yani. Ayrıca unutmadan, işkolik erkeğe sakın işiyle alakalı tartışma yaratıp sizden uzaklaştığını söylemeyin. Bu onu sizden daha da uzaklaştırarak itici bir görüntü yaratır. Erkeğin tekrar sizinle ilgilenebilmesi için tatlı dilli ve sakin olmanız gerekir.

İlk Buluşmanızda Ne Giymelisiniz ?

Her gün binlerce ortama girip yen yeni insanlar ile buluşur tanışırız. İş ortamında olsun, arkadaş çevresi veya okul ortamından olsun bir sürü arkadaş ediniriz. Tabi bu arkadaşların arkadaşları, akrabaları, tanıdıkları ile de arkadaşlık yapmak yada en azından ahbap olmak kaçınılmaz oluyor. Bazen bunların içerisinden biri sizin için çok farklı bir yerde bulunur.

002
002

Diğer arkadaşlar ayrı o ayrı olur. Sanırım havada aşk kokusu var. Tabi illa arkadaş olması gerekmez bazen ansızın sizi de bulur aşk nidaları. Herkes ister mutlu bir birliktelik, hayat arkadaşlığı, ömrünün yolunda bir yol arkadaşı. E bunu anlamak da tanışıp, buluşmaktan, sohbet etmekten geçiyor. Keza bunun için ilk izlenim, ilk buluşma çok önemlidir. İlk buluşma dendiğinde akla hemen ne giyileceği gelir. İlk buluşmanızda ne giymelisiniz gelin hep birlikte inceleyelim.

Ne demişler insanlar sizi, kıyafetiniz ile karşılar, fikirleriniz ile uğurlarlar, doğrusu pek yerinde bir söz.

Karşımızdaki kişi için ilk kanıya giyim hakkında varırız. İşte bu özel günler için ufak detaylar:

Öncelikle giysiniz buluşma yerine uygun olmalı, bir kahve içecekseniz abiye ile gitmeniz olmaz tabi veya akşam yemeğine kot tişört ile gitmek. Yerine göre giyinmeyi bildiğinizi göstermelisiniz.

Doğallık ilk buluşmada çok önemli. Bakımlı olmalısınız ama aşırı makyaj, parfüm, göz yoran aksesuarlardan uzak durulmalıdır. Temiz ve düzenli olunmalı, diş, tırnak, saç, sakal, bıyık özenle kesilmiş ve temizlenmiş olmalı.

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler Nedir ?

İlk etkileşim ve ilk buluşma bir insan hakkında fikir oluşturmak için oldukça yeterli bir durumdur ve ilk izlenimler duyguları belirler. Bu kadar önemli olan ilk buluşmalar insanda biraz da olsa bir gerginliğe sebep olur ve bu durum yapılmaması gereken şeylerin yapılması ile kendini gösterir.

Bu nokta da buluşmadan önce yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar planlanmalı ve bu plan ile hareket edilmelidir. Bu şekilde hem heyecan azalır hem de planlı ilerlemek size öz güven kazandırır. Peki, ilk buluşmada yapılmaması gerekenler nedir ? Gelin birlikte bunu inceleyelim.

005
005

İlk buluşma da günlük konuşmalar, iş, eğitim ve hobilerden bahsedilmesi gereklidir. Bunun ilerisine gitmek karşı tarafı rahatsız edebilir. Bunun gerisinde kalmakta karşı tarafı sıkabilir onu tanımak istemediğiniz kanısına varmasına sebep olabilir. Bu yüzden oldukça dengeli bir sohbet kurmalısınız.

İlk buluşma da yapılmaması gerekenlere baktığımızda, asla eski yaşadığınız aşkları sohbete dahil etmemeli ve eski acılarınızı, kaybedişlerinizi, yenilgilerinizi karşı tarafa anlatmamalısınız. Eski acılar ve yarım kalmış aşklar karşı tarafta güvensizliğe sebep olmaktadır.

Bunun yanında ilk buluşmada cinsellik konusu ve buna yakın muhabbetler karşı tarafta ters tepki oluşturabilir, bunun için bu konulardan uzak durmalısınız. Ayrıca çok fazla yakınlık göstermek yine aynı şekilde çok uzak davranmak ilk buluşmada yapılmaması gereken davranıştır. İkisinin ortasında düzeyli bir ikili ilişki kurulmalı ve sohbet düzeyli olmalıdır. Çok laubali olmadan kararında tutumlar sergilenmelidir.

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

İlk buluşmanız, ikinci buluşmanızın yaşanıp yaşanmayacağını gösterir. Bu nedenle de gerçekten önemlidir. Her yapılan hareket, söylenen sözler taraflarca dikkatlice incelenir.

Hatta eve döndükten sonra bile bunun üzerine uzun uzadıya düşünülür. Peki güzel bir ilişkiye adım atabilmek, ilk buluşmadan alnınızın akıyla çıkabilmek, daha ilk buluşmada kaybeden olmamak için yapmamanız gereken hareketlerin ne olduğunu biliyor musunuz? Daha da önemlisi ilk buluşmada yapılmaması gerekenler nelerdir ? Gelin hep birlikte bunu araştıralım.

Sürekli Söylenmeyin
Bir yere gittiniz ve servis biraz gecikiyor. Ancak bunun için söylenmek, rahatsızlığınızı sürekli dile getirmek hatta garsonlara sinirli davranmak ilk buluşmada yapılmaması gereken ilk on davranış içerisinde. Potansiyel sevgiliniz sizi her şeye söylenen, olumsuz bir kişi olarak değerlendirilir. Öyle olsanız bile ilk buluşma da o kadar dürüst olmanıza hiç gerek yok.

Geç Kalmayın
Sakın ilk buluşmanıza giderken geç kalmayın. Eğer çok önemli bir özrünüz yoksa ve sadece zamanınızı iyi planlamadığınız için geç kalıyorsanız zaten olaya 1-0 geride başlıyorsunuz demektir. Empati kurabilmeniz önemli Her şeye rağmen geç kalırsanız da iyi bir bahane düşünmeyi unutmayın.

007
007

Sürekli Kendinizden Bahsetmeyin
İlk buluşmada karşınızdaki kişiyi etkileyebilmenin en iyi yollarından bir tanesi de onunla ilgilendiğinizi ve onun hakkında daha çok şey öğrenmek istediğinizi göstermektir. Kendinizi anlatmaktansa onun hakkında sorular sorun.

Telefonda Mesajlaşmayın
İlk buluşmanızda arkadaşlarınızdan biri size mesaj atıyor ise cevabınızı biraz beklemesi gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Daha ilk buluşmada karşınızdaki kişinin dakikalarca telefonda konuşması veya mesajlaşması kadar itici bir hareket düşünülemez.

Çevreyi İncelemeyin
İlk buluşmanızda çevrenizdeki insanların ne yaptığını veya orada kimlerin olup olmadığını incelemeniz hanenize büyük bir eksi işaretinin eklenmesine sebep olacaktır.

İlk Buluşma İçin Önemli Tüyolar

Bir sevgili edinmek çok heyecan vericidir ve ilk buluşma asla unutulmaz. Ama bir genelleme yapacak olursak insanların yüzde 99’u ilk buluşmadan çok korkuyor. Her şeyin tamamen belli olacağı ve ilişkinin akıbetine karar verilecek bu buluşma elbette ki çok özel ve anlamlı geçmeli. Kısacası sizin de ilk buluşma için bazı önerilere ihtiyacınız olabilir. İlk buluşma için önemli tüyolar arıyorsanız makalemizi çok beğeneceksiniz.

İlk Buluşma İçin Önemli Tüyolar;

1-Bu madde her iki taraf içinde geçerlidir. Tertemiz olun mis gibi kokun. Tabi parfüm şişesini üstünüze boca etmeyin.

2-Bu madde erkekler için geçerlidir. Takım elbise giymeyin, spor takılın, Ama üzerinde mesaj içerikli t-shirtler veya atlet giymeyin. Bu kızlara itici gelebilir. Daha sade günlük kıyafetler tercih edin. Bir kot pantolon ve gömlek işinizi görecektir.

3-Bu madde kadınlar için geçerlidir. Saçınız ve makyajınız da abartıya kaçmayın, kuaföre gerek yok.

Kıyafetinizde de aynı şekilde sadelikten yana olun. Bu sene spor-şık ve bohem tarzlar ön planda.

Ayakkabılarınızı da aynı şekilde rahat modellerden seçin.

4-Buluştunuz,merhaba faslını geçtiniz ve artık sohbet başladı. İlk buluşma da karşı tarafla konuşurken benli kelimeler kullanmaktan sakının. Ben böyleyim, şöyle iyiyim gibi kendine güvenme konularında fazla abartılı olmayın. Bu tarz sohbetler karşı tarafı korkutur. Günlük hayatınızdan, varsa hobilerinizden, aile ve arkadaşlarınızdan bahsedebilirsiniz.

5-Sıra geldi jest ve mimiklere. Vücut dili oldukça önemlidir asla unutmayın. Biraz zor olacaktır ama hem konuşurken hem de onu dinlerken gözlerine bakarsanız etkisi büyük olur. Boşuna dememişler gözler kalbin aynasıdır diye.

008
008

6-Heyecandan kitlenecek seviyeye gelebilirsiniz. Hatta elleriniz bile titreyebilir. Diyelim ki buluşunca paniklediniz, bırakın adımları karşı taraf atsın yani onun sizi yönlendirmesine izin verin.

7-Meraklı aile ve arkadaşlarınız sizi arayıp mesaj atabilirler. Bu biraz küçük düşürücü olabilir. Telefonunuzu titreşime almak yerinde bir kara olabilir. Tamda güzel bir sohbet başlamışken bir anda bölünmesine izin vermeyin. Son olarak kibar ve centilmen olmaya özen gösterin, tebessümü yüzünüzden eksik etmeyin. Utangaç olmayın kendinize güvenin.

İlişkiyi Sağlam Tutmanın Yolları

Kadın erkek ilişkilerinde mutlu ve sağlıklı bir ilişki kurmak çok önemlidir. Bunun için her zaman ilişkiyi sağlam tutmak için her iki tarafında yapması gereken bazı davranışlar vardır.

Bu başlık altında sizlere ilişkiyi sağlam tutmanın yolları ve ilişkinizi kurtarmanız için yapılması gereken her şeyi yazıcağız. Bir ilişkiyi sağlam tutmanın en iyi yolu birbirine karşı güvendir. Bu güven duygusu ilk başta kişinin kendisinde olması gereken bir durumdur. Bunun için yapmanız gereken karşı tarafa güven duymaktır.

Bitmez bir ilişki temelleri üzerine değil sevgi üzerine temellenmiş bir ilişki kurunuz. Bu temellendirme işlemi ilişkinizin sağlamlığı için çok önemli ve etkili olacaktır. Her insan ayrıdır. Bunun için birbirinize karşı empati duygunuz her zaman bulununuz.

Siz karşı taraftakini anlayışla karşılamazsanız bu durum sizin ilişkiniz için kötü sonuç doğuracaktır. Geçmişi her zaman arkanızda bırakmaya çalışınız. Geçmiş sizin ilişkinizle birlikte sizinle gelmesin. Bu durum sizin sağlıklı ve sağlam bir ilişki yaşamanıza engel olacaktır. Birbirinize karşı saygılı olunuz. Saygının yanında birbirinize karşı da doğru olun. Birbirinize yalan söylemeyiniz.

Yalan söylem durumu gün yüzüne çıktığı zaman ilişkinizin sağlamlığı da ortadan kalkmış olacaktır. İlişkinize değer verin. İlişkinizin sağlamlığı için diğer insanlara karşı kendinizi bir bütün olarak gösteriniz. Birbirinize karşı bakımlı ve özenli olun. İlk günkü aşkla devam edin ilişkinize. Sağlam bir ilişki için yapılması gerekenleri sizler için yazdık. İlişkinizi iyi tutmak ilk başta bayanların elinde olan bir durumdur

İlişkiyi Bitiren Beklentiler

Bir ilişkiye başlamadan evvel aslında her şey tüm açıklığıyla ortadadır. Sadece küçük numaralarla olan ne varsa karşı tarafa toz pembe gösterilir. Bunu siz de yaparsınız partneriniz de yapar. Beklenti içine düşmek tam olarak ilişkinin gidişatında çok önemli bir hatadır. Bir insanın değişmesini umarak bir ilişkiye başlarsanız o ilişkide asla mutlu olamazsınız. Peki, ilişkiyi bitiren beklentiler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

En başında isteklerinizi ya da hiç bir şekilde tahammül edemeyeceğiniz şeyleri göz önünde bulundurmalısınız. Duygusal olmayan bir erkekten romantik hediyeler beklemek bir hatadır. Yine aynı şekilde doğallıktan yana olan bir kadının makyaj yapmasını beklemek de hatadır.

Birbirini yeterince tanıyamayan çiftlerin ilişkilerinde daha sık rastladığımız bu durumda ilişki malesef iki tarafın da beklentilerinin karşılanmaması dolayısıyla sonlanmasına kadar gidebiliyor. Dans etmeyi sevmeyen birinden dans etmesini isteyemezsiniz ya da dekolte giyinmeyi seven birinden ilişkiye başladıktan sonra kapalı giyinmesini bekleyemezsiniz.

Aslında çok basite indirgeyebiliriz. Eğer en başında kafanıza yatmayan bir şey varsa onun ilerleyen zamanlarda değişeceğini asla düşünmeyin. Bu beklentiler sizi de hayatınızdaki insanı da mutsuz etmekten başka hiç bir işe yaramayacaktır. Hayatınıza aldığınız insanı tümüyle, olduğu gibi kabul etmelisiniz. Çünkü nasıl siz istemediğiniz bir şeyi yapmak zorunda değilseniz karşınızdaki insan da sizin istediklerinizi yapmak zorunda değildir. Bırakın içinden ne geliyorsa onu yapsın.

Çiçek almıyorsa içinden çiçek almak gelmediği içindir sizi sevmediği için değil. Bu ilişkilendirmeyi aklınızdan çıkarmalısınız. Böyle daha iyi giden bir ilişkiye sahip olduğunuzu göreceksiniz.

İlişkinizi Heyecanlandırmanın Yolları

İlişkinizin eski heyecanı kalmadığını düşünenlerden iseniz doğru yerdesiniz demektir. Bu yazımızda ilişkiyi heyecanlandırıp aşkınızı tazeleyecek bir çok yöntem sunacağız. İlişkiniz flört ya da evlilik olabilir hiç fark etmez. Küçücük ipuçları ile ilişkiniz ilk gün ki heyecanına dönecek adete yeni başlanılmış ilişki hevesi yaşayacaksınız.

İlk olarak heyecanını kaybeden hangi taraf bu tespit edilmelidir. Karşı tarafın ilgisiz olduğunu düşünüyor iseniz ona küçük sürprizler yaparak varlığınızı hissettirmelisiniz. İlişkinizi heyecanlandırmanın yolları sizin de çabanızla daha güzel hale gelebilir.

009
009

Bir bayan olarak yeni bir gecelik almak, farklı kıyafetler ile ilgisini çekebilir ve yeni tonlar kullanarak makyaj yapabilir veya parfümünüzü değiştirerek ilişkiye yeni bir heyecan katabilirsiniz. Erkekler ise bir çiçek ile eve gelebilir, iki sinema bileti ile karşı tarafı mutlu edebilir, hafta sonu kaçamağı ile bir deniz kenarına tatil planlayabilir.

Bunun gibi ufak sürprizler partnerinizi mutlu edecek ve ilişki monotonluktan çıkacaktır. Her pazar yapılan kahvaltılar, artık gelenek haline gelen kahve ile yapılan sohbetler ve bunun gibi durağan aktiviteler bir kenara bırakılmalı ve heyecan veren işlere adım atılmalıdır. Bir hafta sonu çıkılarak hiç bilinmeyen bir alanda keşif yürüyüşleri düzenlenip hayata ve ilişkiye heyecan katılabilir ve tatil için otelde kalmak yerine zorlu bir çadır hayatı seçilebilir.

Zor anlar sizi birbirinize kenetlerken bunun yanında ilişkiniz yeniden alevlenecektir. Heyecansız ilişki kremasız pasta gibidir, tat vermez. İlişkiye bu şekilde heyecan katılarak kremalı pasta tadında güzel günler geçirebilirsiniz.

İlişkinizde Uzak Tutmanız Gereken Davranışlar

Flört etmek, bir ilişki yaşamak, birini sevmek ve sevilmek elbette ki güzel duygulardır. Fakat yaşanan her ilişkide mutlaka yapılması ve asla yapılmaması gerekenler vardır. İlişkinin rayında ve gittikçe artan bir coşkuyla devam edebilmesi için bu gereklidir.

Karşılıklı olarak taviz verilmesi gereken durumlar vardır. Aşkınızın güzel bir şekilde ilerleyebilmesi için huzurun olması gerekir. Elbette ki tartışmalar, atışmalar olacaktır. Fakat bu tartışmaların artması ve sıklaşması iticilik yaratarak sevgiyi de köreltmesine sebebiyet verebilir. Uzatılan tartışmalar, havadan sudan nem kapmalar, kıskançlık krizleri ve buna benzer hareketler bir ilişkide olmaması gereken davranışlardandır. İlişkinizde uzak tutmanız gereken davranışlar bununla sınırlı değildir.

Aşkınızda olmaması gerekenlerden bir tanesi de fazlasıyla oluşan güvensizliktir. Bunun karşıya hissettirilmesi, yapılmaması gerekenlerdendir. Her fırsatta partnerinizin telefonunu kurcalamanız, onu sürekli arayarak nerde olduğunu, kimle olduğunu sorgulayarak ondan şüphelendiğinizi ona hissettirmeniz size olan sevgisinin azalmasına neden olabilir.

010
010

Buda zamanla ilişkinin bitmesi için en geçerli sebep olabilir. Çünkü insanlar sevdikleri insanla özgür olmayı isterler. Ondan korkup bir şeyleri saklamayı değil! Unutmayın yaptığınız bu tavırlar sık sık tekrarlayan tartışmaları, ardından da oluşan gerginliği ve size söylenen yalanların da artmasına neden olur. Karşı taraf size kendini sürekli kanıtlamak için uğraşmaya çalışır.

Ve bu, bir yerde tıkanıklık gösterir. Artık dürüst olmanın bir şeyleri değiştirmediğini görerek yalan söylemeye başlarlar. Dışarıdaysa evdeyim diyebilir, aman hiç tartışmaya gerek yok düşüncesine daha çok yer verilebilir. Bu nedenle daima anlayışlı ve birbirini anlamaya yönelik bir ilişki yaşamaya çalışın.

İlişkileri Sarsan Kötü Alışkanlıklar

Bazen farkında bile olmadığımız öyle kötü alışkanlıklarımız var ki bu durumlar bizim ilişkilerimizi çok kötü etkiler. Bu durumda bin bir emekle başlattığımız ilişkiyi bitirme korkusu ile karşı karşıya kalırız. Bu durum için ne yapılmalı nasıl alışkanlıklar bizim ilişkimizi zara verir hep birlikte bakalım. Kötü alışkanlıklar her iki taraf için de tehlike yaratabilir. bunun için her iki tarafta daha iyi bir ilişki süreci yaşamaları için kötü alışkanlıklarını terk etmeleri gerekmektedir. İlişkileri sarsan kötü alışkanlıklar, karşı tarafın ruh sağlığını da tehdit etmektedir.

Bir ilişki de yapılan en kötü alışkanlık kindir. Kin duygusu bir ilişki için yapılmaması gereken bir eylemdir. Kavgadan sonra her iki tarafın birbirine karşı kin içinde yaşamaları bu durumda onların sevgi duygusunu yok etmeye başlamaktadır. Bunun için her iki tarafta kin duygusundan uzak durmalıdırlar.

000
000

Çiftler arasında rekabet duygusu da ilişkide yaşanan kötü bir alışkanlıktır. Bu ilişki için rekabet duygusu yaşanmamalıdır. Yanı eşlerin birbirine karşı bir sıfır onda olma duygusu onların ilişkileri için kötüdür. Genelde kadınların yaptığı bir hata olan sevgiliyi küçümse durumu ilişkinin kötü alışkanlıklarından biridir. Eğer sizler erkek arkadaşınızı küçük görürseniz bu durumda ilişkiniz zarar görür. İlişkide diğer kötü davranış ise özür dilememe sorunudur.

Yaşanan bir kavgadan sonra her iki tarafında birbirinden özür dilemesi sonucunda gene aynı şekilde ilişki zedelenir. İlişkiler de her iki tarafta birbirine gereken bakımı yapmalıdırlar. Bu durumda her iki tarafta ilişkilerine özen göstermelidirler. Yukarıda yazılan her şey ilişkide kötü alışkanlıklardır. Çiftler arasında bu tür alışkanlıklar artık bırakılmalıdır.

İlişkilerde Altın Kurallar

Birçok insan, hayatında mutlu ve sağlıklı bir birlikteliği olsun ister. Tabi ki saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde. Ancak günümüzdeki ilişkiler ne yazık ki uzun sürmüyor. Genellikle saygının ya da sevginin bitmesi çiftlerin ayrılığının bahanesi oluyor. Peki sağlıklı bir ilişki için ne yapılmalıdır ? İlişkilerde altın kurallar nelerdir ? Yazımızda bu konuya değineceğiz.

Karşınızdakini fazla sıkmayın: Sevgilinizle veya eşinizle birlikte olmanız onun hayatına tamamen hükmedebilecek olmanız anlamına gelmiyor. Birlikte olmadan önceki hayatınız nasılsa daha sonra da öyle devam etmeli. Birbirinizin hayatlarına saygı duymalısınız. Tabi ki birbirinize vakit ayırmalısınız ancak 7/24 eşinizi kontrol edip sıkmayın.

002
002

Sürekli ilgi beklemeyin: Eşinizin hayatında ilgilenmesi gereken tek şey siz değilsiniz. Bazen iş yerindeki sorunları ya da kişisel problemleri olabilir. Bu yüzden sizi biraz ihmal etmesi sevmediği anlamına gelmiyor. İlgi beklemek yerine siz onunla ilgilenin.

Kıyaslama yapmayın: Herkesin ilişkisi diğerlerine göre farklılık gösterir. Çünkü birlikte olan kişilerin karakterleri de farklıdır. Bu yüzden bir başkasında gördüğünüz davranışı eşinizden beklemeyip başkalarıyla kıyaslamayın. Bu durum onun kendine ve ilişkinize olan güvenini zedeler.

Geçmişe bir çizgi çekin: Geçmişte yaşadığınız kötü aşk tecrübenizden eşiniz sorumlu değil. Eşinizin yaptığı her davranışı geçmişle ilişkilendirmek şu an ki ilişkinize zarar verir. Geçmişi unutun ve anın tadını çıkarın.

Sürprizler yapın: Yorucu ve gergin bir günün ardından yapılan sürprizler ortamı yumuşatmayı sağlar. Küçük bir hediye ya da bir çiçek de olsa sevdiğinizde derin izler bırakabilir. Bu yüzden sürpriz yapmak için önemli bir gün olmasını veya sürprizi sürekli karşınızdakinden beklemeyin.

Onu değiştirmeye çalışmayın: Birlikte olmadan önce onu tanıdınız ve kendi özgür iradenizle onunla birlikte olmaya karar verdiniz. Öyleyse bırakın eşiniz ilk günkü gibi kalsın. Onu olduğu gibi kabul edin. Huyu değiştirmeye çalışmak oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreçte ilişkiniz yıpranabilir. Karşınızdakini olduğu gibi kabul etmek mutlu bir ilişkinin altın kuralıdır.

Gerçek Aşkı Bulduğunuzu Gösteren İşaretler

Filmlerde gördüğümüz, dizilerde hayranlıkla izlediğimiz, kitapların baş kahramanlarının yaşadığı, destanlara konu olan aşk! Evet hepsi belki de bir kurmaca, ama mutlaka gerçek bir olaydan esinlenilmiş.

Peki gerçek aşkı bulmak bu kadar kolay değilken o şans sizin kapınızı çaldı ise? Dünyada ki herkesin muhtaç olduğu aşk sizin kalbinize yerleşti ise, aman dilinizi ısırın kimseye söylemeyin çünkü dünyanın en şanslı insanı olabilirsiniz. Peki gerçek aşkı bulduğunuzu gösteren işaretler nelerdir ve aşık olduğunuzu nereden anlarsınız? İşte bu sorunun cevabı tüm açıklığı ile bu yazımızda.

Eğer ilk görüşte ayaklarınız yerden kesildi ve nutkunuz tutuldu ise bu gerçek bir aşk olabilir. Ancak aynı zamanda bu beğendiğiniz hayran olduğunuz anlamını da taşıyabilir. Bunun için bir sonra ki adıma dikkat etmelisiniz. Eğer her gördüğünüz de aynı etki oluyor, dünyada ki nüfus sizin için bire düşüyor ve heyecandan ne yapacağınızı şaşırıyor iseniz bu gerçekten aşk olabilir. Bunun yanında geceleri uykunuzu kaçıran düşünceler ve hayallere dalıyor buna rağmen şikayetçi olmuyor iseniz abayı yaktınız demektir.

004
004

Gerçek aşkı buldu iseniz, güneş sizin için bambaşka doğar. Sabah uyanmak size mutluluk verir. Yediğiniz reçelin, peynirin tadı bile kusursuzdur. Sürekli bir hayal dünyasında hissedersiniz ve aşık olduğunuz insanı sürekli yanınızda istersiniz. Onun canının yanması sizi bu dünya da en çok üzecekler listesinde çoktan üst sıralara yerleşmiştir bile. Tüm bunları hissediyor iseniz, gözünüz aydın aşıksınız.

Flört Etme Teknikleri

Bir ilişki için flört etme işlemi çok önemlidir. Bunun için flört etmek, her bayan ve her erkeğin yapması gereken bir durumdur. Fört etmek ne anlama gelir , henüz bunu bile bilmiyorsanız ilişkinizi doğru yöne doğru çekmeniz biraz zor olacaktır. Peki flört etme teknikleri nelerdir şimdi ona bir göz atalım.

Kur yapma işlemi çok önemlidir. Kur yaparken sizin jest ve mimiklerinizde her zaman çok önemli olduğu için flört yaparken de gene aynı şekilde önemlidir. Flört etme işleminde ilk yapmanız gereken saçları kullanmak olacaktır. Beğendiğiniz erkeğin karşısındaysanız saçlarınızı arkaya atmak sizi hem seksi hem de daha cazibeli yapacaktır.

Bir buluşmada yapılması gereken bakışlarınızdır. Bakışlar her zaman etkili bir flört için kullanılması gerekendir.

Bakışlarınızın sert olması çok önemlidir. İlk flört işleminde karşı tarafa her zaman sert bakışlarda bulunun. Diğer yapılması gereken ise dudaklarınızı daha dolu ve daha ıslak bir hale getirilmesidir. Islak dudaklar karşı tarafı her zaman daha çok size bakmanıza yardımcı olacaktır.

Flört etme aşamasında usulca yanına sokulmakta etkili olmaktadır. Toplu bir yerde iseniz yanında oturmanız flört için çok iyi olacaktır. Erkekler flört sırasında kendinden emin kadınlardan çok hoşlanırlar. Bunun için yapmanız gereken elde etmek istediğiniz erkeğin karşısında daha dik, daha kesin ve daha inatçı olmanızdır.

005
005

Bu fiziksel özellikler sayesinde sizde elde etmek istediğiniz erkeği elde edeceksiniz. Erkekler ise gene aynı şekilde flört aşamasında elde etmek istedikleri kızlara karşı yumuşak kalpli ve güler yüzlü olmaları onları bir adım daha ileri götürecektir. Flört etme teknikleri ile sizlerde aşık olduğunuz kişiyi elde edeceksiniz.

Erkekler Kadınlarda Nelere Dikkat Eder ?

Bu soru, birçok kadının merak ettiği bir soru olmalı. Etkilendiğiniz yakışıklı bir erkek mi var? Onu elde edebilmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini merek mı ediyorsunuz? Bunun için de ilk olarak erkeklerin kadınlarda nelere dikkat ettiği konusunda bilgi toplayarak işe başlama konusunda kararlı bir şekilde araştırma yaparken kendinizi bu yazı ile karşı karşıya mı buldunuz? Kesinlikle doğru yerdesiniz. Rahatlayın ve sadece okumaya devam edin.

Pişman olmayacaksınız.  Şimdi erkekler kadınlarda nelere dikkat eder ona bir bakalım.

Erkekler kadınların ilk olarak yüzüne bakar. Cilt bakımınızı kesinlikle ihmal etmeyin. Makyajınızın sade ve doğal olmasına dikkat edin. Özellikle gözleriniz dikkat çekici olmalı. Gözleriniz için en doğru makyaj uygulamasını yapın. Etkili bakışlar, onu alt üst etmeye yetebilir. Bir diğer önemli detay ise, saçlarınız. Saçlarınıza uygun şekli vermeye özen gösterin. Saçlarınızın parlak ve canlı olmasına dikkat edin. Erkekler kadınların saçlarına dikkat ederler. Hoş kokulu ve saçlarınıza uygun şampuanlar kullanmanız size büyük bir artı olarak dönecektir.

006
006

Erkeler güzelliğe dikkat ettiği kadar, kadının duruşuna da dikkat et. Dik bir duruş karşınızdaki erkeğe olumlu mesajlar gönderecektir. Erkekler kendine güvenen kadınlarda etkilenirler ki dik bir duruş özgüveninizi yansıtmanızın en doğru yoludur. Tamam, buraya kadar her şey yolunda. Peki erkeler sadece fiziksel özelliklerinize mi dikkat eder? Tabi ki hayır. Erkekler için arkadaş çevreniz de oldukça önemlidir.

Arkadaşlarınız erkeğin ilk izleniminde büyük bir etkiye sahiptir. Gereksiz davranışlar sergileyen, rahatsız edici bir üslupla konuşan arkadaşlarınız sizin için tehlike demektir. Böyle bir arkadaş grubu, erkeğin gözünde sizin itici bir kimlik kazanmanıza yol açacaktır. Bu nedenle, seviyeli bir arkadaş grubunu tercih etmeniz sizin için mantıklı bir karar olacaktır.

Buraya kadar söz ettiğimiz detaylar oldukça önemli. Ama erkelerin aklını başından alabilecek çok daha önemli bir detay var. Ne mi? Gülüşünüz. Gülüşünüzün güzelliği erkeği baştan çıkarmaya yetebilir. Dişlerinizin güzelliği ve dudak hareketlerinizin cazibesi erkekler üzerinde sihirli bir etkiye sahiptir. İçten sıcacık bir gülümseyiş, her erkeğin hayal ettiği olağanüstü bir tablodur aslında. Buraya kadar okumuş olduğunuz detaylara dikkat edin.  tüm bunların yanı sıra doğal olun. Kendiniz olun, içten , samimi ve gerçek. Eminim sizi fark edecektir.

Erkekler En Çok Neden Etkilenir ?

Her ilişkide kadın ve erkeğin hoşlandığı farklı durumlar vardır. Fakat erkeklerin nelerden hoşlandığı ile ilgili çok fazla konuşulmaz nedense. Bu makalemizde sizlere erkekler en çok neden etkilenir onu anlatacağız. Bu konuda herhangi bir genelleme yapmak biraz zor fakat belirli gruplamalar yaparak bu soruya cevap bulabiliriz. Bunun için de karşınızdaki insanı iyi tanımanız ve onun karakteristik özelliklerini iyi bilmeniz gerekir.

Biraz ön araştırma ve izlenim sonucunda kafanızda belli başlı düşünceler belirecektir zaten. Her şeyden önce merhametli , yardımsever ve iyi bir kalbiniz varsa onu etkilemek için en önemli olgulara sahipsiniz aslında. Tabi ki de çirkin bayan yoktur bakımsız bayan vardır.

Asla bakımsız bir bayan olmayın. Kendinize neyin yakışacağını neyin yakışmayacağını çok iyi bilmeli, vücudunuzu, ten renginizi iyi tanımalı ve buna göre size uygun olan tarzı benimseyin. Çünkü erkekler kafası karışık bir bayandan hoşlanmaz. Erkekler daha düz mantık düşündükleri ve genel bakıp detaylara fazla takılmadığı için karmaşık bir görüntü onları rahatsız edebilir.

007
007

Ailesine önem verip saygı duymanız onları çok mutlu eder ve etkiler. Erkekler güçlü olmaktan ve her konuda güçlü görünmekten çok hoşlanırlar. Onun en iyi olduğu konuları iyi bilin ve bu konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda ondan yardım isteyin.

Tabi ki de erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçmez fakat ilişkinizin ilerlemesi ve evlenmeniz durumunda yeterli ve gerekli kadar ev işlerinden anlamalı ve onu aç bırakmayacak kadar yemek yapma bilgisine sahip olmanız onu mutlu edecektir bu konularda oldukça başarılıysanız da kendini şanslı hissedecektir.

Neleri çok sevdiğini ve nelerden hoşlanmadığını iyi bilmeli ve hoşlanmadığı davranış ve durumlardan kesinlikle kaçınmalı, kalbini kazanmak için daima orta yolu bulmaya çalışmalısınız. Kalbini kazanmayı başardıktan sonra da mutlu bir ilişki için sadece siz değil, ikiniz birlikte orta yolu bulmaya devam etmelisiniz.

Doğru Aşkı Bulduğunuzun İşaretleri

Doğru aşkı bulmak bazen o kadarda kolay olmaz. Bu durum bazen kızların üzülmesi ile sonuçlanırken bazen de doğru insan olması ile evlilikle sonuçlanır. Her ilişkinin evlilikle sonuçlanması için doğru aşkı bulmak çok önemlidir. Günümüzde ilişkiler çok hızlı ilerlediği için insanlar birbiriyle doğru düzgün iletişime bile geçemiyor. Dolayısı ile ilişkilerin sonu hep hüsran hep ayrılık.

010
010

Peki, doğru aşkı bulduğunuzun işaretleri nelerdir bir bakalım. Sevdiğiniz insanla birlikte iseniz ve karşısında eğer siz kendinizi çok iyi hissediyorsanız bu durumda sevgili olduğunuz kişi sizin doğru aşkınızdır. Eğer birlikte gelecek adına bir adım atmak için birlikte gelecekten bahsediyorsanız, sevgiliniz sizinle çocuklar hakkında konuşuyorsa, evlilik ile ilgili yorumlar yapıyorsa bu durumda da karşı taraf sizin doğru aşkınızdır.

Onun yanındayken her şeyi unutuyorsanız. Hayat sizin için onu temsil ediyorsa, sabahları kalkınca onun için kalkıyorsanız bu durumda gene karşı taraftaki kişi sizin gerçek aşkınızdır. Bunun yanında eğer siz onun için giyinip hazırlanıyorsa kendine ve ona önem veriyorsan bu durumda da doğru aşkı bulmuş olmuşsunuz. Sizin için tek ihtiyacınız olan kişi o ise, sizinle güzel vakit geçiren tek kişi o ise bu durumlarda doğru kişi ile olduğunuzu gösteriyor olacaktır.

Sadece erkek arkadaşınız değil, en yakın arkadaşınız, dostunuz gibi bir görev de üstleniyorsa bu da o kişinin sizin doğru aşkınız olduğunu göstermektedir. Birlikte bol vakit geçirdiğiniz gibi geçirdiğiniz o vakitler de eğer partneriniz sizin görüşlerinize önem veriyorsa bu da doğru aşk olduğunu göstermektedir. Yukarıdaki bütün bu durumlar sizin sevgili olduğunuz kişinin sizin gerçek aşkınız olduğunu göstermektedir.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu