Teknoloji

Instagram Uygulama Simgesi Değiştirme

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram, sürekli olarak kendini yenilemektedir. Bu yenilemeyle birlikte uygulamanın simgesi de değişmektedir. Instagram uygulama simgesi değiştirme yöntemi, platform tarafından kullanıcılara sunulan bir özelliktir ve oldukça kolay bir yöntem ile uygulanabilmektedir.

Instagram, uygulamanın gizli bir kısmına ”Bizimle İşbirliği Yap” başlığı altında Instagram uygulama simgesi değiştirme hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde ”doğum günü hediyesi” olarak bir ay boyunca seçtiğiniz simge, telefonunuzda kullanılabilmektedir.

Instagram uygulama simgesi değiştirme seçenekleri arasında Klasik, Klasik 2, Orijinal gibi isimlerin yanında Altın, Onur, Aurora gibi farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır.

Instagram uygulama simgesi değiştirme yöntemini Android veya iOS cihazlarınızda uygulamak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Telefonunuz üzerinden uygulamaya giriş yapın.
  • Profilinize girip, sağ üst kısımdan ayarlara giriş yapın.
  • Instagram ayarlar kısmında sayfayı yenilemek için ekranı aşağı doğru kaydırın. (Yenileme yapar gibi)
  • Kaydırma işlemi yaptıkça bazı ikonların çıktığını görecekseniz. 4. ikona (hediye paketi) kadar kaydırmaya devam edin.
  • Konfetiler patladığında, işlemi başarıyla tamamladınız demektir.
  • Karşınıza gelen kısımdan istediğiniz Instagram simgesini seçebilirsiniz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu