Bilimİnternet

İnternet Hız Testi Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Uzun yıllar olsa da Türkiye’de internet alt yapısının henüz tam anlamı ile oturmuş olduğunu söylemek yanlış olur. Türkiye’de servis sağlayıcıların tek elden yönetilmesi ve maalesef hala istenilen noktaya kat edilmemiş olması kullanıcıyı düşündürmeye devam ediyor. Durum böyle olunca hız konusunda yavaşlık ve kopmalar birbirini takip ediyor. Bu konuda internetiniz ile alakalı doğru bilgiye ve ölçüme hiztesti.online üzerinden ulaşabilirsiniz. Hiztesti.online bu hizmeti vererek sizlere internet bağlantınızla alakalı birçok bilgiyi de beraberinde sunuyor.

İnternet Hızım Çok Düşük

İnternet hızım çok düşük diyorsanız yanılıyor ihtimaliniz çok da az değil. Peki bunu kesinleştirmek için ne yapabilirsiniz? Cevap, Hiztesti.online. Firmanın sitesini ziyaret ettiğiniz zaman Online İnternet Hız Testi ve İnternet Hızı Ölçme ibaresi derhal göze çarpıyor. Sadece bir başlat düğmesi kadar yakın olan bağlantı hız testi sayesinde internet ping ve hız değerlerinize ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede internet hızınız hakkında hem kesin bir bilgiye hem de atmanız gereken adımlar hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz.

İnternet Hız Testi Nedir?

İnternet hız testi, internet servis sağlayıcınızın bağlı bulunduğunuz hat üzerinden size sağladığı internete bağlanma ve internete yükleme hızlarınızı içeren bilgiyi sunan testtir. Genellikle internet üzerinde bu hizmete speed test dendiğinde sık sık görebilirsiniz.

Neden İnternet Hız Testine İhtiyacım Var?

Hız testine ihtiyaç duymanızın ana sebepleri;

 • İnternet değerleriniz hakkında bilgi sahibi olmak
 • İnternet servis sağlayıcınıza elinizdeki verileri sunmak
 • İnternet servis sağlayıcınızdan hız değerleri karşılaştırmasını yapmasını istemek
 • Size satılan internet paketi ile hız testi arasındaki orantıyı görmek

Gibi hem ihtiyacınıza hem de durumunuza yönelik çözümler üretilmesini sunan verilerdir.

Hiztesti.Online Hız Testi İle Ne Öğrenirim?

Hız testi ile öğreneceğiniz en önemli sonuç hızınız ve ping test değerleriniz. Bunun dışında download hızınız, upload hızınız, ping süresi, değişim bilgileri hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Hız Testi Nasıl Yapılır?

Hız testi işlemini gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Hiztesti.Online adresine giriniz. Karşınıza çıkacak Online İnternet Hız Testi ve İnternet Hızı Ölçme başlığının altında yer alan başlat düğmesini tıklayınız. Bu işlemi takiben hız ölçme işleminiz başlayacak ve 30 saniye içerisinde doğru bilgilere ulaşabileceksiniz.

10 Madde İle Hız Testi

Hız testinin baştan aşağı yapılma biçimi, size bu hizmeti sunan firma ve nasıl yapıldığından bahsettik.

Bu doğrultuda madde madde tek bir başlık altında incelersek;

 • Hız testi hızınızı ölçer
 • Ping değerinizi ölçer
 • Download hızınızı ölçer
 • Upload hızınızı ölçer
 • Veri değişiminizi ölçer
 • İSS ile aranızdaki veri karşılaştırmasını doğrular
 • Doğru verileri alıp almadığınızı gösterir
 • Yapılması kolaydır
 • Tek tuşla sonuç sunar
 • Sadece 30 saniye sürer

Eğer internet hızınızda problem olduğunu veya internet servis sağlayıcınızın sizi yanılttığını düşünüyorsanız Hiztesti.online ile hızınızı ölçebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu