Bilimİnternet

Instagram’da Gizli Olan Fotoğraf Filtreleri Nasıl Açılır ?

Instagram uygulaması sadece mobil cihazlardan erişilebilmesine rağmen Facebook bünyesinde bulunan ve çok popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olduğunu biliyoruz. Ülkemizde de oldukça popüler olan Instagram’da her gün milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor. Fotoğraf makinelerinden, akıllı telefonlardan ve tabletlerden çekilen görüntüler Instagram filtreleri ve diğer ek uygulamalar ile görüntülerin üzerinde çeşitli efektler ve filtreler kullanmaktadırlar.

Instagram fotoğraf filtreleri olarak tabir edilen birçok ek uygulama olmasına rağmen Instagram’ın kendi sunduğu filtreler son derece yeterli olmaktadır. Instagram üzerinde paylaşım yapmak istediğimizde bizlere fotoğraf seçimi için yönlendirmekte. Fotoğrafı seçtiğimiz zaman bir sonraki adımda ise Instagram’ın bizlere sunmuş olduğu filtreler önümüze çıkıyor. Instagram’ın bizlere sunduğu filtreler ne kadar yeterli olsa da bazen farklılıklar arayabiliyoruz. Alt kısımda göstereceğimiz yöntem ile erişimi gizli olan birçok Instagram filtresini kullanma imkanınız olacaktır.

Gizli Instagram filtrelerini kullanmak için neler yapmalıyız ?

Fotoğraf seçiminden sonra çıkan ekranda filtreler bölümü gelmekte ve filtrelerin en sonundaki kısımda ise “Yönet” sekmesi belirmektedir. “Yönet” sekmesi seçildikten sonra ise ekranı aşağı bölüme kaydırdığımızda ise gizli filtreler bölümündeki filtreleri görebiliriz. Bu bölümde bizlerin varsayılan olarak kullanmasına izin verilmeyen filtrelerin başında “tik” işaretinin olmadığını göreceksiniz. Beğendiğiniz filtreye “tik” işareti koyarak kullanabilirsiniz. Bu seçtiğiniz filtreler daha sonraki fotoğraf paylaşımlarınızda varsayılan filtreler bölümünde gözükecektir. Yeni seçtiğimiz filtrelerin yerlerini değiştirmek istiyorsak üst kısımda bulunan iki çizgiye basılı tutup dilediğimiz yere taşıma yapabiliriz.

Hepsi bu kadar, bizi takip etmeye devam edin…

 

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu