BilimİnternetMobil

İphone WhatsApp Depolama Sorunu

WhatsApp 1 milyarın üzerinde insanın kullandığı bir anlık mesajlaşma uygulaması. Ve bu uygulamanın en büyük kullanıcıları arasında Apple marka telefon sahipleri de bulunuyor. Bu nedenle WhatsApp sürekli uygulamasını güncel tutarak kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp apple uygulama geliştiricileri bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemenin ardından ise birçok apple kullanıcısı telefonlarında hafıza sorunu yaşamaya başladıklarını belirtti. Twitter üzerinde bu konuda her an yeni bir ileti gönderiliyor ve insanlar yaşadıkları sıkıntıları Apple yetkililerine ulaştırmaya çalışıyorlar. Ancak sorunun kaynağı Apple değil WhatsApp.

WhatsApp ve diğer uygulamalar telefonda işlem yaparken hafızanın dolu olduğunu ve işlem gerçekleşmediğini belirten uyarılar vermeye başladı. Bu sorun ile ilgili WhatsApp’ tan gelen bir açıklama olmazken sosyal medya da kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar kurduktan sonra sorunun çözüldüğünü belirttiler.

Yani sizin de telefonunuzda böyle bir yer sorunu görünüyor ve depolama ekranında WhatsApp tarafından büyük bir alanın kullanıldığı belirtiliyor ise yapmanız gereken işlem çok basit. Uygulamayı kaldırın ve tekrar Appstore mağazasından kurun.

WhatsApp gibi büyük bir şirket böyle bir hatayı nasıl yaptı bilmiyoruz ama uygulamaları Appstore mağazasında yayınlamadan önce birkaç gün test eden Apple mühendisleri bu sorunun nasıl farkına varmadılar bu da anlaşılabilir gibi değil. Umarım IOS işletim sahibi kullanıcılar bu tarz bir sorun ile daha fazla sıkıntı yaşamadan WhatsApp tekrar güncelleme yayınlayarak hatanın tamamen temizlenmesini sağlar.

Eğe uygulamayı kaldırıp yeniden kurmak sizin için sorunu çözüme kavuşturmadı ise kullandığınız telefonun modeli ve işletim sisteminizin sürümü ile birlikte aldığınız hata mesajını WhatsApp web sitesinde bulunan destek hattına mesaj olarak gönderirseniz firmanın uzmanları size gerekli teknik desteği verecek ve sorunun kısa bir sürede netliğe kavuşmasını sağlayacaklardır.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu