BilimİnternetMobil

İphone 6 WhatsApp Klavye Sorunu

Iphone cihazlara gelen IOS 9.2 güncellemesi ile Iphone 6 ve Iphone 6 Plus modellerinde WhatsApp kullanımı sırasında bir sorun oluştu. Herkes bu sorunun gelen güncellemeden öte WhatsApp uygulamasından kaynaklandığını düşünse de sorunun çözümü ne yazık ki o kadar basit değil.

Telefonunuzu IOS 9.2 sürümüne güncellediğinizde gelen WhatsApp mesajlarınızı açınca karşınıza bir klavye çıkıyor. Fakat bu klavye WhatsApp ile kullanmanız gereken klavye değil. Bu nedenle kimseye cevap veremiyor, iletişime geçemiyorsanız. Sorunu çözmek için WhatsApp uygulamasını kaldırmanız da yeterli olmuyor. Telefon üzerinden yapabileceğiniz herhangi bir işlem sorununuzu çözmeyi sağlamıyor. Eğer telefonunuz garanti kapsamında ise Apple Store mağazalarına giderek ilgili sorunu garanti kapsamında çözdürmeniz mümkün. Eğer cihazınızın garantisi yok ise cihazınızı sıfırlamanız ardından güncelleme işlemini iTunes üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu işlemi gerçekleştirebilmek de her kullanıcının yapabileceği bir yol olmadığı için iPhone kullanan WhatsApp kullanıcıları büyük bir mağduriyet yaşamakta.

İphone’un WhatsApp sorunu

Sıkıntının WhatsApp uygulamasından kaynaklanmıyor oluşu sorunun daha büyük olmasını ve çözümün daha uğraştırıcı olmasına neden oluyor. Bu sorunu tam anlamıyla çözebilmeniz için öncelikle telefonunuzdaki verilerinizi yedeklemeniz ardından telefonu sıfırlamanız gerekiyor.  Geçmiş IOS sürümlerine dönerek 9.2 güncellemesini bilgisayar ile gerçekleştirmek sorunun şimdilik tek çözümü durumunda. Apple servisinde de yapılan işlem genel olarak bu şekilde oluyor. Bu nedenle sahip olduğunuz iPhone 6 için servisten verilen randevu uzak bir tarihe ise sorunu kendi başınıza çözebileceğinizi unutmayın. ancak telefonu sıfırlamak telefondaki tüm verileri sileceğinden en mantıklısı işleme başlamadan önce telefondaki verilerinizi, kişilerinizi ve fotoğraflarınızı bilgisayarınıza veya iCloud ortamına yedeklemeyi unutmayın.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu