BilimİnternetTeknoloji

Hız Testi Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Avea’nın dahil olduğu TT Mobil, Türkiye’nin en yenilikçi ve en dinamik GSM şirketi ünvanlarına sahip olmakla beraber 2004 yılından itibaren hizmet vermektedir. Şirket için en önemlisi, abonelerin ihtiyaçları ve bu ihtiyaçların karşılanmasıdır. On yedi milyon aboneye hem bireysel hem de kurumsal olarak hizmet vermektedir aynı zamanda. Şirket sektöre ciddi bir rekabet ortamı içerisinde girmiş olsa da müşterilerini temel alan vizyonuyla en dinamikçi, en genç ünvanlarının da hakkını vererek kayda değer başarılar elde etmiştir. Başlıca yatırım alanlarını teknoloji, yönetim ve altyapı olarak seçtiğinden iki yüz beş ülkede altı yüz doksan üç operatörle uluslararası dolaşım anlaşması imzalaması şaşırtıcı değildir.

Türk Telekom Avea Hız Testi de bu yenilikçi, teknolojiye dayanan, müşteriye önem verip ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan anlayışın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Video izlediğinizde, arka planda veri indirme işlemi yaptığınızda ya da telefonunuzda senkronizasyon işlemi sürüyorsa internet hızınızın yavaşlaması beklenebilir. Hız testinden doğru bir sonuç alabilmek için bunları kapatmanız önemlidir. Ek olarak hala 3G kullanıyor ve 4.5G bağlantısına geçemediyseniz doğru veri akışı için 4.5Gli sim kartlarından birini almanız tavsiye olunur. Tüm bunları sağladıktan sonra Avea sim kartı üzerinden internet hız testi yapabilirsiniz. Bunun için internet sitemize bakabilir, istiyorsanız gerekli butona basıp internet hız testine başlayabilir ve kısa bir süre içerisinde sonuç alabilirsiniz.

Kaynak : Türk Telekom Avea hız testi

Geçmişi başarılarla dolu olan Süperonline, evlere 1000 Mbps’e kadar internet erişimi getirmeyi başaran ilk telekomünikasyon şirketidir. Üstelik bir tek alanda değil pek çok alanda yatırımları ve bu yarımlardan elde ettiği başarıları mevcuttur. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya büyük bir önem veren Süperonline, gelişiminin ve elde ettiği büyük başarısını ciddi oranda bu öneme borçludur. İnternet kullanıcılarının; internet hızlarından şikayet ettiği bugünlerde internet hız testleri, ADSL testleri ve fiber hız testleri oluşturulmuştur. Müşteri ihtiyaçlarının karşılanmasına önem veren Süperonline da kendi fiber hız testini, ADSL testini ve son olarak da süperonline hız testi geliştirmiştir.

Son zamanlarda en çok internetinizin yavaşlığından yakınıyorsanız internet hız testi yapmanız sizin için iyi olacaktır. Hız testini yapmadan önce sırasıyla bazı adımları takip etmeniz tavsiye olunur. İlk adım olarak evinizde modeme bağlı olan cihazın interneti dışındaki bütün cihazların internetini kapatın. Testinizi yapabilmeniz için bilgisayarınızın DNS ayarlarının, Süperonline DNS ayarları aynı olması gerekmektedir, aynı olduğundan emin olun. Bilgisayarınızda Proxy ayarı var ise bu da kapalı durumda olmalıdır. Bilgisayarınız için kullandığınız anti virüs gibi programlar hız testinin yanlış sonuçlar vermesine sebep olabilmektedir, anti virüs programı ve benzerlerini bir süre devre dışı bırakın. Bilgisayarınızı, sadece hız testini yapan sayfa açık kalacak şekilde bırakın. Tüm bunları yaptıktan sonra sitemizden testi yapabilir, daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kaynak : Superonline Fiber Hız Testi

İnternet hız testi, sahip olduğunuz internet erişimi ile kullandığınız sitenin sunucusu arasındaki veri aktarışının ölçümüdür. Test sonucuna göre, kullandığınız internet sağlayıcısının kota aşım değerlerine göz atabilir ve kendi hareket planınızı çizebilirsiniz. Genellikle hız testi yapılırken; kullanılan bağlantı şekillerini ADSL, fiber internet, 3G, 4.5G ya da WİFİ oluştursa da başka alternatifler de vardır fakat yoğun olarak kullanılmamaktadırlar. İnterneti insanların çeşitli amaçlarla kullandığı göz önünde bulundurulursa, ,internet hızının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Hiçbir kullanıcı film izlerken izlediği filmin donmasını , bankacılık işlemi gerçekleştirirken kesilmesini, videolu görüşme sırasında donmasını istemez. Bu bakımdan internet hız testleriyle hızı ölçmek ve sonucunda gerekirse hızlandırmak gerekmektedir.

Mobil internet hızı hizmeti için dördüncü nesil telekomünikasyon hizmeti olan 4.5G; daha yüksek mobil internet hızına sahiptir, daha yüksek kapasitelidir ve düşük gecikme sunsa da kimi durumlarda internet hızı yavaşlayabilmektedir. Bunun için Mobil İnternet Hız Testi kullanılarak, internet hızı tespit edilir ve hızlandırma adına gerekli adımlar atılır. İnternet hız testini yapmak ne kadar önemli ise testi doğru şartlar altında yapmak daha önemlidir. Bunun için test yapıldığı sırada online video izlememeye, online olarak oyun oynamamaya, diğer web sitelerinde farklı işlemler yapmamaya ya da başka bir internet hız testi yapmamaya dikkat etmelisiniz. İnternet hız testi yapmak için sitemize bakabilirsiniz.

Kaynak : Mobil Telefon internet hız testi

İnterneti bugünlerde cep telefonlarında en az bilgisayarlarda kullandığımız kadar kullanıyoruz, hatta daha da fazla bile olabilir. Hal böyle olunca internet hızı hayatımızda daha çok önem iştigal eder duruma gelmekte. Tüm dünyada ve Türkiye’de operatörler internet hızı üzerinden rekabet etmekte, reklamlarını internet üzerine indekslemekte ve bu sektörü durmadan geliştirmekteler. Her biri en hızlı interneti sunduğunu iddia eden operatörler arasından seçim yapmak zor olsa da ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir operatörü rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat yeni bir operatör seçmeden önce hali hazırdaki internetinizi 3G, 4.5G ya da WİFİ’yi ölçmeli ve sonuca göre farklı bir operatöre yönelmeli ya da kendi operatörünüzle devam etmelisiniz.

Operatör seçmeden önce Akıllı Telefon Hız Testi yapmanızı söylemişken, testi çözmeden önce yapacaklarınızdan bahsedelim. Testten doğru bir sonuç alabilmek için en önemli nokta bilgisayarınızı sadece testi yaptığınız site açık halde bırakmanız olacaktır. Aynı anda video ya da film izleyemezsiniz, online oyunlar oynayamazsınız, farklı internet sitelerinde dolaşamaz veya bu siteler üzerinden işlem yapamazsınız. Tüm bunlara ek olarak doğru sonuç için aynı anda sadece bir tane internet hız testi yapmalısınız. Cep telefonundan testi yapacağınızda sitemizde görünen kadrandan belirli dosyayı indirebilirsiniz. Dosya indirildikten sonra mobil cihazınızı ölçebilir hale geleceksiniz. En doğru sonuçları almak, hız testini yapmak için sitemizi ziyaret etmenizi ve işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak : Akıllı telefon internet hız testi

Tüm dünyada ve Türkiye’de her amaç için tabletlerimizden, cep telefonlarımızdan ve de bilgisayarlarımızdan kullandığımız internet, çağımızın kilit taşı. Bir obje bu kadar önemli ve yaygın olur da onun sahip olduğu özellikler önemli olmaz mı? Elbette ki önemlidir. Bulardan en önemlisi ise hiç şüphesiz internetin hız değeridir. Yavaş bir internet en az internetin hiç olmayışı kadar kötüdür. Tüm işlemleri yavaşlatır, teknolojinin yararlarından faydalanmaya engel olur. Rahatlıkla online eğitim alamazsınız internetiniz yavaşsa veyahut internetinin yavaş olduğu durumlarda istediğini verimle oyun bile oynayamazsınız. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde operatörlerin ana rekabet unsuru da internet hızı haline gelmekte. İnterneti iyi sunan operatörler kar elde etmekle beraber internet hızı yavaş olan şirketler yavaş yavaş batmakta.

İnternet hız testleri de yine internet hızını geliştirmeyi amaçlamaktadır. İnternet hız testi çözülür ve eğer yavaş olduğuna karar verilirse gerekli adımlar atılır, hatta kullanılan operatör bile değiştirilir. Artık cep telefonundan kullanıla internet, en az bilgisayardan kullanılan internet kadar yaygın olduğundan Cep Telefonu İnternet Hız Testi de geliştirilmiştir. Artık siz de cep telefonundan kullandığınız internetin hızını öğrenebilir ve daha hızlı bir şekilde internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet sitemize girip sitede gösterilen dosyayı indirmektir. Dosyayı indirdikten sonra kısa bir süre içerisinde test sonucunu alabileceksiniz. Daha fazla bilgi için sitemize bakabilirsiniz.

Kaynak : Cep telefonu internet hız testi

Kablo TV hizmeti üzerinden sağlanan internet hizmetine verilen ad Uydunet’tir. Verilen hizmeti daha da açacak olursak, asıl amaç kablo desteği almadan uydu üzerinden hizmet verebilmektir. Bu hizmet her bölgede kullanılabildiği gibi en çok yüksek rakımlı yerlerde yaşayan insanların işine yaramaktadır. İnsanlar Uyduneti tercih ettiklerinde 3G ve 4.5G’nin sunduğu internet hızına kadar çıkabilmektedirler. Fakat bu daha çok yüksek uydunet paketleri için geçerli bir durumdur, yine de yüksek paket seçilmezse kişiler elbette ki kesintisiz internete ulaşabilecektir. Pek çok şirket uydu üzerinden internet sunma hizmetini sağlasa da ülkemizde bu işi en iyi yapan Uydunet’tir. Her ne kadar hızlı, kesintisiz internet sağlansa da olumsuz hava koşulları kimi zamanlarda internet kalitesini etkileyebilmektedir.

Eğer Uydunet kullanıyor ve bazı zamanlar internetin yavaşlaması sorununu yaşıyor iseniz Uydunet Hız Testi kullanmak sizin için yapılacak en doğru harekettir. Hız testi sonucunda aldığınız değer eğer gerçekten yavaşsa müşteri hizmetlerini arayabilir ardından bu sorunu çözmelerini bekleyebilirsiniz. Hiç şüphesiz sorununuz çözülecektir fakat bu sorunun çözülmesi için en kritik nokta testi doğru bir şekilde yapmaktır. Hız testini doğru şekilde yapmak için yapmadan önce eğer herhangi bir indirme işlemi yapıyorsanız iptal edin, farklı sitelerde de vakit geçiriyorsanız kapatın. Yalnızca testin yapıldığı sayfayı açık bırakmak doğru sonucu getirecektir. Testi yapmak için sitemizdeki linke tıklayabilirsiniz.

Kaynak : Uydunet kablonet internet hız testi

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar kısacası birçok cihaz ile internete bağlanabiliyoruz. Bu bağlantıyı sadece fiber ya da ADSL olarak adlandırsak bile çoğu kullanıcı internet hızını merak ediyor. İnternetin hızını test etmenin oldukça farklı yöntemleri var. Hatta bazı internet dağıtıcı firmaların kendi sitelerinde hız testi sayfaları oluyor. İşte D-Smart Hız Testi de bu servislerden birini vermekte. Hız testlerinin bizlere ne gibi faydalar sağladığını bilmemiz interneti daha kaliteli kullanabilmemiz adına avantaj sağlar. Eğer hızınız düşük veya yetersizse internetinizde kopmalar yaşayabilir, upload ve download yaparken donmalara şahit olabilirsiniz. Tabi hız testlerinde alınan sonuçlarında ne denli güvenilir ve sağlıklı olduğundan emin olmalıyız. Hız testlerinizi sitemizden güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. İşte bizim sitemiz …hıztesti.online

Peki bu hız testleri ne işe yarar? Hız testleri internetimizin hızlı mı yoksa yavaş mı olduğunu sayısal verilerle analiz etmemizi sağlar. İnternetin download ve upload haricinde ping değerlerinin de önemli olduğunu belirtmek gerekir. Esasında bilgisayar hızı ile ping süresi arasında herhangi bir korelasyon yoktur. Diğer taraftan, değerlerin istenilen seviyeye çıkabilmesi için de internet sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz. Hız testini yaptırıp eldeki verilerle internetinizde iyileştirmeler yaptırabilirsiniz. Eğer siz de donmalarla karşılaşmadığınız hızlı bir internet bağlantısı istiyor ve hız testi yaparak internet kalitenizi ölçmek istiyorsanız …hıztesti.online sitemizden hız testinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaynak : D-smart internet hız testi

BTK; Elektronik Haberleşme, Bilgi Teknolojileri ve Posta sektörüne ilişkin düzenleme ve denetleme faaliyetlerini yürüten kurumdur. İnternetimiz ister ADSL isterse fiber alt yapısına sahip olsun hız testi oldukça önemli bir unsurdur. İlerleyen bu teknoloji çağında hız büyük önem arz etmektedir. ADSL hatlara oranla yeni nesil fiberoptik bağlantılar daha çok tercih edilmelidir. Bu yeni teknolojiyle bilgisayarlar arası bağlantı ve veri aktarım hızına inanamayacaksınız. Fiber bağlantılarda 1 GB bir filmi birkaç dakika içerisinde indirebileceksiniz. Yine bununla veri aktarımının ne kadar hızlı olduğunu göreceksiniz. BTK Hız Testi ne kolay ulaşabilmek için sitemizdeki bölümü ziyaret edin. İnternet ortamlarına yükleyeceğiniz resim, pdf vb. dosyalar için geçen süre upload değerimize bakarak internetin ne kadar hızlı ya da yavaş olduğunu anlayabilirsiniz.

Hız testlerindeki en önemli kıstas ping süresidir. Ping süresi bilgisayarınızla sunucu arasında bir verinin iletilmesi sırasında geçen süre anlamına gelir. Örneğin oynadığınız oyunlar ne kadar sunucuya erken ulaşırsa oyunlarda donmalar olmayacak ve karşı takımdan hep bir adım önde olacaksınız. İşte bu yüzden hız testlerinde ping süreleri önemlidir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani kısaca BTK Hız Testi nin ne kadar güvenilir sonuçlar verdiğini sizler de denedikçe göreceksiniz. Bu firmaların güvenilir hız testlerinin sitemizde sağlandığını belirtmek isteriz. İnternet sağlayıcılarının ne denli hızlı olduğunu öğrenebilmeniz için sitemizde bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sitemize ….hıztesti.online üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kaynak : BTK internet hız testi

Digitürk televizyon ve özel yayınlar yapan ücretli bir platformdur. Alt yapısını Superonline oluşturmaktadır. Bu alt yapı ile ADSL ve Fiber bağlantılara sahiptir. Digitürk Hız Testi ni için sitemizdeki servis sağlayıcısını kullanarak yapabilirsiniz. Download, upload ve ping süresi hız testleri için büyük bir öneme sahiptir. Bilgisayar ve sunucular arası bağlantı hızları kullanıcılar için oldukça önemli bir unsurdur. Video izlerken takılmalar ya da donmalar yaşanıyorsa hemen sitemizde bulunan Digitürk Hız Testi ni kullanabilir hız ölçüm değerlerinize bakabilirsiniz. Fiber bağlantılar ADSL bağlantılara oranla daha hızlı veri aktarımı yapar. Kullanılan optik uçlar sayesinde veri iletimi saliselere kadar inmektedir.

Ping süresinin değeri internetinizin hızını ya da yavaşlığını ortaya koyar. Bu değerleri görebilmek için hız testinin bulunduğu ara yüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Hız testleri neden bu kadar önemli? Örneğin bilgisayarınızda donmalar yaşandı ise donanımsal takılmaların haricinde internetinizin hızının istenen seviyede olması gerekir. Sitelerin yüklenmesinde sayfalar geç açılıyor veya tıklanan resimleri açarken çok bekliyorsanız hemen hız testi yapmalısınız. Test sonucunda düşüş yaşandıysa servis sağlayıcılarla irtibata geçerek gerekli düzenlemeleri yaptırabilirsiniz. İşte burada biz devreye giriyoruz ..hıztesti.online sayfasından ücretsiz hız testinizi yaptırabilirsiniz. Hız testini yaptırmak veri akışının hızlı ya da yavaş olmasını ölçmede büyük önem arz ettiğinden dolayı tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek. Aradığınız hız testlerini sitemizde görebilirsiniz.

Kaynak : Digiturk internet hız testi

Doping ADSL bir Millenicom firmasıdır. Doping Hız Testi ni yapabilmek için sitemizi kullanabilirsiniz. İnternet sitemize ..hıztesti.online adresinden ulaşabilirsiniz. Hız testleri günümüzde oldukça önemli yer teşkil etmekte. İnternetinin hızlı olmasını kim istemez. İşte burada hız testleri devreye giriyor. Download, upload ve ping değerlerini ölçmekte fayda var. Peki bu hız testleri ne işe yarar? Hız testlerinin evimizde ya da işyerimizde kullandığımız internetin kalitesini anlamada önemli rolü vardır. Gerek mobilden gerekse bilgisayarımızdan Doping Hız Testi ni yaptırabiliriz. Mobilden bir sayfayı açtığınızda sayfanız geç yükleniyorsa bilin ki servis sağlayıcınız oldukça yavaş çalışmakta. İşte bu sırada devreye servis sağlayıcılarını koyup gerekli iyileştirmeleri yaptırabilirsiniz.

Oyun oynarken internetinizin donduğunu düşünsenize. Oyuna girmeden önce ping değerlerinize bakarak internetinizin hızı hakkında somut verilere dayanarak belli bir fikir sahibi olabilmeniz mümkün. Günümüz teknolojisinde kim yavaş bir internet kullanmak ister ki? İşte burada hız testinin yapılması büyük önem taşıyor. Sizler de Doping Hız Testi yaptırarak internet ağınızdaki yoğunluğu görebilirsiniz. Bu değerler ölçüsünde hangi saat aralıklarında internet hızınızda düşmeler oluyor hangi saatlerde internet hızınız artıyor, görebilirsiniz. ADSL ve fiberoptik bağlantılar arasında hız testini açık ara önde bitiren fiber bağlantı türü artık birçok yerde hatta evlerimize kadar girmeye başladı bile. İnternetinizin sağlıklı çalıştığından emin olmak için hız testini ihmal etmeyin, teknolojiden kopmayın.

Kaynak : Doping internet hız testi

Alternatif Telekom sektörünün öncülerinden biri olan Millenicom, Türkiye pazarında internet kullanıcılarına alternatif servis sağlayıcı olma hedefiyle kurulan bir firmadır. Uygun fiyatlı, avantajlı, kaliteli internet ile müşterilerini mutlu ederek üstün teknolojisi ile dünyaya bağlamaya devam ediyoruz. Gelişen ve sürekli yenilenen teknolojiyle birlikte hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. İşte bu sebepten dolayı sitemizde bulunan Millenicom Hız Testi ni kullanarak internetinizin ne kadar hızlı ya da yavaş olduğunu göreceksiniz. Tek yapmanız gereken sitemizi …hıztesti.online ziyaret etmeniz. Download süresi ne kadar kısa olursa internetinizle indireceğiniz dosyalar o denli hızlı olacaktır.

İnternette sörf yaparken açmak istediğiniz sayfaların yüklenmesi eğer uzun zaman alıyorsa siz de hemen bir hız testi yapmalısınız. Sorunun servis sağlayıcı kaynaklı olup olmadığını görebilmeniz adına hız testi yapmanız büyük önem teşkil etmektedir. Yani hız testleri ne işe yarar, neden bu kadar önemlidir? Hız testi yapmak kullandığımız internetin sunucuya bağlanma ve oradan da veri çekme hızını sayısal verilerle yorumlamamızı sağlar. Böylelikle Ping süresi ne kadar kısa olursa servis sağlayıcılara ulaşma o derece hızlı olur diyebiliriz. Sanal dünyaya açılan kapınız olan bilgisayarınızın ya da diğer internet bağlantılı cihazlarınızı etkin bir şekilde kullanmak ve internet hızınızın kalitesini ölçerek bu doğrultuda doğru karar verebilmeniz adına size kesinlikle hız testi yapmanızı tavsiye ederiz. Tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmeniz ve hız testini uygulamanız.

Kaynak : Millenicom internet hız testi

Asimetrik Sayısal Abone Hattı anlamına gelen Adsl teknolojisi günümüzde en çok kullanılan, bakır kablolar vasıtasıyla data iletimi için oluşturulan bir data iletim teknolojisidir. Buna göre Adsl kullandığımız eski tip modem cihazlarına göre çok daha avantajlı bir şekilde daha büyüt boyutlarda data gönderip almamıza imkan sağlamaktadır. En fazla kullanılan sistem olma nedenlerinden biri de fiber bağlantılara oranla daha fazla kullanılmakta ve ucuz olmasından kaynaklanmaktadır. ADSL Hız Testi yaparak evinizde veya iş yerinizde kullandığınız internetin hızını ölçerek upload ve download hızınızın yeterli seviyede olup olmadığını kendiniz tespit edebilirsiniz. Upload ve download değerlerinin dışında ping süresi de hız testi konusunda büyük önem taşımaktadır. İnternette karşılaştığınız tüm hız testleri ping süresini de baz alarak internetinizin kalitesini ölçmekte size yardımcı olur. Mesela oyun bağımlısı biriyseniz oynadığınız oyunlarda donma olmaması için kullandığınız internetin hızının ne kadar hayati bir durum arz ettiğini tahmin edebilirsiniz. İşte bu yüzden bilgisayarınıza yükleyeceğiniz oyunların ve diğer programların online olarak kaliteli biçimde yeterli hız seviyesinde çalışıp çalışmayacağını sitemizde ..hıztesti.online ile kontrol edebilirsiniz.

Eğer kullandığınız internetin hız seviyesi yaptığınız hız testi sonucunda yeterli seviyenin altında çıkarsa servis sağlayıcınızla iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri yapmalarını talep edebilirsiniz. Böylelikle ulaşmaya çalıştığınız internet kalitesini kendiniz oluşturabilir, hem çevrimiçi olarak izlediğiniz videolarda hem de çevrimiçi oyunlarda maksimum zevki elde edebilirsiniz.

Kaynak : ADSL internet hızı ölçme

Açık yazılışı “Very High Speed Digital Subscriber Line“ olan VDSL çok yüksek hızlı dijital abone hattı anlamını taşımaktadır. Bu özelliği ile ADSL bağlantılı hatlara göre çok daha hızlı bir internet erişimi sağlar. Tıpkı ADSL altyapısındaki gibi bakır kablo kullanılmaktadır ama VDSL’in altyapısı daha hızlı ve geniş band aralığına sahiptir. Teknolojinin bu denli ilerlemesi karşısında kendini yenileyen altyapılar hız konusunda önemli rol oynamaktadır. VDSL internetinizin hızını ölçmek için VDSL Hız Testi ni yapmanız gerekir. Firmamızın sitesinde bu servis sağlayıcıları mevcut olup ..hıztesti.online bağlantısını ziyaret ederek internet değerinize bakabilirsiniz.

Download, upload ve ping süresinin VDSL hatlarında daha hızlı olduğunu göreceksiniz. Dosyalarınızı sosyal medyada paylaşırken internet hızınızın yeterli seviyede olması işlerinizi kesintisiz ve hızlı bir şekilde yapacağınız sonucunu çıkarır. Sizce, hız testi yapmak neden bu kadar önemli olabilir? Ya da dünyanın akıl almaz bir hızla geliştiği ve değiştiği bir ortamda yavaş interneti kim kullanmak ister ki? Servis sağlayıcılarınızın sizlere sunduğu internetin ne kadar hızlı olduğunu bu testlerde görebilir, yaşanan aksiliklere göre servis sağlayıcınızla irtibata geçebilirsiniz. VDSL Hız Testi sağlayıcısı sitemizde olup hemen hız testi yapabilirsiniz. Yüksek veri sağlayan VDSL kullanıcılar arasında oldukça popüler hale gelmiş bulunmaktadır. Eski tip modem kullanımı büyük oranda azaldığı için VDSL altyapısı ülkemizde her geçen gün daha da genişlemektedir. Siz de hız testi yaparak kullanmakta olduğunuz internetin kalitesini ölçebilirsiniz.

Kaynak : VDSL internet hız testi

Fiber İnternet kavramı, dataların internet üzerinden iletiminin fiber kablolarla yapılması anlamına gelmektedir. Bu teknolojide fiber kablonun kullanılmasının en büyük sebebi verilerin iletiminin daha hızlı olmasını sağlamaktır. Dünyada her geçen gün daha önemli hale gelen bilgisayar ve internet teknolojisi hayatımızı doğrudan etkiler hale gelmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla kendi çevremizdeki hıza ayak uydurabilmek adına hepimiz hem kullandığımız tablet, akıllı telefon, bilgisayar, laptop gibi elektronik cihazların hem de kullandığımız internetin daha kaliteli olmasını bekleriz. İşte tüm cihazlarımızda olduğu gibi internet konusunda da hız ölçümü yapabilmemizi sağlayan Fiber İnternet Hız Testi sayesinde ister evinizde ister iş yerinizde kullandığınız internetin hızını öğrenebilirsiniz.

İnternette çevrimiçi olduğunuz sürece download ve upload ettiğiniz tüm verilerin aktarılma hızını sitemiz …hıztesti.online üzerinden yaparak siz de internet kalitenizi tespit edebilirsiniz. Bu testi yaparak internet üzerinden izlediğiniz farklı videoların ya da arkadaşlarınızla oynadığınız çevrimiçi oyunların tadını en üst düzeyde çıkarabilmek ve donma, takılma gibi problemlerle karşılaşmamak için mevcut internet hızınızı ölçebilirsiniz. Örneğin masaüstü bilgisayarınızda ya da telefonunuzda açtığınız herhangi bir resim geç açılıyor ya da açtığınız videolar sık sık donuyorsa, bu sorun internet hızınızın yeterli seviyede olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken şey Fiber İnternet Hız Testi yaparak ortaya çıkan sonuca göre internet sağlayıcılarınıza ulaşabilir ve yetkililerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kaynak : Fiber internet hız ölçme

Katkılarından dolayı Hiztesti.online sitesine teşekkür ediyoruz.

cihan

Ben cihan, birçok projede internet üzerinde çeşitli insanlara seslendik. Bu projemiz ile de belirli kişilere seslenmeyi amaçlıyorum. Uzun zamandır çeşitli yerlerde içerikler ile karşınızdaydım. Sosyalmag.com ile yine sizlerleyim.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu